(no subject)

May 17, 2006 16:01

Ei ollut aikaa, tilaa treffeille. Toivottavasti ne kuitenkin saan ennen täältä lähtöä. Mutta ainakin tällä hetkellä on tunne siitä, että kyllä tullaan treffeille pääsemään, vaikka toisella ei hyvä päivä ollutkaan. Sai sen suorastaan tarttumaan, mutta onneksi tulevan kotini nykyisen vuokralaisen hyvä seura oli saatavilla ja se ketutus lähti menemään. Ainakin osittain. Kiitos passiivisen tupakoinnin. Musta on tullut passiivinen tupakoija - suorastaan nopeasti.

Saatiin muutettua. Ainakin suurin osa irtokamoista. Vielä matot, sänky, tv-taso, kirjahylly, nojatuoli, työpöytä, työtuoli, valaisimet, suksipussi ja roskakori sekä osa keittiön tavaroista odottavat siirtymistä uuteen kotiinsa. Eli suuret kamat vielä jäivät jälkeen. Outoa olla näin tyhjässä kämpässä, suorastaan kamalaa. Kävin hakemassa avaimen Anskun kämppään, eli pääsen ainakin johonkin sänkyyn nukkumaan varmasti, vaikka oman patjankin siirtäisin tulevaan kotiin. Kuitenkin se on miellyttävämpää nukkua sängyssä kuin lattialla..

Ainakin, kun ei ole mitään millä tappaa aikaa, niin kuvittelisi, että sitä voisi jopa saada hommia aikaiseksikin. Jos hyvin huonosti käy tai oikeastaan hyvin, niin lähden täältä vasta viikon päästä (24.5.). Tiistai-illan futismatsi joku oli ottanut, ihanaa - vaikka olinkin jo asennoitunut maanantaiaamun lähtöön. Sekä keskiviikon fyssarin sain siirrettyä muutaman päivän eteenpäin sekä samalle päivälle merkatun kampaaja-ajankin saan varmaan siirrettyä eteenpäin lauantaille. Jos oikein kauniisti pyydän. :) Ja mikä parasta, Ditte ymmärtää, että haluan jäädä tänne pariksi "ylimääräiseksi" päiväksi.



Ja piti tällainenkin tähän väliin heittää. Enjoy.

--
1. Kuka minä olen?
Huvittavin persoona, jonka olen koskaan nähnyt

2. Missä asun?
Herran kukkarossa.

3. Mikä olen?
Olet poikittainen bitti koodissani.

4. Millainen olen?
Mä annan helpommin anteeksi sun toilailut jos halit mua.

5. Kuka olen?
Taivaan lahja kädettömille

6. Mikä on kaikista tärkeintä elämässäni?
Iloisuus.

7. Mikä on ollut kaikista turhinta elämässäni?
Uteliaisuus, mutta muista toki että ajoittain vastaukseni ovat puuta heinää.

8. Mikä on arvokkain asia mielestäni maailmassa?
Jari Litmanen ja seura on Ajax, mutta näethän myös tilanteen koomisen puolen?

9. Miltä näytän?
Vuoristoilmalta.

10. Miltä tunnun?
Kellarilta.

11. Miltä maistun?
Lähdevedeltä.

12. Miltä tuoksun?
Koululta.

13. Missä minun kuuluisi olla?
Missä ikinä haluat.

14. Mikä minun kuuluisi olla?
Duuni.

15. Mistä minut löytää?
Toyota Corollan takapenkiltä.

16. Miten minut tavoittaa?
Aivan mahtavaa, tulin just rannalta

17. Kuinka vanha olen?
On se yli 20 mutta alle 30 sentään.

18. Sukupuoleni?
Älä aliarvio minua!

19. Kuka on minulle tärkein?
Kaljamahainen Iron Maiden -fani.
Previous post Next post
Up