ПроБалі-корисні нотатки

Oct 01, 2019 19:39

Цього літа ми відвідали казковий Балі,
розповідь є у відео:
1
https://www.youtube.com/watch?v=ECvPYXeAo0w
2
https://youtu.be/fj7KSs5oQdQ
3
https://youtu.be/kO6RMlnN1oI
А ця історія буде корисною тим хто вперше збирається у подорож на Балі.
Забігаючи наперед, їдьте не менше ніж на 3 тижні, звичайно краще на місяць.
1-Квитки на літак.
Краще купляти заздалегідь, ми вибирали на сайті катар еір, оці всі скайсканер і інші сайти з пошуком квитків спочатку пропонували ніби вигіднішу ціну але потім чомусь брали доплату за вибір місьця або за харчування, а при оплаті взагалі піднімали ціну на 100-200уе, тому найбільш вигідною простою і надійною була пропозиція на сайті авіакомпанії катар еір, тим більше оплачувати можна було в гривні без комісій за конвертацію.
Ціни залежать від дати вильоту. Діапазон ціна 750-1100уе за 1 пасажира в обидві сторони. Краще обирати нічні вильоти. Маршрут перельоту такий :київ-катар(5годин)-пересадка(2год)-о,балі(10год), У випадку денного вильоту ви просто довше будете очікувати пересадку в катарі. Заплануйте тривалість подорожі хоча б 3 тижні, там є чим зайнятися))
Переліт. Під час перельоту напої, алкоголь та їжа входять в ціну. Правда підбухувати неварто, організму і так важко, додаткове обезводнення буде зайве, а соків рекомендується пити побільше.Після взльоту можна пересісти на інше вільне місце у вашому класі, тому якщо вам пощастило і літак не повністю заповнений можете з 3-х сидінь сформувати собі ліжко в летіти з максимальним комфортом))
Алкоголь. На балі дуже дорогий алкоголь, одразу по прильоту буде невеликий дютіфрі, ціни трохи вищі ніж в Києві але всерівно це в 3 рази дешевше ні ж в супермаркетах.
Джетлаг-при перельоті ви перетинаєте   5  часових поясів, це збиває внутрішній годинник організму і виникає явище яке називається джетлаг. Швидше адаптуватися до нового часового поясу допомагає вітамелатонін, по прильоту 2-3 таблетки перед сном і за 3-4 дні джетлаг пройде.НУ і звичайно, потрібно вставати з сходом сонця і лягати після заходу, схід сонця в 6 ранку а захід в 6 вечора.
Житло.Після покупки квитків можна бронювати житло, в цьому плані букінг дуже зручний. Хто не вкурсі, балі поділяється на райони, різні за умовами проживання, тут навіть в межах +-50км клімат відрізняється, біля океану може бути досить спекотно, а в горах прохолодно. Щоб найкраще зрозуміти острів рекомендую пожити в різних його частинах.
Маршрут.Для прикладу пропоную безкоштовно наш маршрут, він буде оптимальним для подорожі на 3-4 тижні:
2-3дні ночівлі в районі Кута біля аеропорту-у вас всерівно буде джетлаг і адаптація до нового клімату тому нема потреби вибирати якийсь суперлакшері готель з крутими краєвидами. Ми зупинилися в бюджетному готелі до якого дойшли пішки за 10хв  від аеропоту.
6-10днів-Район Убуд-гірський район, тут немає океану зате дуже крута природа, водоспади, храми, цікаві місьця, можна побачити місцеву культуру і відчути що таке справжній Балі.
2-4дні-Острови гілі -майже безлюдні острови з казковими пляжами.Ми вибрали острів Мено тут мало людей, чудова природа,  можна поселитися в 20метрах від води і засинати під шум океану.Пляжі справді неймовірно казкові.
6-10днів Півострів букіт-Район Унгасан або інший, звідси зручно їздити до всіх пляжів і цікавих лркацій півострова букіт.
Ціна  проживання.
На букінгу є варіанти від 15 до 500+ уе за добу, оріентуйтеся на свій бюджет і відгуки. Впринципі ми були як в дешевших та і в  дорожчих готелях і віллах. Враховуйте що Балі це активний формат відпочинку, в любому випадку без скутера вам не обійтися, навіть якщо ви поселитесь в букіті на березі океану вам захочеться відвідати інший берег або інший пляж і до нього треба буде їхати скутером.Фактично  більшість часу ви будете  їздити по різних локаціях, а в готелі тільки ночувати.
