Фото: www.museummarketing.co.uk
Це солодке слово «халява». Втім, побувати у багатьох європейських музеях можна абсолютно без грошей. Що особливо важливо для бюджетного туриста.
1. Безкоштовний день у польських музеях
У багатьох державних музеях Польщі один день на тиждень безкоштовно пускати всіх охочих. В кожному закладі цей день свій, його вже слід уточнювати на сайті музею. Єдине все таки доведеться отримати у касі free ticket.
Мені таким чином вдалося побувати у залізничному музеї у Варшаві, піднятися на Краківську вежу у Любліні (всередині музей) та відвідати музей варшавського повстання.
В Барселоні у неділю після обіду теж зазвичай пускають безкоштовно.
yarkom додає:
В Мадриді щодня підвечір можна безкоштовно відвідати основні музеї: Prado i Reina Sofia. Ще ряд мадридських музеїв мають вільний вхід в певні години у вихідні.
Так само, в Лісабоні в неділю до обіду більшість музеїв безкоштовні.
2. Перший день місяця
У перші дні місяця (перша неділя, вівторок…) зазвичай безкоштовно пускають у популярні музеї. Наприклад, у Барселоні таким днем є неділя. Відповідно у 2016 році безкоштовні неділі: 3 квітня, 1 травня, 5 червня і так далі…
Таким чином не треба купувати за кілька євро квитки у музей Пікассо, каталонську галерею чи ботанічний сад Барселони.
Цей самий принцип діє і в інших країнах. Наприклад, національна королівська галерея Бельгії (після обіду):
Мандрівник Василь Прокопишин за таким принципом відвідав з родиною 4 музеї у Парижі.
3. Міжнародний день музеїв
17 травня щороку у багатьох музеях день відкритих дверей (іноді не тільки на професійне свято). Добра альтернатива, якщо ви не встигли на попередні дні.
4. Журналістам не треба платити
У декотрих музеях (морський музей у Таллінні чи музей Кафки у Празі) журналістам (включно українським) за вхід не треба платити. Це може бути, навіть посвідчення кореспондента «Сільські вісті» з глибинки і не рейтингового видання. Часом вистачає навіть фрази: Я журналіст.
Хоча десь (музей Європа у мініатюрі в Брюсселі) вимагають міжнародне ID журналіста.
5. Відвідини парламентів
Якщо Греховная Рада така недоступна, то до парламентів багатьох країн (Словенія, Естонія, Литва, Німеччина) українцям потрапити можна дуже просто і до того ж безкоштовно. Треба лише попередньо зареєструватися на офіційному сайті та прийти з паспортом. Екскурсія до Європарламенту взагалі без запису - приходь у вказаний час з документом і тебе впустять!
6. Вхід за символічну плату
Посеред тижня або інші дні, коли мало відвідувачів, ряд музеїв ставлять символічну плату за вхід. У картинних галереях Таллінну, раз на квартал роблять так звані «середи за 1 євро».
7. Через інтернет квитки дешевше
І хоч цей пункт не зовсім відповідає назві, але трохи зекономити гроші (до 1-2 євро на людині) та час (не стояти у черзі за квитком) можна купивши квиток на офіційному сайті (Ейфелева Вежа чи Саграда де Фамілія).
8. Музеї які завжди безкоштовні
У багатьох музеях вхід завжди безкоштовний. І це стосується не нудних експозицій, а, наприклад,
інтерактивного музею грошей у Вільнюсі, де можна надрукувати власні гроші чи спробувати банківські цукерки.
Таким є ж музеї литовської митниці чи поліції. Шукайте цей перелік можна постійно доповнювати.
9. Все для молоді
У Парижі зустріли практику безкоштовного входу для молоді від 15 до 26 років. Наприклад, під цю халяву підпадає підйом на Тріумфальну арку при нормальній ціні у 9 євро. Правда, стосується це лише громадян ЄС та тих хто має дозвіл на проживання у таких країнах. Хоча, можна було б попросити вашого французького молодого друга, аби він взяв вам квиток і не будете платити 270 гривень.
10. Варіант для відчайдух
Я не прихильник цього варіанту, але знайомі мандрівники так робили - пояснювали ситуацію на касі і часом їх пропускали. Також можна написати попередньо у відділ зв’язків зі ЗМІ (громадськістю) музею і розказати що ви блогер/журналіст. У декотрих музеях працівникам масмедій вхід вільний, але про свій прихід слід попереджати раніше.
І також раджу довіряти офіційним сайтам конкретних музеїв у спеціальній колонці Visit де чітко написано про всі можливі безкоштовні входи, бо часом інформація на сайтах в інтернеті не відповідає дійсності.
Збірка лайфхаків від затятих мандрівників: візи, секрети Wizzair, автобус по 1€ та досвід автостопу