Олег Медведєв: Не все так погано. Єфремов та Симоненко дозволили викладати українську мову

Sep 11, 2010 06:36


"Враховуючи кількість російськомовних в Україні, очевидно, що ця мова має займати особливе становище", - такий висновок "європейських чиновників" процитував у "Великій політиці" на "Інтері" регіонал Олександр Єфремов.

Пан Єфремов зі своїм законом про мови, який він вніс у спіавторстві з Симоненком та Гриневецьким виламує відчинені двері. Я розумію, що на Партію регіонів насунулися чергові вибори, і їм знову зудить мовне питання, бо більше виборцям пред'явити нема чого.

Яке ще особливе становише потрібне російській мові, якщо на 9 книжок російською приходиться одна україномовна?

Яке ще особливе становище потрібне російській мові, якщо в річному накладі журналів на неї припадає 90%, а газет - 68%?

Яке ще особливе становище потрібне російській мові, якщо 28% фільмокопій в кінотеатральному прокаті в 2008-09 роках було продемонстровано російською мовою, а на ринку хатнього відео домінування російської майже стовідсотково?

Яке ще особливе становище потрібне російській мові, якщо прайм-тайм вітчизняних телеканалів здебільшого російськомовний?

Яке ще особливе становище потрібне російській мові, якщо, згідно соціологічних даних, лише 40% людей зазвичай звертаються до чиновників українською, а відповідють їм цієї ж мовою лише 32%. Решта - російською.

Яке ще особливе становище потрібне російській мові, якщо нею кожний хто лише хоче - говорить нею. І той хто не хоче - говорить, бо в Україні неможливо зробити кар'єру, якщо на знаєш російською.

Злукавив пан Єфремов і пояснюючи внесення свого законпроекту про мови необхідністю імплементації мовної Хартії. Проект істотно виходить за її межі й звужує сферу вживання української мови не лише на регіональному рівні, але і на загальнонаціональному.

В запропонованій авторами редакції закон вб'є українську мову за одне-два покоління, позаяк знищує україномовне інформаційне середовище, необхідне для розвитку мови.

Мені здається, що за наявності політичної волі у Партії регіонів проект можна було би відкоригувати так, аби хоча би зберегти статус кво, не погіршити стан української мови і задовольнити ту незначну частину виборців ПР, для якої питання російської мови є актуальним

Якими можуть бути наслідки такого законопроекту, на прикладі Білорусі пояснив в свєму блозі Юрій Свірко.

Втім, не все в цьому законі так погано. Наприклад, українську мову, яку через якесь непорозуміння в тексті чомусь, неначе знущаючись, називають державною, можна викладати не російською, а українською мовою. Такі ж широкі права отримали і викладачі української літератури. Про це сказано в статті 21 проекту.

***
Зробив перепост,позаяк повністю розділяю вищесказане.
Детальніше: http://blogs.pravda.com.ua/authors/medvedev/4c8aa4a509c65/, http://blogs.pravda.com.ua/authors/svirko/4c8a7d8608357/

Мова

Previous post Next post
Up