Який тип економіки доцільний для України?

Jun 03, 2013 09:31


Все не так легко, как кажется.
(Следствие 1 из "Законов Мэрфи")
Який тип економіки доцільний для України?
Останнім часом багато інформації в пресі було присвячено підписанню угод на асоціацію з Європейським союзом(далі ЄС).



Але наскільки доцільно нам зараз підписувати угоду з ЄС? Чи може краще почекати, доки наша економіка стане міцнішою??? Звичайно асоціація з ЄС, дає багато переваг, але на нас чекають і недоліки, від перебування в ЄС, їх вплив, я і спробую розглянути…

Розглянемо спрощену економічну модель, співвідношення 3-х ринків, при однаковій ціні, і різній собівартості. Припустімо що існують 3 ринки, ринок А, ринок Б, ринок В.


Припустімо, що на ринку А існує надлишок продукції, тоді продукція з ринку А переходить на ринок Б по ціні 200 $(собівартість + вартість переходу, ринок Б не може бути закритим для ринку А), тоді для того, щоб не залишитися без прибутків, продукція, яка була на ринку Б, переходить з ринку Б на ринок В по ціні 300 $(ринок В, відкритий, але можна встановити часткові або повні обмеження на імпорт товарів).

Наша модель має такий вигляд:


Виникає питання, що необхідно робити товаровиробникам на ринку В, щоб залишитися з прибутком, або хоча б не піти у збиток?


Конкурувати з продукцією ринку Б, по ціні, і по якості товаровиробники(з ринку В) не можуть.


Для того, щоб не залишиться без прибутків необхідно товаровиробникам на ринку В, не допускати до свого ринку продукцію з інших ринків. Що для ринку В є можливим. Тоді наша модель приймає такий вигляд:



При чому, ринок В тоді стає ізольованим, від ринків А і Б, але більш відкритим до ринків, в яких якість продукція нижча ніж на ринку В!!!, тобто при цьому товари можуть залучатися з інших ринків, а головна ціль це не допустити на ринок дешевших і більш якісних товарів.

ринок Б

ринок В

Як Ви вже здогадалися, ринки А, Б, В, це ринки Німеччини, Польщі, та України.
Ринки Польщі відкриті перед ринками Німеччини, і вони не можуть бути закриті перед більш якісною,  продукцією яка поступає, з Німеччини. В рамках ЄС недопускання продукції на один із ринків Єврозони недопустиме.

Ринки України відкриті ж настільки наскільки існує попит на продукцію в Україні, і Україна може встановити квоти на перетин продукції через кордон. Тоді, якщо Україна не допустить, інших товарів на свої ринки виникне необхідність виробляти всі товари в Україні, а постачати з закордону тільки ті, які в Україні не вигідно виробляти, або немає для виробництва цих товарів відповідних ресурсів.


При такому розподілі ресурсів, інвестувати в Україну буде економічно вигідно, оскільки, конкуренція на внутрішньому ринку, з припливом інвестицій буде тільки збільшуватися.


Тому, При такому розподілі ресурсів, кількість валюти в Україні буде збільшуватися, що ліквідує дефіцит торгового балансу, і створить приріст експорту(і самого експортного потенціалу загалом), а також це вплине, на стабільність гривні, оскільки, приток валюти забезпечить зниження курсу долара/євро по відношенні до гривні, тобто гривня буде зміцнюватися!



Висновком до вище, сказаного буде, те, що: доки економіка України не стане сильною, не потрібно вступати в ЄС, потрібно активізувати внутрішні резерви, і таким чином створити сильну економіку з середини, і тільки потім, відкривати свої ринки, для асоціації.

Ставте в коментарях оцінки до статті, або свої відзиви, і запитання, буду радий до відкритого спілкування!!!!!!

управління, тип, закритість, інвестиції, економіка, ЄС, гривня, замкнутість, відкритість, товари, асоціація, виробництво, України

Previous post Next post
Up