Цього року в Києві передбачено чимало змін та оновлень. Ми обрали декілька цікавих проєктів, які планують втілити у 2022 році та які допоможуть місту змінитися на краще.
Капітальний ремонт вулиці Хрещатик
Капремонт Хрещатика планують розпочати у 2022 році, а завершити в 2023-му. На будівельні роботи й озеленення спрямують близько 740 мільйонів гривень.
Під час ремонту на вулиці облаштують смуги для громадського транспорту, велодоріжки, встановлять світлофори зі звуковими сигналами та нові дорожні знаки, замінять освітлення та водовідведення. Також відремонтують фонтани і прокладуть гранітні тротуари.
З’являться два нові наземні переходи за прикладом наземного переходу біля ЦУМу, облаштування якого дало позитивний результат.
Окрім того, передбачається висадження 441 каштана та облаштування зелених зон з газонами.
Реконструкція річки Либідь
Наприкінці 2021 року комунальники почали розчищати частину річки Либідь, оскільки в планах на 2022 рік - повноцінна реконструкція закутою в колектор річки. Цього року планують відкоригувати техніко-економічне обґрунтування проєкту, після чого протягом декількох років річку перетворюватимуть на безпечну і очищену водойму з громадськими просторами.
Відкриття університету у будівлі Річкового вокзалу
Новий Американський університет, який розташується у приміщенні Річкового вокзалу, планує прийняти перших студентів на магістерські програми вже навесні 2022 року, а на ступінь бакалавра - у вересні. Загалом, офіційний старт навчання має розпочатися саме восени 2022 року.
Спочатку у виші відкриють програми в галузі менеджменту та ІТ, а згодом - у сфері інженерії, архітектури, дизайну та права. Точну вартість навчання в Американському університеті не називають, однак обіцяють зробити її значно нижчою, ніж у США чи інших країнах, куди їдуть навчатись українські студенти.
Наземний пішохідний перехід біля "Арсенальної"
Наземний перехід біля "Арсенальної", який запропонувала команда Urban Crew на "Громадському бюджеті" в 2020 році, нарешті реалізують. Окрім того, під час робіт також проведуть реконструкцію світлофора.
Оплата банківською карткою в наземному громадському транспорті
У наземному транспорті Києва цього року планують запустити систему оплати проїзду банківською карткою. Вона має запрацювати вже в першому кварталі.
Керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич розповідав, що цього не зробили раніше і запустили спочатку "Київ Цифровий", оскільки "будь-яка цифрова система вразлива для кібератак" і банківска картка не зможе працювати в разі надзвичайних подій. Також він зауважував, що валідуватися банківська картка буде довше за транспортну - 3-4 секунди замість 0,3 секунди, що може призводити до черг за великого пасажиропотоку. Так чи інакше, містяни зможуть скористуватися такою формою оплати проїзду вже скоро.
Реконструкція книжкового ринку “Петрівка”
Оскільки біля станції метро “Почайна” планується будівництво ТРЦ, активісти переймалися, що культовий книжковий ринок опиниться під загрозою зникнення. Однак згодом стало відомо, що частину ринку, яка уздовж залізничних колій, реконструюють: там облаштують виставковий та концертний майданчик, на якому проходитимуть виступи та презентації книжок. Проєкт реконструкції планують презентувати громадськості у першій половині 2022 року.
Прямий вихід із метро до ВДНГ
Цього року розпочнеться будівництво прямого виходу зі станції метро “Виставковий центр” до центрального входу ВДНГ. Кошти на це заклали у Держбюджет-2022. Як відомо, зараз, щоб дістатися головного входу ВДНГ, потрібно, вийшовши з метро, перейти наземним переходом, на інший бік дороги та спуститися в ще один підземний перехід.
Реконструкція будівлі ТЦ “Дитячий світ”
У березні 2021 року стало відомо, що ТЦ "Дитячий світ" на Дарниці розширять та оновлять попри те, що будівля є прикладом модернізму. Представлений тоді проєкт модернізації передбачав розширення площі на 15 тисяч квадратних метрів, а також заміну оригінального фасаду, що виклакало обурення громадськості. Тому згодом оголосили архітектурний конкурс на проєкт реконструкції будівлі, в якому перемогла команда архітекторів на чолі з Дмитром Аранчієм.
Проєкт передбачає збереження модерністського фасаду будівлі та будівництво другої черги ТЦ, які будуть поєднані між собою за рахунок переходу модулю наявного фасаду на нову будівлю через градієнт.
Спорткомплекс на території Льодового стадіону біля “Іподрому”
На території недобудованого льодового стадіону біля "Іподрому" побудують спорткомплекс. Там планують проводити заняття з бадмінтону, тенісу, волейболу, баскетболу, мініфутболу, художньої гімнастики, фехтування, боксу та спортивних єдиноборств. Вартість робіт - 135,3 мільйона гривень. Будівництво планують завершити до 1 вересня 2022 року.
Будівництво паркінгів у центрі
У центрі Києва продовжать з'являтися нові парковки та паркінги. Парковки можуть з’явитися на Подолі та на Європейській площі, а на Михайлівській площі планують побудувати підземний паркінг.
Окрім того, міська влада має на меті продовжити будувати перехоплювальні паркінги, також у центрі. Протягом 2022 року планують збудувати 12 нових таких парковок. Серед приблизних місць розташування - на Європейській площі, Володимирській вулиці та біля Олександрівської лікарні. Улітку збираються презентувати громадськості низку нових паркувальних просторів.
Новий сквер на Льва Толстого
Поблизу станції метро "Площа Льва Толстого" планують облаштувати сквер з фонтаном-книгою, який "перегортає" сторінки. Публічний простір облаштовуватимуть біля пам'ятника єврейському письменникові Шолом-Алейхему. У концепії скверу головною темою є просвіта.
У новому просторі з’являться лави у формі книг, простір для виступів, а також дитячий майданчик та фотозони.
Фото: Checkpoint, КМДА,
Forbes Україна,
Urban Crew,
Євген Мушкін,
Dmytro Aranchii Architects,
Artemco.livejournal,
Олексій Король,
Олексій Самсонов Джерело -
bzh.life