Anton Pavlushko
Прослушка по Taurus
Послухав злиту прослушку німецьких офіцерів, які готуються до доповіді з приводу можливості передати Україні Таурусів. У вівторок 19-го березня у них буде доповідь перед Шольцем з цього приводу і треба приготувати 30-хвилинну презентацію.
У розмові приймає участь 4 офіцера, один з них сидить у готелі у Сінгапурі - один з них також знає, про який готель йде мова і хвалить вид з нього. До розмови поступово долучають всіх учасників, починають обговорювати.
Ще треба поговорити з Фройдігом - це генерал відповідальний за український напрямок, але поки треба поговорити про подробиці. Йде розмова за складності навчання - не хочуть пообіцяти канцлеру можливість поставити Таурус, щоб потім навчання тривало 8 місяців. Тому треба реально знати, скільки це може тривати.
Хвалять українців, що вже приїжджали на навчання на інші системи та засвоїли все протягом декількох тижнів. Тому все може бути набагато швидше.
Можливо допомогти можуть британці, бо вони вже допомагали з цілями та тренування для своїх ракет. Можливі варіанти - 3 тижні тренування в індустрії, ще 4 від люфтваффе. Але все одно мова йде про місяці.
Частенько пригадують про Су-24, яких залишилось вже мало, чи до вже про Ф-16. Так чи інакше, але виробник за тижні може вже підлаштувати + британці вже мають досвід.
Ще про передачі цілей та планування операцій. Як це робити з виробником і по якому каналу зв'язку, щоб не доводилось везти план операції на машині до Польщі. Багато коментарів про цілі та фото і як швидко планувати цілі.
Різні цілі потребують різної підготовки. Або мова йде про Керченський міст, або про прості склади боєприпасів. По мосту треба планувати довше, бо ми ж не хоче наробити дирок в мості, а його знести. Там може і 20 штук знадобиться на всю операцію. Це буде тривати довше. Але почати можна з простих складів - там простіше і українці вже навчаться працювати з системою.
Звичайно війну воно не змінить, але може так статись, що британці та французи будуть чекати, що ми повинні передати і треба бути до цього готовими. Отже можна буде почати там з якихось 50 штук, далі може ще пакет, але і все.
Одна з реплік була така - ми і самі не раді передавати, бо ось було передано 3 з 12 радарів (мабуть про Петріот), але вони там зараз збивають такі ракети та літаки, що могли б влучати у нас, тому все окей.
Там ще цікавий звук, як учасники розмови додаються до розмови - або це просто телефон, або одна всім відома програма. Ще щось один хотів скинути по Вотсепу. Ну і все це з готелю.
Загалом хз, хто це виклав і скинув росіянам, бо це можна розглядати і як тиск на канцлера приймати потрібне позитивне рішення. Але щоб в готелі зі зламаного телефона говорити про такі деталі... мда...
P.S. Окей - ще раз переслухав і записав для себе наступні пункти. Тому додам наступні пункти.
В Сінгапурі якась зустріч скоріш за все за участі американців - двоє з них частенько використовують англіцизми. Говорять, що на зустрічі був якийсь Вільсбах, що нещодавно змінив Шнайдера. Тобто мова йде про американських генералів ВПС США Kenneth S. Wilsbach та Kevin B. Schneider.
Говорять про готель з трьох будівель "з цією штукою зверху" - це Marina Bay Sands у Сінгапурі. "Турист" з готелю, якраз звідти повернувся.
В готелі Франк Грефе - бригадний генерал Люфтваффе, відповідає за тренування. Ще одного мабуть звуть Удо. Всі чекають, коли до спілкування додається Інго Герхартц - генерал-лейтенант, начальник Люфтваффе.
Ще у бесіді два технічних робітника - експерти. У прослушці титрують можливі посади, хоча це явно не говориться у розмові. Там один з Verband - під цю назву може підпадати декілька організацій, інший з ZLO (=ZentrLuftOp, грубо кажучи штаб Люфтваффе).
Генерал-лейтенант каже, що можливо на 30-хвилинній презентації для канцлера його не буде, бо у нього паралельно зустріч по темі фінансового планування для F-35, бо там щось подорожчало. Також він дав їх телефони Фройдігу (генерал Бундесвера по українських питаннях), тому той може їм зателефонувати.
Одного з "експертів" титрують як Frostädte - це дуже дивна титризація (так не буває), бо я б на слух це написав як FroHstedte. Дивно, що саме так його переклали. Це прямо дуже не німецька літареція і автор мабуть не розуміє німецьку, їм просто скинули таку транскрипцію. Ще частина оприлюднених текстових версій робилась якоюсь програмою і потім не перечитували - там погано чути, але з контексту можна розуміти назви зброї і т.п. У багатьох версіях, що гуляють інетом, просто перегнали текст з аудіо без вичитки.
Генерал попереджає, що треба казати реалістичні цілі, щоб не сталось так, що канцлер все ж погодиться надати Тауруси, але ми можемо передати це через 8 місяців. Можливо треба скористатись досвідом британців, бо вони вже проводили підготовку до Storm Shadow. Взагалі частину першої передачі можуть допомогти зробити британці. Проте виробник попереджає, що підлаштувати ракету під літак може тривати до 6 місяців. Тут генерал нагадує, що щоб не сталось, як у історії з Петріотами, коли вважали, що підготовка буде тривати місяцями, а українці були готові вже за тижні.
Далі один з експертів розмірковує, як вони будуть передавати дані по цілі, щоб не було прямого втручання Бундесвера, а це тіпа робить виробник. Чи передавати файли вручну без лінії зв'язку. Далі про конкретні цілі і як планувати використання. Треба планувати операції, але росіяни швидко навчаться змінювати розташування ППО, тому треба (швидко?) відстріляти ракети.
Генерал коментує, що ми все одно багато не дамо - скажімо хай це буде 50 спочатку і ще 50 потім. Але тут така ситуація, що він чув від британських та французьких колег, які "як вінчестер" (мабуть це порівняння з швидкою перезарядною гвинтівкою Вінчестер). Так от можливо, що вони перед тим як передати чергову партію, спитають німців передати хоч щось.
Далі підключається ще один експерт, який до того мовчав. Пропонує два види цілі - Керченський міст та склади боєприпасів. Треба дивитись,скільки в українців взагалі залишилось тих Су-24. Підготовка пілота - до тижня, планування місії - за два тижні. Але не зрозуміло, як планувати операції з фотоматеріалами і даними по місії (мабуть тут мова про маршрут ракети, щоб оминати ППО). Куди бити - у стики чи у опори моста. Може знадобитись 10-20 ракет. Згадують про політ ракети у 10км+.
Далі довга філософська розмова генерала, що або може за пару тижнів навчити азам, і хай атакують склади вже за пару тижнів, а паралельно навчаються, як потім вибити Керченський міст, або ще британці допоможуть на перших порах. Ну і як розглядати німецьке втручання - або ми вчимо довго, але вони роблять все самі, або якось через індустрію робимо планування. Навіть по складах треба дивитись на ППО і все не так просто.
Мда, крута розмова! Круті українці!
Facebook post