(no subject)

Jul 13, 2007 04:09

Маніфест ідейного українізатора

1. Російською мовою написано багато всього, на різні теми
Є статті, дописи та дискусії з філософії; фізики; історії і культури різних країн та їхнього повсякденного життя; автомобілів та побутової техніки; тощо, тощо. Є жарти не тільки "світового рівня", а й просто повсякденні - про роботу чи, скажімо, відносини між жінками та чоловіками. Є тексти вдалі, є й бездарні; є розумні, є й дурні. Коротко кажучи, у російськомовному інтернеті є майже все - від вульгарного примітивізму до високоінтелектуальних та високоестетичних дописів. На будь-яку тему й будь-який смак.

2. Українською мовою написано значно менше, ніж російською.
Асортимент значно вужчий.Бракує сучасних тематичних статей. Аж донедавна, більшість україномовних текстів були "Ідеологічно-Правильними" - з націоналістичної, комуністичної, або ж соціальної точки зору. Історичні тексти торкалися, переважно, України. Тобто, якщо вас цікавить історія ацтеків чи вавілонян - див. п.1. 90% відсотків дописів про "закордон" обмежуються темою "Україна і світ". Тобто, якщо вас цікавить не історія української громади Йоганнесбургу, а, скажімо, повсякденне життя у Південній Африці очима нашого емігранта чи туриста - див. п. 1. Жарти та пародії на сучасні професійні та побутові теми - у жалюгідному стані. Вже не кажу, що значна частина існуючого - у примітивному "шароварному" стилі.

3. З пп. 1 і 2 витікає проста закономірність. Якщо ви хочете відпочити, почитати щось цікаве чи корисне - вам легше знайти це російською, аніж українською.

Висновки:
Докласти зусиль до того, щоб україномовний сектор був не біднішим від російськомовного. Писати українською статті на різні абстрактні теми, різноманітні жарти на будь-який смак - хто вже що вміє чи знає. (Останнім часом намагаюся діяти у цьому руслі). Щоб долучитися до "Рятування України" не треба нікуди записуватися чи створювати якісь напівтаємні організації. Треба просто писати українською. Бажано - про різне.

Де писати? Та хоча б на тій самій українській Вікіпедії - http://uk.wikipedia.org/
Previous post Next post
Up