Вплив економіки на політику

Feb 03, 2022 04:07







Anton Pavlushko

Вплив економіки на політику

Є в німців одна проблема. Вона не дуже явна, але у вирішальний момент її наявність ставить хрест на всіх геополітичних проектах Берліну.

В останні декілька десятиріч за німецькі гроші розбудували ЄС. Але Угорщина чи Польша проводять свою зовнішню політику, незважаючи на Берлін. Криза біженців у 15-му році почалась після того, як Будапешт просто вирішив передати нелегалів німцям - в пошук "європейського рішення" цієї проблеми чи розміщення біженців у себе ніхто не грався. Берлін так-сяк робив красиве за поганої гри, але змушений був розмістити у себе пару мільйонів нелегалів. Так, німці через ЄЦБ (в)рятують греків чи італійців від дефолту, але контролювати свої кордони задля спокою Берліну вони не будуть.

Можна заливати Орбана грошима, але той заграє росіянами, які йому ніяких грошей не дають.

Можна скільки завгодно інвестувати в Польщу, але у вирішальний момент ті точно виступлять на боці США-Великобританії.

Або ось Росія. Всі її геополітичні проекти або профінансували, або просто збудували німці. Здавалось би після буремних 90-х всі ці російські "газпроми" повинні належати німцям. Ключові галузі повинні належати німецьким компаніям, а президент росіян повинен ледь не обиратись за вказівкою Берліна.

В реальності економічно сильний Берлін просто фінансує всі проекти Москви, яка веде свою політику без урахування інтересів Берліна. Чи ви думаєте, що пересічний німець буде платити дешевше за газ, бо він йде через НордСтрім-2?

З точки зору здорового глузду, ринок України та Польщі більший за європейську частину Росії. А в не-європейську частину свої товари навіть важко довезти. Але маємо те що маємо. Частина німецької політики живе міфами 17/18/19-го сторіччя. Купити німецьку політику виявилось дешевше ніж купити німецький завод чи технології. Бісмарк не схвалює.



Facebook post

Германия, Мнение, Берлин, экономика, разоблачая ложь

Previous post Next post
Up