Світло в кінці революційного тунелю?

Dec 13, 2013 20:38

В світлі останніх подій, коли всі розмовляють про відставку, непогано було б зробити, аналіз в яких випадках, президент припиняє свої повноваження, згідно до статті 108 Конституції України повноваження президента припиняються достроково у разі чотирьох обставин:
1) відставки;
2) неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я;
3) усунення з поста в порядку імпічменту;
4) смерті.

Що стосується Януковича, то пункти 2 і 4, явно не про нього) Бажаю йому довгих літ, і міцного здоров’я.
Імпічмент. На даний момент, опозиція не може висловити навіть недовіру уряду, про що свідчить нещодавнє голосування в ВРУ, про що тоді говорити у випадку відставки президента? Де спочатку взяти 226 голосів, а потім 300 голосів, звучить як щось надзвичайне для опозиції. І в придачу, необхідно отримати підтримку Верховного Суду України, який контролює наш президент, тому у цьому пункті виходить, що опозиції також нічого шукати.
Крім того, процедура імпічменту, навіть за найбільш оптимістичними підрахунками її ініціаторів, затягнеться на три - чотири місяці. Тобто якщо імпічмент ініціюють прямо зараз, то результат отримають не раніше березня.
На проведення дострокових президентських виборів Конституцією відводиться 90 днів. У кращому випадку країна отримає вибори глави держави у липні-серпні, але це за найоптимістичнішими підрахунками.

Реалізація сценарію імпічменту президента не принесе очікуваних результатів з стабілізації ситуації. Навпаки країну у такому випадку очікує серйозне загострення політичної кризи. Оскільки політичні еліти, за цей період перегризуть один одному горлянки за місце у президентському кріслі, там же не може сидіти одночасно три особи.
Четвертий спосіб, якого зараз вимагають всі, це добровільна відставка. Така відставка здійснюється після того, як він особисто зачитає свою заяву на засіданні Верховної Ради.

В нашій історії, один раз це вже було, коли Леонід Кравчук добровільно подав у відставку, вибори він тоді програв Леоніду Кучмі, але і інший приклад, грузинський президент Михайло Саакашвілі, заявивши про свою добровільну відставку з посади, дострокові президентські вибори виграв.
Добровільна відставка Віктора Януковича зняла б політичну напругу в суспільстві, кардинально б змінила атмосферу взаємодії еліт,і таке враження що всім від цього стало тільки краще, зарплати не підвищили б, але б люди були задоволені.
Однак і сьогодні у Януковича залишається шанс увійти в історію як демократичний президент, який заради країни пішов у добровільну відставку. Не відомо, як прорахувати ймовірність цієї події, але мені здається, що поки, що Янукович не готовий увійти у історію, як демократичний президент.

відставка, Янукович, євромайдан, евромайдан, референдум

Previous post Next post
Up