На колір і смак

Nov 08, 2012 09:53

Місяці зо два тому була в мене розмова. Говорили про жінку. Я із захопленням сказала про її смак та елегантність. На що почула дивне заперечення. Що, мовляв, я ж маю погодитися: якби у неї не було відповідних коштів, то й елегантності не було б. Це трохи ввело мене у ступор, та я відразу заперечила. Якщо людина не має смаку, то ніякі гроші його не дадуть.
А ось останніми днями багато хто цитує інтерв'ю письменника Леся Подерв'янського. Прочитую і я:

"Я зрозумів, чому жлоби полюбляють гламур. Це настільки очевидно. Це фізичний закон, як Ломоносова-Лавуазьє. Жлоб, по суті, - корявий, а гламур - гладенький. Коряве тягнеться до гладенького по природі своїй, як інь до янь, холодне до теплого, мокре до сухого. Це закон. Тут нічого не поробиш. Чим корявіша країна, тим більше в ній гламуру, бо гламур - гладенький, лакований. У Парижі жоден мудак не купуватиме собі сумочку Louis Vuitton за 2 тисячі євро, бо Франція - гладенька країна, тому вона експортує гламур у коряві країни. Адже гладеньке на гладенькому з'їжджає, гладеньке чіпляється лише за коряве.
Стосовно Карла Маркса. Ми всі вивчали про боротьбу класів. А що таке класи у світі - це бідні й багаті. Бідні не люблять багатих - звідси боротьба. Але тут це накрилося мідним тазом. Тому що жлоби, насправді, - це клас, де багаті й бідні не мають жодного значення, бо бідний жлоб і багатий жлоб - все одно жлоби. Тому класова близькість бідного жлоба ближча багатому жлобу, а не бідному інтелігенту. Тому бідний жлоб завжди голосуватиме за багатого жлоба, а не за бідного інтелігента. Тобто бідний жлоб і багатий жлоб - це один клас, і Маркс пролітає".

людські люди, одяг, думки, цитата, смак, краса, життя

Previous post Next post
Up