Leave a comment

Comments 7

yankel March 29 2011, 07:19:52 UTC
Интересно. Про Словакию времен ВВ2 я вообще ничего не знал.

А мужику бы редактора хорошего :) Читать его могут только люди, которым интересна история. Сильно прыгает от темы к теме.

Reply

wlodek March 29 2011, 11:47:57 UTC
Словаччина була мирною країною, таким собі острівцем справжнього благополуччя посеред пекла.
Не дарма Стеткевич і сам обурюється, і оповідає про обурення дружніх йому словаків про самий факт комуністичного повстання восени 1944 року. Там щоправда НКВС поскидав туди своїх парашутистів у масовому порядку - але все одно дивно, що частина словацького суспільства це підтримала.

Reply


mischko March 29 2011, 19:46:07 UTC
словацькі військові під час війни були в Валках і вчасно попередили мого діда і ще багатьох валківчан про наближення німецьких репресій проти чоловіків на окупованих територіях.
Дід втік, а прадіда просто на порозі хати застрелили.

Reply

wlodek March 29 2011, 19:53:17 UTC
А що сталося? Партизани когось убили напередодні?

У Полтаві чи селах полтавської області (принаймні тих, де мої родичі мешкали) такого не було.

Reply

бабуся розповідала mischko March 29 2011, 19:56:35 UTC
Червоні наступаючи брали всіх повнолітніх чоловіків і озброївши кидали в бій, прямо не вдягнувши в форму.
Німці, очевидно, бачили, що Валки доведеться віддати, тому, щоб не підживлювати живу силу ворога вирішили постріляти їх поки вони ще беззбройні.

Reply

wlodek March 29 2011, 20:09:25 UTC
Може, ще свою ролю у відмінностях зіграло те, що Полтава була в Райхскомісаріаті, а Харків - у прифронтовій смузі, причому від лютого 1943 тут усе контролювали віська СС, причому справжні німецькі СС.

Я порівнюю режими окупації Харкова (прифронтовий режим) і Полтави (Райхскомісаріат): відмінність доволі суттєва. Часто в деталях. Скажімо, в Полтаві в української місцевої адміністрації було більше повноважень і можливостей. Взагалі, вся окупація була м'якше.

Скажімо, в Полтаві українець міг зайти в ресторацію (мій прадід з моєю мамою, тоді 5 років, заходили, німецькі офіцери давали дівчинці шоколадки) де гуляли німці, то в Харкові принцип "nur für Deutsche" виконувався куди суворіше.

Reply


Leave a comment

Up