Mar 04, 2010 16:17
Азарова використовують як страшилку, щоби змусити НУ-НС йти на переговори та домовлятися.
План „А“ (А - це Азаров). Кандидатуру Миколи Яновича можуть навіть проголосувати, але потім за відповідних умов відкликати кілька голосів або проголосувати відміну рішення.
Під відповідними умовами треба розуміти бажання більшості НУ-НСу змінити Азарова хоч на чорта лисого, як свого часу висловлювався один видатний газовий переговірник.
Чортом може стати багато хто. Якщо матиме сильне бажання, то Яценюк. За певних умов - Тігіпко. Є підстави згадати Єханурова, Кінаха, Мартиненка, Ющенка. Більше того, не варто забувати про інших кандидатів від Партії регіонів, які не викликають жаху у рядах суперплюралістичної фракції.
Застереження:
Ситуація ускладнюється тим, що БЮТ може піти на складання мандатів задля дострокових виборів. Причому, БЮТівцям ці вибори вигідні у будь-якому разі. Якщо НУ-НС йде у коаліцію, про цей блок можна забути. Якщо не йде, то коаліція не складається арифметично, що дає можливість говорити про „нелегітимного президента з нелегітимною коаліцією“. Плюси: Тимошенко пройде в парламент та отримає трибуну для критики. Мінуси: репутація руйнувальної сили.
Є два фактори, що можуть змусити втриматися від парламентської кампанії. Перший - практичний. Це міжнародний аудит, на який неохоче погодився Жозе Мануель Баррозу. Другий - стратегічний, що веде до „китаїзації“ БЮТ. Треба, згідно китайського прислів’я сидіти на березі ріки та чекати, поки тебе повз не пропливуть трупи ворогів.
Якщо аудит відбудеться (хоча є багато причин, щоби забути про нього), Україну очікує багато неприємностей. Про інвестиції можна забути. Реформи доведеться проводити, причому найнепопулярніші. Кредити країна отримає, але вимагатимуть виконання умов значно жорсткіше, ніж раніше.
За таких умов завдання для регіоналів досить прості. Переконати БЮТ у тому, що міжнародний аудит буде проведено найближчим часом. Переконати НУ-НС, що без них недокоаліція здичавіє та робитиме все, про що вже встиг заявити Янукович.
План „Ґ“ (Ґ - це Ґайдар). Якщо Азарова призначать, а НУ-НС більш договіроздатним не стане, доведеться застосувати план „Ґ“. Уряд формується з технократів, особливо амбіційних та внутрішніх ворогів. Незалежно від правильності дій, це буде уряд самогубць. Більшість його складу (в першу чергу це стосується прем’єр-міністра, всіх віце-прем’єрів, економічного блоку, та міністрів, у галузях яких будуть проводитися реформи) відправиться на політичну пенсію незалежно від віку. Невелика частина можуть перетворитися на чиновників, але ніхто не повернеться до політики.
політичні технології,
прогнозування,
Азаров,
економіка,
ПР,
коаліція,
Наша Україна,
БЮТ