Музей Писанки, власний драматичний театр, приємний парк, історичні будинки та аристократичні вілли - все це можна побачити у невеличкому містечку Коломия, що за 65 кілометрів від Франківська.
Живе тут лише трохи більше 60 тисяч мешканців, одначе потрапляючи у центр просто дивуєшся кількості гарних будівель австрійської доби. Не кожен обласний центр України може похизуватися такою красою.
До Коломиї я діставався автостопом - їхати трохи менше години. Але якщо мова йде про громадський транспорт, то радше діставатися сюди з Франківська дизелем: час майже той самий і квиток коштує 8 гривень.
Огляд Коломиї для мене почався з дерев’яної церкви.
1.
Прут - справжня гірська річка. Вода холодна та чиста. Народ купається чи то скоріш «ноги мочить». Добре місце для перекусу
2.
Плюс містечку за назву головної площі - Відродження. Змістовно і не баянно (як ото майдан Незалежності). Як і більшість топонімів на Галичині пройшла наступну історичну трансформацію: Ринок - Пілсудського - Леніна.
3-6.
Над площею домінує будівля ратуші. Така собі
7.
Праворуч - інша площа, яка зветься Тараса Шевченка
8.
У містечку є туристи - встановлюють вказівники. Тільки поки без дубляжу на англійську
9.
У Коломиї просто таки нереальний рух і активність. І взагалі, помітив, що народ на Прикарпатті більш рухливий, ніж скажімо у сусідній Тернопільщині. Ви тільки подивіться - просто натовп посеред буденного дня!
Центральна стометрівка - вулиця Шевченка
10.
Головна туристична принада міста - музей Писанки. Дуже мала експозиція. Не рекомендував би
11.
Гуляємо далі. Всі фарби літа
12.
Комплекс загиблим воїнам Радянської армії. Не в кожному місті східної України так виглядає
13.
Ще у Коломиї є оригінальні вілли
14-15.
Католицький костьол
16.
Коломия вражає чисельністю історичної забудови та кількістю поверхів в них як на місто у 60 тисяч населення. Поштовхом для цього стало відкриття у 1866 році залізничної лінії Львів - Франківськ - Коломия - Чернівці. І тепер міста по цій ділянці відрізняються вишуканою архітектурою.
17-18.
Вражає і стан будинків - всі немов після реконструкції! Де вони гроші беруть?
19-21.
Коломийські приколи
22-23.
Саме у Коломиї виникли співанки названі «коломийками». Є тут навіть свій театр який має статус обласного!
24.
Але і мінус - вулиці часом перетворили на суцільний базар
25.
І наостанок - місцевий парк. Тут можна взяти катамаран чи човник в оренду. Краса!
26.
Створення цього матеріалу було б неможливе без допомогти Артема з Івано-Франківська, який підвозив і забрав назад а також заступника мера Коломиї (забув ім’я).
По темі:
Містечко Скалат: замок чотирьох веж, неоготичний костьол та затишний парк А чи такі міста Донбасу? Як виглядають райцентри Львівщини Сонячний день у Мукачевому: Прогулянка по секстаполісу Закарпаття Ідеальне місто Жовква та її Пізанська башта