Ситуація склалася таким чином, що з кожним днем ситуація на фінансовому ринку все більше ускладнюється, те, що влада штучно підтримує гривню це було всім зрозуміло, а нещодавній стрибок валюти, зокрема євро до відмітки майже 11 грн. зайве тому підтвердження!
Ні для кого не секрет, що сьогодні казначейство пропускає платіжні доручення державних підприємств в ручному режимі, це робиться для того, щоб зекономити кошти, і щоб держава якимось чином протрималася до того, як приймуть новий бюджет.
Насправді навіть стрибки валюти, це прямий результат ручного проведення операцій, оскільки, в якийсь момент, просто не встигли сплатити рахунки, і погіршили до кризового рівня зовнішнє торгівельне сальдо.
Якщо така ситуація і далі буде повторюватися, то тут можливі 2 варіанти розвитку подій:
1. В України достатньо золотовалютних резервів, і їх вистачить до прийняття нового бюджету, після чого, можна буде подумати про те, щоб якимось чином відновити золотовалютні резерви. Але такий спосіб містить в собі один недолік, це той, що невідомо чи достатньо у нас золотовалютних резервів, щоб їх кидати на утримання курсу на одній і тій самій позначці. Оскільки, якщо їх там(в НБУ) недостатньо, то нас чекає значне підвищення курсу, а це значить, що потрібно зараз купувати валюти, оскільки ї потім, можна буде вигідно продати!
2. І другий варіант, у нас недостатньо золотовалютних резервів, їх всі вже використали, і майбутні валютні надходження в економіку України(згідно постанови НБУ) будуть конвертуватися в гривні, а сама валюта йти на утримання валютного курсу. Така система має місце на життя, але при будь-якому затриманні платежів, ризик не втримати валютний курс колосальний, і знову ж таки, простим людям буде вигідніше скуповувати валюту.
Але на мою думку такі скачки валюти, є сезонними, і якщо їх країна переживе, тоді десь до середини зими все стабілізується, і країна буде жити своїм життям.
Виникає тільки одне питання, скільки грошей зараз є на рахунках казначейства, і якщо їх там мало, хто за це має відповідати?