10 порад як дешево мандрувати країнами Балтії

Feb 06, 2016 09:00




Хай зростаючий курс валюти вас не лякає. Якщо добре спланувати свою мандрівку, то поїздка обійдеться вам у раз дешевше. Про це я ще раз переконався під час останньої подорожі до країн Балтії на початку 2016 року і тепер ділюся з вами своїми порадами (радий доповненню).

1. Літак за 250 гривеньНайкомфортніший та найшвидший спосіб дістатися - літак WizzAir з Києва до Вільнюсу. Свої квитки за 250 гривень ми купили ще у липні. І зараз є привабливі ціни - по 380 гривень. «Пострибайте» по датах - можете знайти цікаві пропозиції.




2. Автобуси між Ригою, Вільнюсом та Таллінном за 3 євроСтолиці балтійських країн зв’язує купа автобусних рейсів з класним сервісом (туалетом, опаленням, Wi-Fi і навіть безкоштовними моніторами).

Перевізник SimpleExpress рівно за півроку до відправлення викидає 5 акційних квитків на кожен рейс. Ціна на проїзд по маршруту Вільнюс-Таллінн, Вільнюс-Рига, Рига-Таллінн і назад лише за 3 євро.

Зараз можна купити такі дешеві квитки на літо 2016.



Також є постійні акції у автобусних компанії LuxExpress, Ecolines, та Eurolines.
Знижки можуть досягати 70% і квиток на міжнародний маршрут коштує в районі 5 євро.

3. Знижки на залізниці та автобуси
На литовських залізницях діє знижка -15% при купівлі квитка туди/назад. Нагадайте про це касиру. В Латвії на чверть дешевший проїзд в електричках по буднях у робочий час. Між естонськими містами ліпше пересуватися автобусами SuperBus Квиток коштує 2 євро (хитрюги вказують ціну у єврик, але від оплати за резервації нікуди не дінешся).

Здорова конкуренція - це чудово! LuxExpress пропонує рейси по Естонії за 2-4 євро.

4. Не переплачуйте за проїзд у містахВартість проїзду у міському транспорті на наші гроші шалена. Наприклад, у Ризі квиток при купівлі у водія коштує цілих 2 євро! Втім, той же самий квиток в автоматі обійдеться вам у 1,15 євро. Якщо ви будете користуватися транспортом більше 4 раз за 24 години (з дати пробиття талону), то доцільніше купити проїзний за 5 євро.




В Таллінні і Вільнюсі для багаторазових поїздок слід купувати спеціальну пластикову картку. Коштують вони 2 та 1,5 євро відповідно. В столиці Естонії її можна повернути (але лише у центрі обслуговування клієнтів), литовці гроші не повертають.

5. Беріть безкоштовні карти в туристичних центрах

Фото: Катя Старко

В кожному центрі туристичної інформації можна отримати безкоштовну паперову карту міста, регіону чи цілої країни. Як правило, знаходяться вони на головних площах міст, вокзалах та аеропортах. Не соромтеся питати працівників турцентрів про події які відбуваються у місті, безкоштовні музеї та де недорого, але смачно поїсти.

6. Бізнес-ланчі, столовки та фастфудПо буднях у обідній час (зазвичай з 11 по 15) в багатьох ресторанах пропонують комплексні обіди (або бізнес-ланчі) зі значною знижкою. Наприклад, у центрі Таллінні в ресторані Karja Kelder суп з фаршем (саме так нам його представили) та основна страва (на фото) обійшовся нам усього в 3,7 євро.




В Вільнюсі ще збереглися радянські столовки. Литовською вони будуть Valgykla.
Якщо ціль втамувати голод, то в ризьких фастфудах можна купити комплекс: бургер, картопля фрі та кола за 2,65 євро.

7. Де вигідніше заправлятися?

Ціни на бензин у Ризі

Найдешевший бензин серед трьох країн Балтії - в Естонії. Літр 95-го коштує трохи більше євро. Більше за всього доведеться заплатити в Латвії. Різниця у ціні палива між державами - у межах 10 центів.

8. Без грошей до музею та парламенту

Є цілий ряд цікавих музеїв, куди вхід абсолютно безкоштовний або плата чиста символічні. Для прикладу, це музеї грошей при банках Естонії та Литви. Тут не нудно - дуже сучасно і інтерактивно. Можна навіть роздрукувати свої власні гроші чи пригоститися цукеркою з символікою банку.

Також в країнах Балтії є чудова нагода побувати у місцевих парламентах. На екскурсію до литовського сейму чи естонського парламенту можна записатися заздалегідь.

У художніх музеях Таллінну є так звані "Одноєврові середи". Раз на квартал вхід по середах вього 1 євро. Перевіряйте сайт музею перед поїздкою!

В декотрих музеях безкоштовний вхід з журналістським посвідченням. І не важливо чи це "Жмеринський робітник" чи "Форбс Україна". Наприклад у цікавому морському музеї Таллінну. Також мають подібну пільгу і працівники інших музеїв (у тому числі наших).

9. Покупки за каталогами у супермаркетах
Найнижчі супермаркети у Литві. Ми просто шаленіли від їхніх шоколадних сирків! Ціна від 0,2 євроцентів. Цитрусові - як в нас. Перед входом до супермаркету візміть з собою брошурку з акційними цінами. Часом знижку можуть досягати 50%. Звичайно, все що дешевше брати не варто, але ми такими чином купили собі смачні ризькі шпроти або подвійни снікерс з кавою у супермаркеті IKI за 1 євро.










10. Бронюємо житло раніше або airbnb
Готель у Ризі ми забронювали за пару місяців. Окрім знижки за раннє бронювання скористалися промокодом на готельному сайті. Виграли більше 10 євро.

Сайт booking.com пропонує «гарячі пропозиції», де, ніби теж можна урвати нижчу ціну. Хоча сайт той ще жук. Постійно пишуть щось подібне до «остання пропозиція», «у цьому готелі лишився лише один номер» і так далі.

Мій друг користувався сервісом Airbnb. Мав окрему кімнату в Таллінні за 9 євро.

Вдалих подорожей!

Що треба знати перед поїздкою на Кіпр: Цікавинки, транспорт, ціни та особливості
Як самому відкрити Шенгенську візу, скільки це коштує і кому дають безкоштовно
15 лайфхаків як дешево мандрувати Польщею
Десять класних речей які можна зробити у Варшаві безкоштовно

Латвія, Вільнюс, Литва, Рига, лайфхак, Таллінн, Естонія

Previous post Next post
Up