Інтернет-можете в аеропорті або у місті купити місцеву сімкартку на інтернет, коштує 15 долларів,  на місяць вам вистачить,також у всіх готелях є нормальний вайфай.
Страховка. Перед вильотом ми все ж купили спеціальну медичну  страховку, коштує 50долларів на 30 днів, на щастя вона нам не знадобилася. Купляти чи не купляти страховку це ваш вибір, думаю  що то не велика плата щоб бути спокійним.Обирайте якусь відому міжнародну страхову компанію, типу аха або уніка.
Денге. У тропіках є особливий вид комарів які переносять хворобу денге, це щось типу грипу але із  тяжчими симптомами. Щеплень проти неї нема, вцілому смернтість не висока а профілактика зводиться до активного використання спреїв і репелентів проти комарів. Ми вже на місці закупились спреями і пшикались ними декілька разів на день.Та все ж кілька комарів мене вкусили, втім схоже вони були не заражені))
Ціни. Вцілому ціни на балі як в Україні)) Купуючи щось на ринках можна сторгувати 10-30% від ціни.Майже всюди є 2 ціни, 1-для туристів-висока, 2-га для місцевих, вони можуть відрізнятися в 2-3 рази. Також є супермаркети, там ціни фіксовані, але наприклад в двох сусідніх магазинах ціна кокаколи може відрізнятися вдвічі.В кафе до цін в меню часто додають податок,10-30%, як правило про це вже дізнаєтеся в кінці. Розразхунки в основному готівкою, картки приймають менше 10% закладів.В середньому обід\вечеря на двох коштує 15-20уе.
Балійці. Місцеві балійці дуже добрі і щирі, вони погано знають аглійську але завжди вам допоможуть.
Валюта. На Балі всі розрахунки тільки в місцевій валюті, на момент відео курс був 14тис рупій за доллар.Ну і як всюди, в аеропорті  невигідний курс, не міняйте там всю сумму. Але і не ведіться на  значно вигідніші  за офіційний курс у сімнівних обмінниках. Хоч місцеві балійці і дуже добрі та щирі але з розвитком туризму на острів зїхалось  багато різних аферистів, тому не варто забувати про елементарну безпеку.
Скутер. Ви вже мабуть зрозуміли що без скутера тут ніяк)) Орендувати його можна практично на кожному кроці.Ціна в середньому коливається в межах 5уе за добу, також в інтернеті є "добрі" російськомовні сервіси які запропонують вам ціну вдвічі вищу, та ще й продадуть якусь незрозумілу страховку, але вцілому майже  в кожному готелі вам допоможуть з орендою.
Перевірте технічний стан та документи на скутер, також як мінімум він має без проблем заводитись, працювати гальма, світло, сигнал,  зверніть увагу на шоломи, як правило вони досить потаскані, та якщо попросити балійці вам дадуть найкраще що у них є)) Візьміть контакти людини з прокату, в разі якихось проблем на дорозі ви можете написати їм у вайбер\вотсап та попросити про допомогу. Серйозна компанія вам завжди допоможе))
Бензин. Найкраще і найдешевше заправлятися до повного на офіційних великих заправках, балійці продають бензин і в пляшках біля дороги, там ціни в 2-3 рази вище.
Поліція.Дотримуйтеся правил дорожнього руху, кажуть що  місцева поліція то ще ті корупціонери, в інтернеті на форумах радять возити з собою додатковий гаманець зі 100тис. рупій(8уе), штрафи за порушення чи їзду без прав досить високі але як правило всі туристи домовляються на місці за сумму в межах 100тис.
Серфінг.  Найкраще для початківців пляжі Джимбарану або Кути, вони пісчані і ризик травмуватися при падінні мінімальний. В гуглі можна знайти декілька російськомовних серф школ, виберіть ту яка більше сподобалась. Як правило захисний крем і форму видають, щоб не обгоріти можна додатково взяти бейсболку.
Цікаві локації. Їх дуже багато. Скачайте карту баліфоруму, не плануйте надто багато)) за день відвідати більше 3-4х локацій буде складно, навіть якщо вони зовсім поруч.

щастя, погода, поїздки, позитиив, видео

Previous post Next post
Up