Чи приживутьс​я <<пасивні будинки>> в Україні

Feb 14, 2011 14:41

Останні тренди та технології в архітектурі, будівництві й ремонті представлені на спеціалізованій міжнародній виставці у Штутгарті. Німецькі архітектори готові передавати свій досвід українським колегам.
Термін «пасивний будинок» стосується ретельно розробленого й зареєстрованого у Німеччині стандарту енергоефективності у будівлях. Його застосовують у будівлях з надзвичайно низьким рівнем споживання енергії для опалення або охолодження приміщень. Засновник компанії R-M-P ARCHITEKTEN з Маннгайму Роланд Матціг - учасник міжнародної виставки з відновлювальної енергетики та «пасивних будинків» у Штутгарті.

Фотографии в альбоме «Germany 2011» vesny-olga на Яндекс.Фотках










Він вже близько 15 років впроваджує ці стандарти у проектах в країнах ЄС та Туреччині: у портфоліо фірми - проектування єдиної у світі клініки, зведеної за стандартом «пасивного будинку» у Франкфурті. Цей стандарт стосується не лише житлових приміщень; деякі офісні будівлі, школи, дитсадки теж побудовані за ним. Після здійснення двох проектів в Росії планує проводити освітні семінари для архітекторів в Україні й Білорусі щодо «пасивного проектування». На думку Матціга, у Східній Європі німецькі архітектори все ще роблять лише перші кроки в напрямку популяризації цього стандарту будівництва: «Проблемою залишається мова, важко узгоджувати контракти, технічні аспекти. Поки на цьому не заробляють»,- зауважує інженер.

Недешеве задоволення

За його словами, українські й білоруські архітектори вже багато чули про ці технології й дуже ними цікавляться. Що ж до вартості зведення «пасивного будинку», то Матціг не приховує, що це недешеве задоволення. «Звісно, треба дещо більше інвестувати в таке будівництво, ніж в звичайне. Все має бути вищого ґатунку, але й гроші повертаються досить швидко. Цей стандарт окупиться раніше, ніж за 10 років», - переконує він.

Фотографии в альбоме «Germany 2011» vesny-olga на Яндекс.Фотках

























У свою чергу директор іншої німецької компанії, що бере участь у будівельному проекті у Києві «Еnergydesign Stuttgart» Роберт Гіммлер вважає, що зараз перед впровадженням цього стандарту в Україні стоїть забагато труднощів. «Будівництво пасивного будинку в Україні - поки що дорога річ, адже спершу потрібні значні вкладення, й нині мабуть немає сенсу їх будувати. Але зі змінами у тарифній політиці з енергоспоживання, такий час настане, за «пасивними будинками» в Україні - майбутнє», - переконаний Гіммлер.

Виставки в Україні

Тим часом керівник ініціативи «Проект Пасивний дім» інженер Флоріан Ламмаєр, вважає, що саме просування ідеї пасивного будинку в Україні можна вважати дуже вдалим. За допомогою інтернет-ресурсу інженери поширюють літературу для фахівців. Також мобільну виставку «Пасивний будинок», що її організували спільно з Німецьким товариством міжнародного технічного співробітництва за минулий рік відвідало близько двох тисяч осіб у кожному з українських міст, де виставлялася експозиція. Охочі мають змогу поспілкуватися з українськими і німецькими фахівцями. На сьогодні пересувна виставка з енергоефективних технологій у будівництві вже побувала в 12 містах України. Зараз, отримавши заявки від 20 різних міст України, які зацікавлені в представлені виставки, планується маршрут на цей і наступний роки. Цьогоріч «Проект Пасивний дім» починає організацію спеціалізованих курсів з підготовки сертифікованих проектувальників пасивних та енергоощадних будинків за європейським зразком.

Авторка: Ольга Веснянка

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14840249,00.html

дискусія, виставка, Німеччина, ФРН, експерти, welcome

Previous post Next post
Up