Як розвиватимуться Черкаси у 2012 році?

Feb 09, 2012 09:56


На минулій сесії міськради було прийнято Програму соціально-економічного та культурного розвитку Черкас та бюджет розвитку міста  на 2012 рік, що  склав 185 мільйонів гривень (торік -  36 мільйонів). Зі 780 мільйонів пропозицій до бюджету, міська рада «урізала» його до 185. Втім, ці кошти місто також повинне «заробити». Бюджет наповнюватиметься переважно  від продажу муніципального майна  (планується отримати 30 мільйонів гривень) та землі (70 мільйонів). Крім того, 34 мільйони планується отримати від сплати єдиного податку, інші кошти - від пайової участі забудовників, продажу облігацій.
Але хочу зауважити, що у загальному фонді цьогорічного бюджету не вистачає понад 70 мільйонів гривень для виконання делегованих державних повноважень. Для порівняння: торік для виплати зарплат «бюджетникам» нам не вистачало 34 мільйони, хоча ми цю проблему  вирішили - завдяки реформам, оптимізації.




Які найважливіші моменти нинішнього бюджету для мешканців міста?
Передбачено кошти на встановлення теплових лічильників у 1249 житлових будинках міста (понад 43 мільйони) та встановлення 1970 водяних лічильників (понад 10 мільйонів).
Торік місто спромоглося профінансувати 1,5 мільйони для виконання капітальних ремонтів ОСББ - у співвідношенні 50 на 50%. Цьогоріч ОСББ отримають для виконання капітальних ремонтів також 1,5 мільйони гривень, але вже на умовах співфінансування ними 60% вартості ремонту. Тож, загалом цього року буде проведено капітальних ремонтів ОСББ на 3,9 мільйони.
Торік я курував пілотний проект зі встановлення у місті спортивних майданчиків. За власні кошти виготовив проекти двох спортивних майданчиків - і за підтримки передовсім колег-депутатів по фракції Партії регіонів, а також усього депутатського корпусу, нам вдалося ці проекти реалізувати. Я радий, що цей мій досвід став у нагоді: у місті вирішено щороку встановлювати кілька нових спортивних майданчиків. І  на цей рік депутатами виділено понад 1 мільйон  гривень на створення ще 5 нових спортивних майданчиків. У минулому році депутатами міської ради було встановлено біля 50 дитячих майданчиків - і цьогоріч депутати запланували  у півтора рази більше ресурсу на ці цілі  - тож в місті з’явиться ще більше і  нових дитячих майданчиків.
На плановий ремонт ліфтів на цей рік із міського бюджету заплановано виділити майже 5,5 мільйонів гривень. На реконструкцію та встановлення нових мереж освітлення вулиць та прибудинкових територій у бюджеті заплановано 4,4 мільйони. 
Майже 6 мільйонів гривень заплановано виділити цьогоріч на заміну 15 світлофорів та 70 мільйонів - на реконструкцію доріг із застосуванням щебенево-мастичного асфальтобетону. Вперше у бюджеті заплановано 30 мільйонів на придбання транспорту для тролейбусного парку. 162 тисячі гривень заплановано для встановлення системи відеоспостереження у місцях, визначених як небезпечні, 397 тисяч - на придбання авто для служби охорони громадського порядку.
Загалом, прийнятий бюджет відображає нинішню стратегію міської влади, що стосується усіх напрямків життя міста:  не утримувати заклади, установи, громадські організації за рахунок міського бюджету, коштів платників податків  - а делегувати повноваження, замовляти послуги  - і оплачувати зроблене на користь міської громади.
Зокрема, це стосується комітетів самоорганізації населення, керівництву яких цьогоріч «урізано» зарплати… І водночас, у бюджеті передбачено 146 тисяч на придбання оргтехніки для налагодження ефективної роботи комітетів на користь жителів міста.
Це ж стосується і муніципального оркестру. Я відмовляюся розуміти докори міській владі стосовно оркестру, якому ми надаємо приміщення, сплачуватимемо комунальні послуги, за потреби купуватимемо форму та інструменти, забезпечуватимемо заробітну плату керівництву колективу.  Річне утримання оркестру обходиться Черкасам  у майже таку ж суму, як усе вуличне освітлення міста. Чому місто і його жителі, що сплачують податки, повинні утримувати  цілу структуру, послугами якої місто користується лише час від часу?...

бюджет

Previous post Next post
Up