Jul 19, 2005 23:20
Nonni, Potteri on luettu. Halusin pitkittää sitä, mutta sisko lähetteli koko ajan viestejä tyyliin: "Lue äkkiä sivulle 499 AARGH ZAAZ!" En spoilaa mutta melkoinen nenäliinakasa kertyi pöydälle viimeisten viidenkymmenen sivun aikana. Joo ja halusin laittaa tähän lj-cutin, mutta en muista sitä ulkoa ja kone ei suostu näyttämään. Jes. Sori, jos tuo oli jonkun mielestä spoilaus.
Sain sitten EELAsta tiedon, ettei Trikozol ollut auttanut ollenkaan ja Remyllä on kokkideja edelleen yhtä paljon kuin ennen lääkitystä. Nyt kokeillaan Ditrimillä, joka auttoi kyllä ensimmäisellä kerralla. Täytyy vain toivoa, ettei kokkideilla ole kehittynyt resistenssiä sille, koska toinen kerta ei enää auttanutkaan. Tosin kokkideja oli silloin niin vähän, ettei niistä ollut haittaa ja kuuri oli vähän erilainen.
Kävin myös tilaamassa tietokoneen. Kokoamiseen menee viikko ja netin aukaisemiseen parikin. Täytyy toivoa, ettei tule kovin pahoja vieroitusoireita, kun lähden täältä porukoilta.