Побачити на власні очі замок, який пам’ятаю ще з заставок дитячих мультфільмів Діснея, мріяв давно. Але якось здавалося що це буде страшенно далеко і дорого.
Але з часом все змінюються: безвіз, рейси RyanAir зі Львова та . запрошення пожити кілька днів у Мюнхені зробили свою справу.
Спочатку назва замку Нойшванштайн через скудні знання німецькою асоціювалася зі свинями (від слова «швайне»), але розібравшись що це все таки «шван» - лебідь. І тому розклавши слово на склади (а німецька сама така) можна перекласти Ной-шван-штайн як «нова лебедина скеля».
Замок розташований за 5 кілометрів від містечка Фюссен у Баварії. Є прямі автобуси FlixBus з Мюнхену - ціни стартують від 8 євро з людини (але не в сезон їздять 3-4 рази на тиждень і лише раз на день).
Якщо вас двоє і більше, то доцільніше взяти
регіональний квиток. Він діє майже на весь транспорт у Баварії - поїзди (певні типи у 2-му класі) та міський транспорт (метро, автобуси, трамваї).
Прокласти маршрут дуже просто за допомогою
сайту німецької залізниці достатньо ввести кінцеву зупинку прибуття Hohenschwangau Neuschwanstein Castles, Schwangau.
Спочатку ви доїдете до Фюссену де на вас прямо на вокзалі буде чекати автобус 73 чи 78. Коли ми прибули то з поїзду вивалила купа туристів і я вже думав, що буде давка. І що ви думаєте? Під’їхало одразу 2 автобуси за розкладом і один з них - гармошка.
Від кінцевої автобусу до самого замку їздять туристичні автобусики (на них регіональний квиток не діє), але за допомогою maps.me ми зрізали шлях - піднялися маловідомим стежинами і на половині дорозі не зустрічали взагалі нікого.
Першим ділом пішли на міст Марії (Marienbrücke) звідки відкривається найкращий вид на замок. Вхід сюди безкоштовний, ось тільки, як і належить німцям - скрізь порядок. Кількість людей, що одночасно перебувають на конструкції, обмежена про що свідчить табло. Взимку, коли є ожеледь, вхід закривають.
1.
Боротися з любителями повісити замочок марно. Практичні німці знайшли вихід. Дуже уважні вони до дрібниць. Так само як у них у кожній ванній стоїть автоматична витяжка чи лічильники та крани перекриття води у тій самій ванні на рівні очей і не треба згинатися рачки чи ставати на коліна.
2.
Часом заходи безпеки нагадують декорації для зйомок фільмів про концтабори
3.
Нам пощастило і ми встигли до дощу (попередні фотки - пізніші) і до того ж туричів було не багато.
4.
Замок послужив для натхнення створенню замку Сплячої красуні у Диснейленді.
Фото: upload.wikimedia.org
Нойшванштайн - це не є середньовічний замок, як це може здатися на перший погляд. Стиль замку ностальгічний - неороманський. Побудований він (з точки зору історії архітектури) доволі нещодавно - у 1883 році. Пишний замок став забаганкою останнього короля Баварії (після цей регіон став частиною єдиною Німеччини, зберігаючи певну автономію) - Людвіга Другого. Тоді короля, який ще мав прізвисько Божевільний Людвіг, засуджували за марнотратство. Втім, зараз замок є ознакою Баварії і сюди щороку приїздить майже 1,5 мільйони туристів.
5-6.
Пройшовши трохи далі і вище за міст можна опинитися сам на сам із замком і зробити знімок з іншого ракурсу. Грудень на календарі а фарби осінні.
7.
Ось як виглядає оглядовий майданчик. Фото на пам'ять. Стежка вела далі у гори, але тут почався дощ і йти не було сенсу.
8-9.
Король Людвік за 22 роки свого правління встиг побудувати ще замки Ліндергоф, Герренкімзе, Берг та Королівський будинок на Шахені. Думаю Людвік давав вказівки будувати і далі, але його визнали душевнохворим і позбавили влади. Вже через два дні його тіло знайшли у озері біля власного замку Берг. Було це самогубство чи насильницька смерть не відомо і досі. Хочете дізнатися більше про короля - перегляньте фільм "
Людвіг Баварський".
Після дощу ми пішли подивитися на замок ближче. Зблизька він втратив всю свою чарівність - велич та оточення гарної природи.
10.
Ось що можна побачити у безкоштовній секції дворику замку. Все доволі простенько.
11-12.
Вхід всередину
коштує 13 євро і купувати квиток слід наперед на конкретний день і час. До того ж фоткати не дозволяють. Ми відмовилися проводити час у черзі та і знімати не можна. Тому з усіх послуг замку скористалися лише туалетом.
Джерело: www.hohenschwangau.de
Природа навколо чарівна. Шкода, що дощ завадив насолодитися нею.
13.
З підвищенням висоти температура падає - приблизно на 0,6 градусів кожні 100 метрів. Це добре ілюструє це фото: сніг на горі змінюється на дощ внизу.
14.
Прощалися з замком ми під акомпанемент дощу і туману. Тому приїжджати сюди взимку та ще російська рулетка.
15.
Ich fahre nach Berlin: чекпойнт-Чарлі, скляний вокзал, полий зуб та різдвяні вогники В яких квартирах живуть німці: білі стіни, манекени жінок, затишні балкони та культ пива Як я побував в німецькому Бундестазі Дортмунд - місто важкої німецької промисловості Кельн: сірі дахи кам’яниць, пікнік з пожежею та німецькі нудисти Розділені муром: вилазка до Східного Берліну Німецький Нюрнберг: Фахверкова казка, ковбаски зі скоринкою та суд над нацистами Мюнхен як на листівці: панорами міста з вежі Старого Петера Allianz Arena - стадіон легендарної мюнхенської «Баварії»