Привітання пічалі

Dec 28, 2010 17:20

Мабуть, услід за "Гранословом" загнувся і поетичний конкурс імені Б.-І. Антонича "Привітання життя", для молодих авторів до 28 років. 
Лавреатам із минулого року так і не виплатили премій. А цьогорічних переможців навіть не оголосили. Зазвичай нагороджують у жовтні; обіцяли, що цьогоріч все перенесеться на листопад (тоді й премії дадуть за обидва ( Read more... )

мракі, літконкурси, література

Leave a comment

archervarius December 28 2010, 16:08:40 UTC
підтримувати графоманство за суспільне бабло - зло. хоча для справедливості було б кошерно відмінити Шевченківську премію і на зекономлені кошти видати повне зібрання Террі Пратчета українською)))

Reply

wanda_nova December 28 2010, 16:15:40 UTC
це була одна з лічених можливостей для молодого автора видати свою книгу.
а за суспільні 350 тис грн он, до прикладу, друкують історію Харцизька авторства одного міністра, і прочіє http://zik.com.ua/ua/news/2010/10/19/251006

Reply

archervarius December 28 2010, 16:22:28 UTC
у мене вдома лежить майже повний ящик макулатури від "Смолоскипа", купленої в середині 90-х. нещодавно розбирав бібліотеку, перелистав більшість. з 40 книг більш-менш вартісними виявилися 2 тексти (не книги - тексти)

вважаю друк невиписаних молодих авторів злочином проти літератури як мистецтва слова. "Одна видана халтура плодить халтуру в геометричній прогресії"

Reply

wanda_nova December 28 2010, 16:28:03 UTC
іноді в автора саме (і тільки) перша книга буває геніальною. невиписаність - це спірне поняття. можна також списатися на ніц) перша книга часто дає моцний поштовх для подальшого розвитку молодого небезнадійного автора - це ж не подарункове видання тиражем у кілька тисяч, витрати порівняно невеликі.
а нормально видавати на державні гроші "опуси" авторства міністрів-депутатів?

Reply

archervarius December 28 2010, 16:35:36 UTC
ІМХО, слід розмежувати питання міністрів і молодих авторів.

1. про міністрів. взагалі, пишуть не вони. да, це погано, так само як погано купувати лавки в метро за тищщі грошей, будувати хмарочоси в історичному центрі тощо.

це погано в суспільно-політичному сенсі, але на літературу не впливає

2. про молодих авторів. видання книги, ІМХО, більше впливає на гонор, ніж на якість. хто читатиме ті книги? у нас більше авторів, ніж читачів. 99% авторів, чиї книги було перечитано, мають коло читачів, що складається з родичів та друзів (які, у свою чергу, теж молоді автори)

це погано впливає на літературу. псує її якість, її дух. тому хай друкуються самі, і читають самі, і хвалять себе самі, і свої премії самі собі вручають.

Reply

wanda_nova December 28 2010, 16:43:37 UTC
погоджуюся, що це різні питання, але обидва стосуються витрат державних грошей на друк книжок. у випадку підтримки молодих авторів принаймні є шанс, що (нехай невеликий) % із них виросте до належного рівня і зробить свій внесок у літературу.
я вважаю, що навіть задля того 1% такі ініціативи повинні існувати. а Вам дякую за думку)
PS. для мене серед минулих лавреатів смолоскипу є ряд дуже сильних авторів. може, вони просто не на Ваш смак)

Reply

archervarius December 28 2010, 18:01:55 UTC
філолог не має права на смак) тобто на смак як критерій.

для того, щоб "навозну кучу разгребая", знайти той 1%, є кращі та дієвіші методи, ніж видання - студії, гуртки, семінари тощо.

для порівняння: семінар молодих авторів Бориса Стугацького видавав збірку навіть не щороку.

ІМХО, сильних авторів, на жаль, немає. немає гарної проблематики (рівня Маканіна в "Где сходилось...", гарної іронії (рівня Пелевіна), гарних сюжетів (рівня хоча б Чхартішвілі/Акуніна), гарних персонажів (рівня Остапа Бендера), гарних стилістів (рівня Яновського), гарної лірики (рівня Транструмера). і це я перелічив не геніїв - нормальний сильний рівень.

Вам дякую за дискусію

Reply

wanda_nova December 28 2010, 18:56:35 UTC
тут всі методи мають право на життя.
а особистий смак завжди є визначальним, що не кажіть)

Reply


Leave a comment

Up