"Чорна сорочка - це сорочка смертника. Людини, яка готова в будь яку мить розпрощатися з життям" мій коментар до цього більше жарт, бо якщо з трактуванням символіки узору було дійсно цікаво ознайомитись, то з символікою чорного кольору сорочки - мяко кажучи не зовсім. Земля - джерело життя - також має чорний колір. Ще, раніше казали: що неділя - то й сорочка біла. Може, чорна і компенсувала певно протилежність у цьому.
Чесно кажучи, багато із її безапеляційних тверджень змушують сумніватися, що це дійсно обізнана у вишивці людина. Склалося таке враження, що знання у людини дещо фрагментарні і дуже не повні, але ж видає їх за істину в останній інстанції. Особливо вразило, що сорочки білим по білому вишивалися на смерть. Людина зовсім не знає, що в них ходило чи не пів України! Вишивка білим по білому була розповсюджена на Полтавщині, менше - на Чернігівщині, Сумщині, Черкащщині,трошки на Київщині і навіть на Львівщині та Івано-Франківщині, але звісно, вона значно відрізнялася. Майже в усіх книжках та листівках до традиційного одягу Полтавщини входить сорочка, вишита білим по білому. Про це варто зробити окремий пост. Ще вона пише, що не бачила чоловічих сорочок, вишитих білим по білому. Її сам Президент носить, а вона не бачила
Білим по білому носить не тільки президент, до речі, і з таким трактуванням символіки кольору теж не згоден. Шкода, що пані Ясна не навидить аргументацію. Бо якщо говорити про символіку ромба, наприклад, я ще можу зрозуміти про що йдеться, то тут - ні.
Comments 11
Reply
Цікаво, що самі вишивальниці думають собі з цього приводу...
Reply
Reply
Reply
Reply
мій коментар до цього більше жарт, бо якщо з трактуванням символіки узору було дійсно цікаво ознайомитись, то з символікою чорного кольору сорочки - мяко кажучи не зовсім. Земля - джерело життя - також має чорний колір. Ще, раніше казали: що неділя - то й сорочка біла. Може, чорна і компенсувала певно протилежність у цьому.
Reply
Reply
Ще вона пише, що не бачила чоловічих сорочок, вишитих білим по білому. Її сам Президент носить, а вона не бачила
Reply
Reply
Reply
А ще виникло таке запитання: що значить намисто "добре"?
Reply
Leave a comment