Є дві досить полярні думки: біло-блакитні це "такі ж українці", тільки в них дещо інші погляди, і "біло-блакитні" це Росія.
Наведу останнє дореволюційне опитування від "рейтингу" в розрізі регіонів і електоратів кандидатів щодо ставлення до створення єдиної дерави з Росією і Білорусссю:
З біло-блакитних там були представлені Янукович і Симоненко. При чому, за Януковича мало би проголосувати десь 26,5%, а за Симоненка 8%. Отже можна вирахувати (приблизно) підтримку ідеї єдиної держави з Росією і Білоруссю для біло-голубих в цілому - зрозуміло, лише для тої їхньої частини, яка тоді визначилася з вибором. Бо значна частина "біло-голубих" явно засіла в категорії "проти всіх" (категорію "не визначилися" я рівномірно розділив між усіма, хоча це не завсім коректно: судячи з цих даних, вона трохи більшою мірою голуба).
Отже, вийшло:
Серед біло-блакитних за єдину державу з Росією і Білоруссю було 65,8%
проти 24,4%
"не визначені" складали 9,73%.
Тепер можна відкинути невизначених і отримати пропорцію за і проти:
ЗА - 72,95%
Проти - 27,05%
Тобто, біло-блакитні, як мінімум були за єдину державу з Росією при наявності значної меншості ,яка була проти.
Втім, більшість біло-блакитних явно не мала на увазі входження в Росію шляхом анексії і поглинання. Показово, що навіть в ВРК напередодні окупації за власне анексію і поглинання було лише 41%.
Типовий біло-блакитний - "лояліст" щодо Росії, але йому комфортніше все ж бути поруч але окремо.
Крім того, за часів Януковича той сполучав дуже різних людей. Тепер же так: частина голубих перейшла на проукраїнські позиції (здебільшого вони "помірковані" помаранчеві тепер), частина пішла в нікуди ("болото", яке не голосує), частина так і лишились біло-голубими, які голосують за Опоблок/КПУ/Тігіпка, а радикали відкрито порвали з Україною (Крим/Донбас). При цьому, як я вже писав, первісно у радикалів не було навіть в Криму більшості, лише 41% за опитуванням. Але для значної частини поміркованих, мабуть, радикали виявилися більш прийнятними (враховуючи збіг всім відомих обставин) ніж помаранчеві та війна.
Тобто, коли Росія ослабне у найближчі роки (а шанси на це є, враховуючи санкції та ін.), то для значної частини "біло-синіх" Криму "помаранчева" Україна знову стане "меншим злом". Якщо ж Росія протримається довше, то більш імовірною виглядає окрема держава в Криму.
Щодо Донбасу, тої половинки, яка непідконтрольна Україні, то там очікується і подальша деградація населення, значне його скорочення, і навряд чи після повернення тих території до України там буде багато вцілілого від попередньої ситуації.