вапроз про нотаріусів

Jul 05, 2011 17:27

я, канечно, мало шо в цій жізні понімаю, ну кромі факта, шо жізнь - ніспроведліва.
але той-во, поясніть мені суспільну користь нотаріусів. ну еслі не суспільну користь, то хоча б аргументацію скажених цін на послуги оних фактично ні за що.
чи я всьо-таки нічо не понімаю?

?

Leave a comment

oberstdan July 5 2011, 18:18:07 UTC
Наскільки я пам'ятаю, приватний нотаріус несе відповідальність за свої дії своїм майном. Тому кожна реєстраційна операція для нього ризик. А за ризик треба платити. Це по-перше.

А по-друге завжди є більш дешеві державні реєстратори. Але там жодної індивідуальної відповідальності й відповідний державний сервіс. Хочете якість обслуговування й зберегти час - платіть більше приватному. Хочете дешево - йдіть до державного. Але не просіть золота по ціні лайна.

Конкуренція є, невелика, як у нас всюди, але є. Немає достатнього попиту середнього прошарку, щоб зайняли цю нішу відповідною пропозицією.

Крім того зважайте на корупційну складову. В країні з великою корупцією будь-яка взаємодія з державою коштує дорожче, ніж у нормальних країнах.

Але я припускаю, що на заході реєстраційні операції коштують дорожче, бо там середній дохід вище.

Reply

valcury July 5 2011, 18:32:05 UTC
за ту дію, якій я сьогодні була свідком (внесення даних з паспорту та ідент.н) і я готова нести відповідальність :)
не заперечую, можливо, інші операції вимагають інших навиків та знань, але те, що я сьогодні бачила, як на мене, вимагає банально вміння читати, писати і використовувати ворд як текстовий редактор.
про державного нотаріуса - ага, я в курсі. на жаль, іноді умови диктуються не тільки мною.
ну і золота по ціні лайна я не просила, я цікавилась, чому операція, шо вимагає мінімуму знань і вмінь коштує так як операція з притягненням ексклюзивного спеціаліста, але, боюсь, з допису це могло бути не повністю зрозумілим.
ну і про корупцію - заперечити нема шо, залишається лише срушно хитати головою
:)

Reply

vjn July 5 2011, 18:44:15 UTC
===за ту дію, якій я сьогодні була свідком (внесення даних з
===паспорту та ідент.н) і я готова нести відповідальність :)

Цікаво ризикувати свободою і майном?

Гроші брались не за внесення даних, а за те, що він своїм ім'ям підтвердив, що прийшла саме ця людина і принесла саме цей документ для підписання саме цього договору, а не якийсь ханига накатав це не маючи навіть посвідки.

Можна і не завіряти у нотаріуса - тільки бізнесово то буде туалетний папірець.

Reply

valcury July 5 2011, 18:51:10 UTC
ну чому цікаво - готова і цікаво - не одне і те саме.
цікаво - не вельми. але підтвердити своїм іменем (розумію, шо воно, на відміну від нотаріусового, ніц не варте у випадку підпису), шо прийшов власник паспорта і приніс паспорт з такими от даними - готова.
кажу ж, ймовірно, що існують такі нотаріусові дії, які вимагають спеціалізованих знань. якби я за послугою, шо потребує такої вузької нотаріальної спеціалізації, звернулась - то думок, описаних в дописі - і не виникло б.

Reply

vjn July 5 2011, 19:50:00 UTC
===існують такі нотаріусові дії, які вимагають спеціалізованих
===знань

Нотаріус не надає знань, він надає послугу завірення печаткою і іменем.
Це як ломбард - там не надають фінансових консультацій, там просто дають гроші і забирають гроші, та ще й з відсотками. Теж, нібито, ні за що.

Reply

valcury July 5 2011, 20:02:51 UTC
я й не казала, що нотаріус надає знань, я мала на увазі, що, швидше всього, є послуги нотаріуса, які вимагають від нього певних знань, ну крім завірення і печатки, ще якоїсь перевірки, приміром. і шо за таке і грошей не шкода, ггг

у ломбарді - не була ніколи, принцип знаю тільки загальний, підозрюю, шо віддаючи в ломбардріч якусь - вигода в тому, шо гроші відразу на руках у того, кому це потрібно. ну а якщо річ потрібна потім - доплачувати тра, що теж логічним видається, несправедливим, але логічним.

