Вчора, 29-ого березня, лишалося рівно два роки до наступних чергових виборів Президента. Звісно, завжди є шанс і на дострокові вибори. :)
Взагалі, визначена дата - 29 березня 2015-ого року, уже є порушенням, бо 5-ти річна каденція В.Ф. Януковича спливає 25-ого лютого 2015.
Втім, може це й на краще - в разі чого, протести будуть не зимою, а весною. Хоча, якщо весна буде така ж, як і цього року? :)
Рейтинги:
Рейтинги (ті, що без Тимошенко). До речі, що показово, опитування показують, що якби Юля таки балотувалась, то скоріш за все, все одно поступилася б Кличку. Рейтинги тут навів без перерозподілу тих, хто не збирається йти на вибори та невизначених - аби був єдиний стандарт для всіх трьох опитувань.
На УП в блозі Лещенка, який, в свою чергу,
посилається на Ігоря Попова,
з'явилася інформація про те, що Янукович спробує змінити законодавство і провести вибори в один тур. Те, що такий сценарій вигідніший для Януковича, це очевидно. При нинішньому варіанті в два тури, шанси в нього дуже кепські. Зараз йде буквально ціла інформаційна кампанія - як з боку ПР-асів, так і, що прикро, деяких "демократів", мовляв, що Тягнибок неодмінно програє Януковичу. От, наприклад,
думка Донія.
Втім, ця тема заслуговує окремої статті. Поки що, у другий тур проти Януковича виходить Кличко або Яценюк.
Тепер щодо зміни законодавства. Тут не все-то так і просто! Наприклад, який сенс Симоненку голосувати за закон про вибори в один тур? А без голосів фракції КПУ в ПР-асів немає більшості. Втім, якщо ПР-аси добряче полоать на лапу коммі, то ті мо й погодяться. Але все одно проблема лишиться: комуністам або доведеться підтримати Януковича і не виставляти свого кандидата - що дуже негативно ударить по їхніх рейтингах і шансах залишитися в політиці надалі, або ж виставити Симоненка на вибори як кандидата, який буде відбирати голоси в Януковича. Крім того, за таких умов, виборці КПУ теж почнуть перетікати до ПР, бо не хотітимуть "втрачати" голоси. Втрачати - на президентських виборах, але потім вони плавно лишаться в ПР і на парламентських.
Щодо висловленої Лещенком думки про референдум - моє ставлення дуже скептичне. "Біло-блакитні" в масштабах країни - меншість. Яке б питання вони зараз не піднімали - вони його програватимуть. Тобто, наприклад, на референдумі по статусу російської мови, добряча частина російськомовних проголосує проти суто з міркувань "ми проти ПР". Аналогічно - двопалатний парламент. Та і взагалі, сам факт програшу питання, яке ініціювала ПР/Янукович - це вже величезний ризик масових вуличних протестів. Ризик однозначно більший, ніж імовірна (для ПР) вигода.
І навіть в разі успіху питання щодо створення двопалатного парламенту на референдумі, зовсім не факт, що опозиція неодмінно програє вибори. І знову ж таки, сам факт виборів - це додаткові ризики для ПР у вигляді масових протестів.
Poll Вибори Президента