Тільки минулого року нарешті мені стало зрозуміло звідки саме брало початок в російській імперії порівняння закону зі стовпом у прислів'ї, котре мій дід чув ще до 1917 року, а я з дитинства чув від мого діда Валентина Онисимовича 1900 року народження:
-"В РОССИИ ЗАКОН КАК СТОЛБ. ПЕРЕПРЫГНУТЬ НЕЛЬЗЯ, НО ОБОЙТИ ВСЕГДА МОЖНО".
А мій дід пожив і в Рос. імперії і в УНР і в Польщі і в Аргентині і в СРСР і на власному досвіді знав що з чим порівняти і чим відрізняється російсько-радянський судоустрій від судової системи інших країн.
Виявилось, що це не алегорія, як я думав раніше, а відображення на тодішніх конкретних реалій:
Сто́лп зако́на (столп Закона, сенатский чекан) - историческая российская эмблема, представляющая собой увенчанную короной колонну с прямоугольным щитком с надписью «законъ». Столп - символ, который традиционно используют для указания причастности к отправлению закона.
Эмблема была введена в Российской империи. Впервые она была отчеканена на обратной стороне медалей «В память коронации императора Александра I 1801 г.». Впоследствии использовалась на пуговицах мундиров чинов Правительствующего Сената, Комиссии составления законов, Министерства юстиции, судебных приставов, на знаках присяжных поверенных, судей, бляхах надзирателей и других нижних чинов тюремной стражи.
"В описании мундира сенаторов говорилось:
Пуговица золоченая для мундира с изображением на ней колонны, на коей ближе к верху имеется надпись на особом поперек колонны щитке: "законъ", а на верху сей колонны поставлена Императорская корона".
Фото цього стовпа на вулиці - з Луганська, де його у 2020 році встановили місцеві "прокурори" ЛНР, мавпуючи росіян.