Журналісти в нас нажаль пі..боли (звічайно ні вуглепластик ми в себе не виробляємо ні мікропроцесори, тож ніяких там "100 відсотків вітчізняного немає, про що визнається в тексті, але ж можна як утриматися від мерзенного клікбейту у заголовку!!! ), але все одне це дуже важливий крок і важливе досягнення. Особливо вражає що на відміну від традиційного "імпортозаміщення за подвійну ціну" тут навіть ще до старту серійного виробництва називають ціну не вище за імпортні вироби
Компанія Vyriy drone склала перший зразок FPV-коптера із комплектуючих, що були виготовлені в Україні.
Про це «
Мілітарному» розповів засновник компанії Олексій Бабенко.
Приватна українська компанія, що спеціалізується на виробництві ударних дронів та серійно постачає їх Силам оборони, цього місяця представила зразок повністю локалізованого 10-дюймового FPV-коптера.
Для його складання були використані виключно українські комплектуючі: рама, що є платформою для решти елементів системи, мотори, пропелери, камера, передавач та приймач сигналів, а також польотний контролер та регулятор обертів. Останні два були розроблені компанією та виготовлені в Україні.
Команда Vyriy drone розпочала шлях відмови від імпортних запчастин ще у 2023 році, керуючись бажанням самостійного виробництва дронів та мінімізації залежності від китайських постачальників.
Уже до середини цього року їм вдалося досягти рівня локалізації 70% на своїх серійних дронах шляхом заміщення спочатку найпростіших механічних запчастин, а потім і складніших елементів електроніки. Головною проблемою донедавна залишалися мотори, передавачі відеосигналу та камери, виробництва яких в країні не існувало.
Ситуація змінилася цього року з появою відповідних місцевих виробників. Новий коптер отримав мотори виробництва компанії Motor-G, відеопередавач від December1 та тепловізійну камеру «Курбас-256» від Odd Systems.
Дрон досі використовує деякі китайські компоненти, зокрема, ніодимові магніти, лінзо-матричні блоки камер та мікрочипи. Це обумовлено відсутністю потреби у їх заміні або ж тимчасовою безальтернативністю. У випадку ж магнітів Китай взагалі володіє світовою монополією на їх виробництво.
За своїми технічними характеристиками повністю локалізований коптер нічим не поступається аналогам із китайських комплектуючих. Вартість одиничного виробу становить близько 21 000 гривень, однак буде зменшена за рахунок серійного виробництва.
Розробники зазначають, що виготовлений в Україні дрон завжди буде кращим за аналогічний з імпортних комплектуючих через орієнтування саме на потреби військових та оперативність внесення технічних змін вслід за стрімким розвитком технологій на полі бою. А відмова від китайських постачальників убезпечить країну від китайських експортних обмежень, що у майбутньому лише посилюватимуться.