соціоніка

Jun 02, 2010 05:24


Соціоніка - це наука, що вивчає процеси обміну інформацією між людиною та зовнішнім світом, тобто яким чином люди сприймають, переробляють і видають інформацію.

Знаючи соціоніку, ви зможете завжди правильно підбирати своє оточення: з ким краще працювати, відпочивати і кого вибрати в якості супутника життя. Можна навчитися коректувати свою поведінку, не доводячи спілкування до конфлікту, якщо життя зіштовхнуло вас з невідповідною для вас людиною.

Соціоніка допоможе вам краще розібратися у собі, знайти своє місце в суспільстві та у світі. Давно вже відомо, що немає універсальних людей, здатних реалізувати себе в будь-якій діяльності, а ця наука дає можливість підібрати найбільш відповідний рід занять.

Соціоніка допоможе вам краще розуміти можливості і здібності інших людей, що можна вимагати від людини і чого від неї очікувати.

Психічні відмінності між людьми залежать від різних способів сприйняття, переробки і видачі інформації. Психіка людини представляється у вигляді моделі ( Модель А ), що складається з 8 функцій. На місці кожної з функцій, як в осередках, розташовуються в певному порядку вісім аспектів .

Про все це ви можете дізнатися на сайті Соціоніка.інфо модель, аспекти, соціотип, інтертипні взаємостосунки .

Що цікаво - понад пять років тому саме на цьому сайті я перейшов тест визначення мого соціонічного типу. Сьогодні я зауважив у блогах sirius2007 та veselamuza аналогічний тест, складений співробітниками інституту ім. К. Юнга в Цюріху , розміщений на сайті Психологічні тести. Ви так само можете пройти цей тест на цьому сайті або на попередньо названому сайті і взнати свій соціонічний тип. Для мене стало несподіванкою, що і тоді, 5 років тому, на цьому сайті і сьогодні вже на іншому сайті, мій соціонічний тип був й залишився «Етико-інтуїтивний інтроверт - "Достоєвський"» (сьогодні я його двічі повторив - вимушено: першого разу забув скопіювати код вставки. й за другим разом через пару годин знову ж той самий тип):

Ваш соціонічний тип. Тест інституту ім. К. Юнга
Набрано балів: 7

Етико-інтуїтивний інтроверт (ЕІІ) - Гуманіст (Достоєвський)

Опис І. Вайсбанда

1. Носій тихого, внутрішнього, для стороннього погляду непомітного моря почуттів. Світ його почуттів настільки тонкий і багатий, що не потрібні словесні докази любові. Він і без слів бачить, хто, кого і як любить, хто кому потрібний, а хто кому не потрібний. Найцінніша властивість - уміння пристосуватися до емоцій іншої людини. Співпереживати, зняти емоційну напругу, заспокоїти.

2. Це зазвичай тиха, доброзичлива людина, яка в товаристві більше мовчить і спостерігає, серед близьких знайомих - навпаки. Її не можна назвати занадто сором'язливою, тому що вона відмінно бачить, як до неї ставляться інші, і знає, як це ставлення поліпшити. Своєму розумінню етичного, і неетичного намагається підкорити інших людей. А ось емоцій ніколи не нав'язує, а супроводжує, співпереживає емоції іншого. Демонструє своєрідне емоційне завмирання. Упевнена, що іншим потрібна спокійною, рівною, безтурботною. Хоче бути ніби «компресом», який інші можуть прикладати до своїх ран.

3. Якщо її просять щось зробити, не може відмовити. Тому її нерідко експлуатують. Потрібен дуал, підкоряючись якому, можна відгородитися від зайвого. У відносинах з людьми її інтереси обмежуються лише певною групою осіб, а ось в об'єктивному світі її цікавить абсолютно все - повна всеясність на рівні її інтелекту і здібностей. Не здатна оцінити якість своєї роботи і втрачений при цьому час. Не може відрізнити дрібниці від дійсно важливих речей. Знає, що можна робити, але не знає, що потрібно робити. Не може не працювати, коли всі працюють, і продовжує працювати, коли всі не працюють. Дуже не любить, коли при одній незавершеній роботі доручають іншу.

4. Критична до власної зовнішності, волі, енергії. Болісно переносить їх несхвалення. Компліменти ж на цю тему сприймає як двозначність, і тільки якщо вони сказані наодинці, м'яким тоном, вірить їм. Їй потрібне мовчазне або неголосне визнання. Не може дозволити собі бути неохайною.

5. Приємні емоції, необхідні цьому типу, партнер забезпечує своєю розумністю, логікою, вимогливістю, вмінням захистити. Потрібно не спізнюватися на побачення, виконувати свої обіцянки, бути ввічливим, дбайливим. Більше ніяких доказів любові або розмов про неї не потрібно. Якщо найрозумніший партнер викладає свою думку у формі роздумів, а не у формі коротких категоричних формулювань, то поруч з ним Достоєвський відчуває себе постійно невдоволеним і нещасливим. Сама ж головна його вимога до партнера - вірність. Невірності не прощає.

Найкращий партнер у шлюбі, дружбі, роботі - Штірліц.

Ваша квадра (четвірка типів, в товаристві представників яких стосунки налагоджуються найкраще від решти): Штірліц, Достоєвський, Гекслі, Габен.

Ваша сильна риса - вміння розуміти почуття людей, розрізняти добро і зло. Ви добре розумієте роль позитивних почуттів. Ваші близькі потребують вашої духовної підтримки, співчуття, співпереживання.

Розвивайте вміння мислити логічно, враховувати офіційні відносини між людьми. Думайте, що реально здійсненне, а що - ні. Більше цікавтеся технікою, наукою.

Опис К. Філатової

1. Умова нормального життя - гармонія людських відносин, дотримання норм етики, моралі та моральності, дбайливе зберігання традицій, тому необхідно займатися моральним удосконаленням, виховувати і розвивати духовність, шукати в людині справжні цінності.

2. Мені не завжди вдається логічно правильно продумати і організувати свою працю, привести всі її робочі елементи в систему, тому я витрачаю невиправдано багато сил там, де іншим це вдається робити набагато легше.

3. Найтяжчим гріхом я вважаю насильство над особистістю. Ніхто не має права розпоряджатися долею іншої людини без її згоди.

гадаю, що так само вас зацікавить сайт соціонічні знайомства

socionics

Previous post Next post
Up