Німецький газовий видобуток vs. Gasprom

Apr 11, 2022 05:01







Anton Pavlushko

Німецький газовий видобуток vs. Gasprom

Коли питають, з якого ж року Німеччина стала енергетично залежною від Росії, то я маю чітку відповідь - це листопад 2005-го року, коли Ангела Меркель прийшла до влади.

До неї німці так-сяк видобували 20% власних потреб газу - зараз всього 5%. 97% видобутку припадає на Нижню Саксонію - видобуток як на землі та і на шельфі Північного моря - це приблизно декілька сотень кілометрів від газових родовищ Норвегії.

https://www.enwipo.de/2016/07/07/deutsche-erdgasfoerderung-schrumpft-massiv/?fbclid=IwAR3hoW4KAR3lKSLrCPFI4tvrAGQ4ViI-rpXqvOVXjCPmSNlcabi384w30m0

Але поступово німці почали переключатись на російський газ та все менше проводили власну геологічну розвідку. Чим менше бурінь, тим менше розвіданих запасів нафти та газу. Тим більша залежність від імпорту. Це короткострокові наслідки.

Це має і довгостроковий вплив на економіку. Власна газовидобувна галузь втрачає своїх лобістів і значення для економіки, менше компаній займається розробкою технологій, менше людей йдуть вчитись і т.п.

Зараз німці раптом почали "згадувати", що теж вміють і можуть видобувати газ. Чиновники на місцях радісно звітують про відкриття нових родовищ та перспективи власного газовидобування. Нарешті.


Erdgas aus Deutschland


www.bveg.de

https://www.osti.gov/etdeweb/servlets/purl/348179

Німці закуповують у Росії 55+ мільярдів кубометру газу. Власний видобуток до Меркель - 16-18 мільярдів кубометрів. Зараз - 5 мільярдів кубометрів. Збільшення власного видобутку до показників до-меркелівської епохи дозволить зменшити залежність від росіян на 20-30%. І навіть неповороткі німецькі концерни залюбки зайдуть на цей ринок і заберуть собі долю Газпрому.

Окрім Нижньої Саксонії про свої газові родовища згадають у Шлезвіг-Гольштейні, що так само мають вихід на Північне море.

Росію випилять з енергетичного ринку.





Facebook post

газ, экономика, санкции, Российский фактор, Россия, Германия, Норвегия, разоблачая ложь, экономика протеста

Previous post Next post
Up