vjn

Он ізгібался согласно лініі партіі

May 14, 2012 18:14

Вчіться, панове :)

Раз:

ЗВЕРНЕННЯ НАРОДНОГО АРТИСТА УКРАЇНИ, ЛАУРЕАТА МИСТЕЦЬКОЇ ПРЕМІЇ «КИЇВ» імені Амбросія Бучми, ВОЛОДАРЯ ПРЕМІЇ «ЛЮДИНА РОКУ» у номінації «Кращий актор року - 2005» СТУПКИ ОСТАПА БОГДАНОВИЧА

До всіх шанувальників кіно в Україні
І особливо до тих шанувальників кіно в Україні, які будуть ставити собі запитання або вже запитують себе: «Як він міг???!!!» - з приводу моєї участі у кінокартині «Матч» спільного російського-українського виробництва.

По-перше, існує величезна помилка з приводу того, що люди (не всі, звичайно) ототожнюють актора з образом, який він втілив на екрані або на сцені. Цього робити категорично не можна! Хочу ще раз всім нагадати, що я за професією - актор і зніматися у кіно - це моя робота. Але, щоб зрозуміти всі тонкощі і специфічність акторської професії, потрібно бути творчою людиною, яка любить мистецтво у різних його формах і проявах. Що стосується мого персонажа у фільмі, то його спосіб життя, його думки, його вчинки, його життєвий вибір, його принципи, його вислови і вирази кардинально відрізняються і абсолютно протилежні моєму світогляду, існуванню як людини, яка є за професією актором. І для актора, який серйозно займається своєю справою, такі персонажі є дуже цінною знахідкою. Коли в актора з’являється така роль, то він поступово перетворюється на дослідника цієї постаті. В даному випадку це - вигаданий персонаж. Мені цікаво було втілювати людину, яка кардинально протилежна мені. Тому не треба забувати, що найвищий пілотаж акторської майстерності - це перевтілення. В інституті це називали «роль на супротив». І хто сказав, що акторської майстерності можна досягти, втілюючи лише ролі героїв? А поганих хто грати буде?! Без поганих не буває хороших. Потрібен конфлікт, потрібна драматургія. А що робити із акторами, які грали Сталіна, Гітлера? Що ми зробимо з Ентоні Хопкінсом за те, що він їв смажений людський мозок у «Мовчанні ягнят»?

Розширюйте свій світогляд. Будьте позитивними. У наш нелегкий час для українських кінематографістів ще й їх звинувачувати у чомусь?! Це абсурд! Навпаки - треба підтримувати. Я особисто проти цензури в будь-якій формі і тому я вважаю, що наш український глядач достатньо мудрий, він має право переглянути це кіно, щоб зробити самостійні висновки і скласти своє особисте враження після перегляду цього фільму. Тому фільм має право на прокат в Україні. Щодо моєї позиції, то Нюрнбергський процес дав відповіді на усі запитання, і звичайно я, як нормальна людина, підтримую всі його вироки, рішення і протоколи. І більше мені додати нічого.
З повагою, Остап Ступка
(с)

І два:

Станом на 20 квітня 2012 року Експертна комісія з питань розповсюдження та демонстрування фільмів закінчила перегляд фільму «Матч» повним складом комісії. Думки експертів щодо доцільності державної реєстрації фільму «Матч» та видачі йому прокатного посвідчення розділилися таким чином: «за» - 11 голосів, «проти» - 8. За підсумками перегляду члени Експертної комісії Держкіно висловили занепокоєння щодо можливого викривлення у фільмі історичних подій, присутності у картині пропаганди та жанрової стилізації: «В картині є епізоди, де україномовні персонажі виглядають негідно і карикатурно, і це може викликати почуття образи та супротиву у нашого глядача». Але більшістю голосів порекомендували видати державне посвідчення, пояснюючи своє рішення тим, що «…заборони слугують авторам неталановитих фільмів лише зайвою рекламою». Як висновок, експерти зауважили: «Ми існуємо не в ті часи, коли щось можна фактично заборонити до показу. Всі, хто захоче подивитися фільм «Матч», подивляться його, принаймні, в Інтернеті».

І три:

Дозвольте мені, як громадянину України приєднатися до тих, кому небайдужа доля фільму «МАТЧ» на теренах України. Саме в Україні, де, власне, знімали цю стрічку, її вихід на екрани є особливо важливим. Я вважаю, що «МАТЧ» - це стрічка, в першу чергу, про легендарний подвиг футболістів «Динамо» - наших співвітчизників, про трагічне кохання під час війни, дуже тяжкий для народу України час. «МАТЧ» - не документальний фільм, це художнє бачення режисера, сценариста. Мені б хотілося вірити, що період цензури в нашій країні закінчився і ми не повертаємося у минуле. Тим більше в таке минуле, яке зображено в цій картині.
З повагою, Директор з кінопрокату концерну «Інтер-фільм» Дмитро Кирієнко

І чотири:

«Матч» - це, насамперед, художній фільм, який створювався в Україні. Його знімальна група - майстри з різних країн, але більшість з них - свідомі українці, люди, які поважають свою націю. Наголошуємо, що фільм не містить жодної антиукраїнської ідеї. Я щиро шкодую про той маніпулятивний галас, що здійнявся перед виходом картини в світ. Фільм правдиво відтворює період історії Києва під час фашистської окупації. Ми працювали з істориками та військовими консультантами, вивчали кіно- та фотоархіви, щоб цей час виглядав в картині «Матч» достеменно. Це - історія. Перекручувати її згідно pr-стратегій вважаємо неможливим. Використання головними героями російської мови є історично правдивим, оскільки більшість киян у той період розмовляли російською.
З повагою, Максим Асадчий Компанія «Пронто фільм» (Україна)

Зі свого боку можу хіба що додати пораду Остапу Ступці взяти участь в знімальному процесі БДСМ-порно. Думаю це неймовірно розширить горизонти його акторської майстерності.

Ну і так, для довідки:

Всесоюзная перепись населения 1939 г.
Распределение городского и сельского областей союзных республик по национальности и полу
УССР, город Киев.
Всего 846724
Русские 139495 (16,5%)
Украинцы 450556 (53,2%)
Евреи 224236 (26,5%)
(с)

Як бачимо, історична правда полягає в тому, що українців в Києві було більше, навіть якщо порівнювати їх з російською та єврейською (як найбільш русифікованою спільнотою) вкупі. Але "гарна панна, та не для нашого Івана"...

Ну і як завершення - бокс-офіс фільму в Україні:

Ukraine 5/3/12 $140,296 (с)
Previous post Next post
Up