Буду тут час від часу згадувати про ті фільми на "Молодості", що сама хочу-планую-рекомендую подивитись.
Отже. "Росія-88".
Фотографии в альбоме «
Кадри з фільмів»
vesny-olga на Яндекс.Фотках
У конкурсній програмі повнометражних фільмів МКФ "Молодість" бере участь стрічка режисера Павла Бардіна «Росія 88». Псевдодокументальний фільм-драма розказує про молодіжну субкультуру скінхедів.
Банда скінхедів «Росія 88» знімає агітаційні ролики, щоб викладати їх потім в Інтернет (Youtube). Поруч з цим камера фіксує життя банди - до оператора звикають та перестають звертати увагу. Голова банди - Штик дізнається, що його сестра зустрічається із хлопцем «кавказької зовнішності».
Як стверджують автори фільму, сюжет видуманий, але заснований на фактах реального сучасного російського життя. У фільмі використовувалась оригінальна нацистська музика, одяг купували в реальних московських крамницях, а герої розмовляють фразами із переписки двох нац-діячів, електронну пошту яких взламала хакерська команда антифашистів. Деякі кадри поставлені в «оригіналі», з відео, яке існує і сьогодні в Youtube.
Знімали картину за власний кошт Павла Бардіна - загалом сума за зйомки нараховує не менш сотні тисячі доларів. На стадії просування фільму до фінансування підключилась група продюсерів на чолі із Олександром Роднянським.
Прем’єра фільму «Росія 88» відбулась на Berlinale 2009 поза конкурсом, в рамках програми «Panorama» 6 лютого 2009 року. Не в останню чергу на відбір стрічки вплинула її політична актуальність, яка не менш важлива для конкурсного журі ніж художня цінність та зображувальна естетика. Аудиторія дуже позитивно сприйняла картину.
В Росії ж і досі проблеми з показом цієї стрічки, хоча прокатна ліцензія у нього є. Головною проблемою залишається питання безпеки глядачів, тоді як неонацисти встигають зробити застереження кожному, хто наважується переглянути «Росія 88».
В інтерв’ю для сайту proficinema.ru, головний режисер Павєл Бардін зазначив, що сучасний нацизм все ж таки можна перемогти: «З дитинства усі знають, що фашизм - це погано, і що ми його перемогли. Дуже важливо, щоб люди зрозуміли, що висловлюваннями «Росія для росіян» вони підтримують фашистську ідеологію. Якщо більша частина нашого суспільства виступить проти цього, проголосить рівність усіх людей перед законом, підгрунтя з під ніг нацистів буде вибито».
За підтримки правозахисної організації "Міжнародна Амністія в Україні" готуюється до друку спеціальний буклет позаконкурсної Програми "Кіно за права людини", куди увійде й інформація про фільм «Росія 88. Активісти Amnesty International проведуть під час Фестивалю й інформаційні акції проти расизму, приурочені до показу стрічки «Росія 88».