Освальд у СРСР

May 08, 2013 21:01

За наводкою annahonda читаю цікаву книжку - "Сьлед матылька: Освальд у Менску" (Аляксандар Лукашук). А сьогодні прочитав щоденник Освальда радянського періоду (від А до Я).

Висновок: із тим періодом усе зрозуміло. Молодий хлопець шукав романтики (бо видно не знаходив себе у своїй країні) - і вирішив оселитися у СРСР. СРСР вочевидь здавався йому утопією, чимось на кшталт комсомольської будови (як її малювали у радянській культурі). Отже приїхав до Москви із туристичною візою і попросив громадянство.

Що робити "совітам"?
1 Як джерело інформації хлопець не потрібен (усі секрети що він знав і так відомо).
2 А що як він шпигун чи провокатор?
3 Використовувати з метою пропаганди неможливо: перше через підозру (2), а якщо й ні, то у хлопця ж вітер у голові: сьогодні скаже одне, а завтра інше.

Вирішили відправити його назад. А він порізав віни. Що тут робити? Ще вб'є себе, а американці звинуватять радянську владу.

Вирішили затягнути справу. А він тим часом відмовився від американського громадянства і дав інтерв'ю американській журналісці. Довелося залишати, але поки що без громадянства.

Поживши у СРСР рік, хлопець розчарувався. Усе приїлося, сервіс не дуже, ресторани погані, нічних клубів нема - тільки що природа гарна. Також побачив, що свободи тут нема, усі бояться говорити відкрито, усюди портрети Леніна, парторг усюди втручається, примусові лекції і політінформація. Також усіх (крім нього) примусово возять до колгоспу на вихідні - усіх ці поїздки дістають, але усі бояться відкрито протестувати.

Набридло йому це - і він вирішив повернутися.
Що робити американцям? Відмовлятися від свого громадянина? Громадська думка не зрозуміє. Заарештовувати його по приїзді? Але ж він ніяких законів не порушив. Один вихід - пустити, та ще й з дружиною.

Що робити радянській владі? Утримувати примусово? І зробити "мученика"? Навіщо? Яка у ньому користь?

Відпустили.

А він ідалі незнав чим зайнятися, поки не пристрілив президента (сам додумався чи став чиїмось знаряддям - не так вже істотно).

історія

Previous post Next post
Up