Москва ожидает от "Большой семерки" негативной реакции на решение Канады о легализации рекреационного применения каннабиса. Об этом говорится в распространенном в пятницу комментарии МИД РФ.
23.06.2018
"Канада сознательно пошла на грубое и преднамеренное нарушение своих международно-правовых обязательств в соответствии с Единой конвенцией о наркотических средствах 1961 года, Конвенцией о психотропных веществах 1971 года и Конвенцией ООН о борьбе против незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ 1988 года, которые предписывают государствам-участникам ограничить применение наркотиков исключительно медицинскими и научными целями", - отмечают в дипведомстве.
В российском министерстве опасаются, что осуществляемая канадскими властями "нарколиберализация" станет серьезным препятствием для продвижения к установленной мировым сообществом стратегической цели - построению общества, свободного от наркотиков".
Коноплі є однією з найдавніших технічних культур людства. Вироби з неї, насамперед одяг, відомі ще з 1 тисячоліття до н. е.. Волокно конопель довге, грубе, але має велику міцність і не піддається гниттю при тривалому перебуванні у воді. З волокна виготовляють тканини, брезент, парусину, мішковину, пожежні рукави, канати, шпагат, шнури, цінний папір. Тканини з конопель антистатичні, гігієнічні, поглинають до 30 % поту і 95 % ультрафіолетових променів. Одяг з конопель рекомендується щоденно носити людям схильним до захворювання ревматизмом, алергією шкіри, хворобами хребта.
З відходів первинної переробки конопель (костриці) виготовляють пластмасу, будівельні термоізоляційні та меблеві плити, фанеру, брикети для палива, целюлозу, за новими технологіями із волокна та костриці - оздоблювальні матеріали для офісів під дерево, мармур. Коноплесировина придатна для виготовлення окремих вузлів в авто- і літакобудуванні.
...
Швидковисихаюча олія конопель широко використовується для виробництва оліфи, фарб, лаків, замазки, мила і ін.. Фарби, виготовлені на конопляній оліфі, дуже стійкі, тому використовуються при фарбуванні залізних дахів та інших зовнішніх металевих предметів. З конопляного насіння добувають вітаміни і фітин, які використовують у медицині. Екстракти з листя конопель мають виражені антибактеріальні властивості. Конопляна макуха є цінним концентрованим білковим кормом для тварин. Кілограм макухи за вмістом перетравного протеїну відповідає 2,9 кг вівса або 3 кг ячменю, 3,1 кг кукурудзи, 15,3 кг картоплі.
Коноплі є однією з найважливіших культур, які здатна рекультивувати забруднені й виведені з обороту землі шляхом винесення з ґрунту отруйних домішок. Із конопель можна виготовити до 50 тис. різноманітних виробів.
_______________________________________________________
"Продукти переробки нафти і природного газу що раз ширше використовуються як сировина для хімічної промисловості. Із них виготовляються, зокрема, різні види олив і мастил: моторні оливи (автоли) для двигунів внутрішнього згорання - автомобільних, тракторних, авіаційних та інш
...
Шляхом хімічного перероблення продуктів нафти і природних газів отримують ряд речовин, використання яких далеко не обмежується межами одної чи двох галузей.
...
Фенол (карболова кислота) використовується для дезинфекції, виробництва барвників, ліків, пластмас, синтетичного волокна (капрон) та багатьох інших видів продукції.
У хімічній промисловості використовуються формальдегід, пластмаси, синтетичні волокна, синтетичний каучук, барвники, лаки, етиловий спирт, аміак, розчинники, пластифікатори та пом'якшувачі, поверхнево-активні речовини, сажа та інші.
У машинобудуванні і металургійній промисловості використовуються універсальні клеї, деталі і частини апаратів із пластмас, змащувальні масла, антикорозійні покриття та інші.
Налагоджено виробництво ізоляторів із полістиролу. Він використовується також при виготовленні корпусів електроприладів і радіоапаратури. У радіотехнічній промисловості майже половина виробів виробляється із пластмас. У харчовій промисловості застосовуються сітки і канати із синтетичних волокон, поліетиленові упаковки, харчові кислоти, консервувальні засоби, парафін. У деяких країнах, із продуктів перероблення нафти виготовляють білково-вітамінні концентрати (кормові дріжджі), що використовуються в сільському господарстві, вхідною сировиною для котрих слугує метиловий і етиловий спирти, а також метан.
У фармацевтичній і парфумерній промисловості із похідних переробки нафти і природного газу виготовляють нашатирний спирт, хлороформ, формалін, аспірин, уротропін, вазелін, прянощі та ін.
Із нафтопродуктів роблять фільтрувальні тканини, транспортер стрічки, вибухові речовини та інші матеріали і речовини, що використовуються в гірничій промисловості. Похідні нафтосинтезу знаходять широке застосування також у деревнообробній, текстильній, шкіряно-взуттєвій і будівельній промисловостях, а також у сфері культурно-побутового обслуговування."
_____________________________________________________
Россия снабжает своей газетной бумагой сотню стран мира
Газетная бумага - давняя специализация отечественного лесопромышленного комплекса. В последние годы Россия занимает второе место в мире по ее экспорту (более 1 млн т в год), уступая только Канаде. Каждый год ее поставки направлены в десятки стран мира всех континентов. Примерно 70 стран являются регулярными покупателями, к ним каждый год добавляется еще 20-30 нерегулярных импортеров.
_____________________________________________________
"С одного гектара конопли можно получить около 6 тонн целлюлозы в год. Это значительно больше, чем годовой прирост одного гектара леса.
Деревья растут десятилетия, а урожай конопли можно собрать всего через 120 дней после посадки.
Для выращивания леса требуются большие участки земли. Конопля может расти практически где угодно.
Так почему же тогда конопля не выдержала конкуренции с деревом? Ответ - промышленная революция 19 века и капитализм 20 века.
В 20-е годы ХХ столетия вследствие усовершенствования промышленного производства у конопли появился второй шанс.
Но революция в бумажном производстве не случилась. К тому времени уже была создана мощная индустрия производства бумаги из древесной целлюлозы.
Примерно в то же время была развернута информационная кампания против конопли, как опаснейшего наркотика. В результате чего, объем посевов был резко сокращен и потерял промышленное значение.
_____________________________________________________
Антиконопляну кампанію спровокувало ( в США, а потім і по всьому світу) потужне нафтове лобі. Ринок нафтопродуктів (почасти) захопив ринок коноплепродуктів, що в свою чергу, по мультиплікатору збільшило споживання нафти. Ціноутворення нафти еластичне. Її дефіцит у кілька %% на фоні штучно створеного попиту ладен збішити ціну в кілька разів. В свою чергу падіння попиту на кілька %% може обвалити нафту в рази.
На відсутності конкуренції з боку коноплі склалися ринки харчів, ліків, одягу, мастил, паперу тощо. (Підозрюю, що нафта пригнітила не лише коноплю. )
Кількаразове споживання нафти за останні 30 років було спровоковане все тим же падінням ставки ФРС.
Рух за легалізацію коноплі недивним чином виник і став ширитися, коли ставка впала до 0%, а потім почала рости. Діалєктика.
UPD. Нервова реакція Росії на легалізацію коноплі, не лише в тому, що конопля відгризе собі частку нафтового ринку, а й в тому що ця легалізація зрештою обвалить світовий ринок наркотиків. Зокрема кокаїну, 95% якого йде в Європу через Росію. Росії просто ні на що буде існувати.
https://pan-andriy.livejournal.com/1601118.html