Допоки «Райнейр» запускає нові рейсі з «Борисполя», ми з вами подивимося на інший столичний аеропорт - «Жуляни», куди інший лоукостер «Віззейр» перейшов у 2011 році. Компактність, зручність, затишність та близькість до центра - саме це вирізняє літовище.
Офіційна ж назва об’єкту міжнародний аеропорт «Київ» імені Ігоря Сікорського. Код за міжнародною асоціацією повітряного транспорту - IEV (від радянської транслітерації Kiev). Саме ці цифри дають не сплутати кілька аеропортів у одному місті.
Подібно, як і у інших приймаючих містах (Львів, Донецьк, Харків) до Євро-2012 був збудований свій красень - термінал «А».
1-2.
Раніше пасажири прилітали сюди - термінал B. Певний час він обслуговував внутрішні рейси.
3.
Всередині стиль «совок де люкс».
4-5.
Не зважаючи на футбольну подію, проектувальники чи то посоромилися чи то не схотіли, але громадський транспорт (тролейбус №9 та 22) та маршрутки у новий термінал не заїжджають. Пасажирам треба йти із валізами ще метрів з 200 до зупинки або до терміналу B.
До речі, у 2 кілометрах від «Жулян» знаходиться станція «Київ-Волинський», але у нас народ все рівно буде їхати до головного вокзалу.
Інтер’єр нагадує торговельний центр.
6-7.
Інформаційна стійка.
8-9.
Також тут є кімната матері та дитина а також камера схову. Цікаво, що у венеціанському аеропорті «Тревізо» речі доводилося здавати у звичайний будинок навпроти, адже на італійському аеровокзалі такої функції немає.
Кав’ярні та магазини.
10.
Вже незвично бачити Донецьк, Луганськ чи Крим. Тепер російського «Ютейру» немає, а найбільшу кількість рейсів виконує «Віззейр», серед яких Лондон, Будапешт чи Вільнюс. До англійської столиці я бачив квитки навіть за 850 гривень.
11.
А ще у київському аеропорту до літаків підвозять автобусом. Зараз на цьому у багатьох мстах ЄС економлять.
12.
Біля аеропорту знаходиться музей авіації.
Фото: aviamuseum.com.ua
До речі, у травні 2017 аеропорт закриють на 2 тижні через реконструкцію злітно-посадкової смуги.