Проект створено, аби привернути увагу до тих, повз кого ви проходите щодня
Данило Галицький. Львів
Пам'ятник сину князя Романа Мстиславовича, засновнику міста Львова, великому князю Галичини і Волині та королю Русі Данилу Галицькому було встановлено у 2001 році на одній із головних площ міста - власне, Галицькій. Монумент є незмінним місцем зустрічі та чудовим орієнтиром.
Пам'ятник за проектом скульпторів Василя Ярича та Романа Романовича, архітектора Яреми Чурилика встановили у 2001 році.
Віра Холодна. Одеса
На високому постаменті у вигляді сцени біля Спасо-Преображенського собору з 2003 року до глядача простягає руку українська акторка німого кіно Віра Холодна. Створив пам'ятник скульптор Олександр Токарєв, а встановили його на місці будинку, де акторка жила в останні роки свого життя.
Григорій Сковорода. Київ
На Контрактовій площі у сквері навпроти Києво-Могилянської академії височіє пам'ятник Григорію Сковороді. Філософ і поет подарував світові концепцію «сродної праці», мудрі трактати, твори «Сад божественних пісень», «Всякому місту - звичай і права» та й просто себе.
У 1977 році його вшанували монументом на Подолі завдяки скульптору Івану Кавалерідзе й архітектору Василю Гнєздилову.
Михайло Коцюбинський. Вінниця
На території Вінницького педагогічного університету знаходиться пам'ятник «імпресіоністу в літературі» Михайлу Коцюбинському, який прославився творами «Тіні забутих предків», «Fata morgana» та «Intermezzo». Встановили монумент у 1989 році (скульптор М. Вронський, архітектор В. Гнєздилов.), а площу навколо засадили квітами.
Пам'ятник незалежності. Харків
Монумент під назвою «Україна, що летить» з'явився 2012 року. Він прийшов на зміну іншому пам'ятнику, встановленому на честь проголошення незалежності країни, і являє собою фігуру давньогрецької богині перемоги Ніки.
У лівій руці вона тримає лавровий вінок переможця, у правій - український прапор, а куля у підніжжі символізує квітучу землю.
Авторами нового пам'ятника стали Олександр Рідний і Ганна Іванова.
Ярослав Мудрий. Київ
Пам'ятник великому князю, який визначив культурний розвиток Київської Русі в ХІ столітті. З 1997 року він встановлений у сквері біля Золотих воріт, основу яких звели ще за часів правління Ярослава. Князь також заснував Софійський собор, макет якого й тримає у руках.
Пам'ятник відтворено за невеликою станковою композицією «Ярослав Мудрий з макетом Софії Київської» створеною у 1949 році скульптором Іваном Кавалерідзе, вже після смерті автора. В роботі над пам'ятником брали участь скульптори Микола Білик, Олексій Редько, Віталій Сівко та архітектори Руслан Кухаренко, Юрій Лосицький. У 1997 році пам'ятник був відкритий у Золотоворітському сквері до Дня Києва.
Застовники Києва. Київ
Пам'ятник засновникам міста - братам Кию, Щеку, Хориву та їхній сестрі Либідь (вона саме пішла шукати собі нові кросівки).
Монумент знаходиться на набережній, неподалік від станції метро «Дніпро». Встановили його у 1982 році за проектом скульптора Василя Бородая та архітектора Миколи Фещенка, а у 2010-му - реконструювали.
Михайло Грушевський. Київ
У 1998 році відбулося урочисте відкриття пам'ятника історику, політику і громадському діячу Грушевському у символічному місці - на Володимирській вулиці біля Будинку вчителя та навпроти університету імені Тараса Шевченка.
Грушевський був одним із найплідніших українських діячів: серед іншого на його рахунку 2000 наукових праць і посада голови Центральної Ради УНР у 1917-1918 роках.
Автори - скульптор Володимир Чепелик, архітектори Микола Кислий, Руслан Кухаренко, Юрій Мельничук, інженер Микола Печенов.
Проня Прокопівна та Свирид Голохвастов. Київ
Цю композицію на Андріївському узвозі встановили в 1999 році за проектом архітектора Володимира Скульского та скульпторів Володимира Щура і Віталія Сивка.
Вона зображує персонажів комедійної п'єси Михайла Старицького «За двома зайцями» - Проню Прокопівну та Свирида Голохвастова, яких в однойменному фільмі зіграли Маргарита Криницина та Олег Борисов.
Тарас Шевченко. Дніпро
Один із найбільших пам'ятників не тільки Тарасу Шевченку, а й серед українських монументів взагалі, сягає 20 метрів заввишки.
Він був встановлений на Монастирському острові у 1959 році, а через півстоліття ненадовго опинився без голови - під час реконструкції в 2011-2013 роках.
Автори пам’ятника: скульптор - В.П. Небоженко, архітектор - В.С. Положій.
Михаїл Булгаков. Київ
Перший у світі пам'ятник Михаїлу Булгакову відкрили в 2007 році на Андріївському узвозі.
Монумент, виконаний у натуральну величину, знаходиться біля дому, в якому автор роману «Майстер і Маргарита» жив за часів навчання в гімназії та університеті. Сьогодні за цією адресою розміщується музей письменника.
Автори - заслужений художник України Микола Рапай та заслужений архітектор України В’ячеслав Дормідонтов.
Джерело -
platfor.ma