Кліматичний саміт у Копенгагені входить у завершальну стадію. Дедалі більше засідань закриті для спостерігачів. Дефіцитом інформації незадоволені й екологи з України.
Починаючи з четверга на кліматичний саміт до Копенгагену приїжджають світові лідери для укладання угоди зі зміни клімату. Серед учасників Конференції - Барак Обама, Дмітрій Медведєв, Ніколя Саркозі, президенти малих острівних та африканських країн. Водночас з України очікували урядову делегацію з понад 30 учасників, втім на переговорах сторін можна побачити не більше п’ятьох українських делегатів. Очолює групу голова Нацагенції екологічних інвестицій Ігор Лупальцов. Тоді як офіційна делегація Бразилії налічує до 700 представників. Хоча, приміром, Узбекистан в Копенгагені представляють лише двоє людей.
Самі ж засідання вже проходять і вночі, і все частіше туди не пускають представників неурядових делегацій. Юрист екоорганізації «Екологіця. Право. Людина» Мар'яна Булгакова сказала «Німецькій хвилі»: «На мою думку реальної участі громадськості і справжньої можливості впливати на ухвалення рішень - немає. Громадськості дозволяють вийти на демонстрацію, висловити свою думку на транспарантах, Але висловити свою думку саме тоді, коли держава висловлює свою позицію з тих чи інших питань - можливості не надано. Ми, зокрема, брали участь на таких переговорах у Познані, і різниця відчувається, у Копенгагені більше закритих пленарних засідань і тому брати участь у процесі не вдається на належному рівні».
Представникам робочої групи зі зміни клімату у середу взагалі не вдалося потрапити до конференц-зали: «Жоден з українських акредитованих на Конференції громадських спостерігачів не зміг сьогодні зайти до «Белла-центру». Тому що всі підходи заблоковані поліцією, сьогодні пропускають лише урядових делегатів. Біля центру тисячі людей, чимало з них незадоволені перебігом переговорів, адже вони закінчуються лише політичними деклараціями. Демонстранти скандують гасло «Кліматична справедливість - негайно!», грають на музичних інструментах» - розповідає директор організації «Голос Природи» Євген Колішевський. За його словами, поліцейські застосовували сльозогінний газ для розгону демонстрантів.
Далі:
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5020444,00.html