Reply

dalekiy_obriy July 5 2011, 20:47:02 UTC
Тобто ви хочете сказати, що якщо я в нотаріуса підписався чужим підписом, або мав чужого паспорта (скажімо зі схожою фоткою), і це викриється, він позбудеться майна і сяде у в’язницю???

Думаю ні, бо він не експерт з підроблених паспортів і підписів, і у вказаному випадку все, що робить, це звіряє що (з вигляду) паспорт відповідає людині, і мова якраз йде не про, щоб таке може робити і не-юрист, а людина, яка склада відповідний державний іспит і може прослухала лекцію-дві, і щоб платити за цю фігню не порядні гроші, а щось більш відповідне кваліфікації і витраченому часу. Як це скажімо працює у розвинених країнах.

Reply

vjn July 5 2011, 22:23:20 UTC
===Думаю ні

А чому Ви думаєте, а не знаєте? А коли не знаєте, то чому думаєте, а не зазирнете у відповідний закон "Про нотаріат" і не почитаєте статтю 27 і 28, в яких йдеться про повну компенсацію шкоди, нанесену внаслідок недбалості чи неправомірних дій нотаріуса?
Це стиль такий - "навпомацки"?

Reply

dalekiy_obriy July 5 2011, 23:08:27 UTC
І я щітаю, ета шікарна, що в Україні така строга буква закону, не те що там, на заході... :)

Але це на папері, а на практиці суддя може і так і так повернути, про реалії життя читайте тут http://www.yurradnik.com.ua/stride/men/?&art=1492

Не кажучи вже, що якщо справа не про машину/нерухомість а щось дрібніше, то судитися з нотаріусом (юристом) просто не окупиться (хіба що знати кому дати на лапу).

P.S. це стиль такий - читати і вірити в закон буквально? :)

Reply

Залежно які реєстраційні операції trafunok July 5 2011, 19:35:23 UTC
Продаж хати (з повним правничим "супроводом") - дорожче.

Засвідчення підпису - копійки. Скажімо, в Словаччині ця послуга коштує євро 3. При тому, що "в матриці" (ЗАГС?) Вам завірять підпис за 50 центів.

Заробляють ж нотаріуси на все тому ж "супроводі". Деякі люди пишуть собі договори купівлі-продажу самі, деяким пишуть ріелтори, деяким - нотаріуси.

Плюс, звісно, всякі "фіремні" документи коштують грошей.

Reply

Re: Залежно які реєстраційні операції valcury July 5 2011, 20:06:19 UTC
та у нашому світі багато шо коштує грошей
:)
але платити хочеться за те, що самостійно не зробиш, за тої чи іншої причини... а у сьогоднішній ситуації у нотаріуса головною причиною було саме право нотаріального завірення, а особливих мисленнєвих зусиль я не помітила...
з іншого боку, для отримання права нотаріального завірення довелося відпахати, я собі так думаю.

Reply

Re: Залежно які реєстраційні операції vjn July 5 2011, 22:24:44 UTC
===для отримання права нотаріального завірення довелося відпахати

І не лише відпахати, а ще й викинути купу грошей на виконання переліку вимог для отримання права займатися діяльністю - від сейфу та захищеного офісу до страхування.

Reply

Re: Залежно які реєстраційні операції valcury July 6 2011, 08:36:41 UTC
о, тепер картинка вимальовується чіткіша, і ціни видаються вмотивованішими
:)

Reply

відпахати - власне, швидше "краї знати" trafunok July 6 2011, 09:28:12 UTC
Щоб отримати посвідчення нотаріуса. І бабла завалити нємєряно. :)

Тим не менше - це монопольна, де-факто, сфера, тарифи в якій повинні регулюватися державою (як от в Словаччині). І за завірення підпису би максмимальна ставка мала бути гривень 20.

Крім того, право завіряти все ті ж підписи би мала мати і відповідні державні установи - скажімо, за 5 гривень.

А от хто би хотів мати "повний правничий супровід", скажімо, тієї ж самої угоди щодо купівлі-продажу нерухомости - той би мав домовлятися з нотаріусом щодо ціни.

Reply


Leave a comment

Up