Журналісти, не гальмуйте, а візьміться до корисної справи!

Jul 08, 2011 12:16

Вже декілька днів продовжується шумова атака Партії Регіонів на мешканців центру Києва і громадян, які прийшли в центр міста висловити протест злочинним діям влади.

image Click to view


За допомогою надпотужного аудіообладнання безперервно прокручується запис голосу регіонала Калашнікова на повній гучності. Потужніть звуку така, що перебування навіть на протязі декількох секунд на Хрещактику супроводжується болем в вухах. Безперечно, декілька десятків правооохоронців а також демонстрантів втратять слух, якщо не повністю, то частково внаслідок значного перевищення санітарних норм шуму.

Спроба ідентифікувати обладнання, яке застосовується для знущання над людьми, потерпіла фіаско. Міліціонер, вчасно побачивши мій намір, застосував фізичну силу і вивів мене за межі майданчику регіоналів.


Він пояснив, що знімати це обладнання категорично забороняється.

Апатія журналістів, які морщать обличчя від болю у вухах, але терплять знущання над собою, м'яко кажучи, дивує. У них є все необхідне обладнання і можливості відзняти підсилювачі, пульт, провести власне розслідування, і встановити власника радіоапаратури.

Окрім цього, у опозиції та журналістів ніхто не віднімав можливості організувати замірювання рівня звуку і скласти відповідний офіційний протокол з подальшою передачею відповідних скарг про порушення санітарних норм в прокуратуру міста.

Але й хочеться нагадати про діюче рішення Київради № 47/207 від 26.09.2002 "Про встановлення Правил благоустрою території, паркування транспортних засобів, тиші в громадських місцях, торгівлі на ринках у м. Києві" .

На підставі Додатку №3 ПРАВИЛ з дотримання тиші в громадських місцях у місті Києві ЗАБОРОНЕНО "Встановлювати на балконах, лоджіях, відкритих вікнах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратуру і включати її на повну потужність протягом доби."

Якщо порушення здійснюється під покровительством влади, потрібно вимагати відкриття кримінальних справ на посадових осіб, які організовано порушують закон.

Повний текст правил дотримання тиші наведено нижче.

-------------------------------------------
Додаток 3 до рішення Київської міської ради від 26 вересня 2002 року № 47/207

ПРАВИЛА з дотримання тиші в громадських місцях у місті Києві
І. Загальні положення

1. Ці правила встановлюються з метою забезпечення прав і законних інтересів громадян щодо дотримання тиші на вулицях, площах, у парках, скверах, гуртожитках, житлових будинках, прибудинкових територіях, будівлях дачно-будівельних кооперативів, лісопаркових зонах відпочинку, пляжах та інших місцях масового відпочинку населення.

2. Правила містять загальнообов’язкові на території міста норми, за порушення яких наступає відповідальність згідно із санкціями ст. 182 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

II. Обов’язки керівників підприємств, установ, організацій, а також громадян

3. Керівники, відповідальні посадові особи підприємств, установ, організацій, незалежно від форм власності, а також громадяни зобов’язані:
- забезпечувати в прилеглих жилих будинках, прилеглих жилих та нежилих приміщеннях дотримання такого рівня шуму працюючого обладнання, вентиляційних систем, радіоприймачів, телевізорів, гучномовних установок, музичних інструментів, засобів індивідуальної трудової діяльності, а також інших джерел шуму, який не перевищував би 40 ДБА в денний та 30 ДБА в нічний час;
- не допускати під час проведення масових гулянь та свят, а також в інші дні користування радіоапаратурою та іншими гучномовними установками;
- гучного співу, викриків у парках, скверах, лісопаркових зонах відпочинку;
- інших дій, що порушують тишу в зонах, прилеглих до житлових будинків, лікувальних закладів стаціонарного типу, дитячих будинків-інтернатів, будинків-інтернатів для престарілих громадян та в інших громадських місцях, впродовж доби;
- забезпечувати в закладах громадського харчування (ресторани, бари, кафе), ігорних будинках, казино, закладах культури, на концертних та танцювальних майданчиках, кімнатах відпочинку гуртожитків обмеження часу роботи музичних ансамблів до 23-00 і дотримуватись таких рівнів шуму, щоб у прилеглих житлових будинках він становив не більше 40 ДБА в денний час і 30 ДБА в нічний час;
- підприємства торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), які розташовані в жилих будинках, повинні дотримуватись таких рівнів шуму, щоб у прилеглих жилих будинках і в прилеглих жилих приміщеннях він становив не більше 30 ДБА.
4. Заборонити:
4.1. Гучний спів, викрики, включення на повну потужність радіоприймачів, телевізорів, створювати шум при використанні виробничого обладнання та інструментів, вибухових матеріалів та піротехнічних виробів та інших гучноголосих установок, створювати інший шум на вулицях, в будинках, гуртожитках, на прибудинкових територіях та в зонах відпочинку в нічний час з 22-00 до 8-00.
4.2. Проводити ремонтні та будівельні роботи в житлових будинках, квартирах, офісних приміщеннях, підприємствах торгівлі та громадського харчування (ресторани, бари, кафе, заклади розважального та грального бізнесу), розташованих в житлових будинках, у вбудованих і прибудованих до житлових будинків нежитлових приміщеннях, без попередження мешканців прилеглих жилих будинків, житлових приміщень про початок робіт і час їх завершення. Нормативний рівень шуму на весь час проведення ремонтно-будівельних робіт в прилеглих житлових приміщеннях і прилеглих будинках не повинен перевищувати 40 ДБА. Забороняється проводити вказані роботи з 21-00 до 9-00 та у святкові і неробочі дні впродовж доби.
4.3. Встановлювати на балконах, лоджіях, відкритих вікнах будинків, будівель і споруд та інших місцях радіоапаратуру і включати її на повну потужність протягом доби.
4.4. В’їзд на прибудинкову територію жилих будинків і паркування впродовж доби на непристосованих стоянках автотранспорту підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності, за винятком спеціально обладнаних аварійних автомашин та спецавтотранспорту підприємств, що обслуговують жилі будинки та їх інженерне обладнання протягом доби. Заборонити з 22-00 до 7-00 в’їзд приватного автотранспорту незалежно від покриття прибудинкової території.
4.5. Проводити реконструкції доріг та збільшувати пропускну спроможність та якісний склад автотранспортних потоків без узгодження органів СЕС.
4.6. Прослуховувати радіо та музичні фонограми при відкритих дверях та спущених шибках автомобілів як на стоянках, так і при русі. При цьому фонограма не повинна прослуховуватись на відстані більше 5 м від автомобіля.

Заступник Київського міського голови - секретар Київради В. Яловий
Previous post Next post
Up