Sniego sukeltą stichiją iki ketvirtadienio pajuto jau 30 šalies valstijų. Meteorologai skelbia, jog šios žiemos sukeltos pūgos - didžiausios per 40 metų.
Pabandykime išsiaiškinti - kas vyksta?
Siūlau tokią teoriją: klimatas šyla, Golfstrimas kaista - oras virš vandenyno drėgsta, daugiau debesų - daugiau kritulių. Todėl matome Europą ir Ameriką po sniego kaldra.
Klausimas - kodėl Skandinavijoje fiksuojami šalčio rekordai, jeigu Golfstrimas šyla?
Atsakymas paprastas - dėl Grenlandijos tirpstančių ledynų, Golfstrimas nerią į gilumą anksčiau. Sumažėjo šilumos kiekis, kurį gauna vakarų ir šiaurės Europa.
Kitas klausimas - kaip įtakoja šiltesnis Golfstrimas sniegingą žiemą? Gal žiema turėtų būti lietinga, o ne snieginga?
Svarbus faktorius - drėgno oro savybės, drėgnas oras lengvesnis už sausą, todėl šalti aukšto spaudimo Sibiro ir Kanados frontai judą į žemo spaudimo Golfstrimo zoną. Drėgnas oras atšąla ir neša sniegą į Ameriką ir Europą. (Reiktų dar judėjimus išsiaiškinti)
Kaip įrodymą siūlau pastebėjimą - Lietuvoj visada vyraudavo vakarų, šiaurės-vakarų vėjas. Paskutinius du metus aš stebiu anomaliją - dabar daugiausia pučia pietryčių vėjas. (Čia mano subjektyvus pastebėjimas.)
Dar vienas įrodymas - apie streikuojantį Golfstrimą Europa seniai žinojo, todėl ir statomas "Nabukas", "Severnyj Potok", "Južnyj Potok". Ar Europoje padidėjo sunkiosios pramonės? Ne. Tada kam tiek dujų? Gal namų šildymui?