19 вересня 2011 року патріарх УГКЦ Блаженнійший Святослав (Шевчук) молився зі спільнотою УКУ та відвідав будівельний майданчик університетського містечка.
Урочистості з нагоди візиту патріарха розпочалися вранці 19 вересня архиєрейською Божественною Літургією у церкві Блаженних новомучеників УГКЦ (Львів, вул. Стрийська, 29), яку очолив Блаженніший Патріарх Святослав. Візит глави церкви став продовженням заходів з нагоди початку нового навчального року.
Після літургії учасники урочистостей відвідали будівельний майданчик. У вітальному слові до патріарха о. Борис Гудзяк віддав належне активній праці глави УГКЦ, його щирості та безпосередності, назвав візит історичною та зворушливою подією.
Ректор закликав нових студентів та викладачів наполегливо працювати та нагадав присутнім про засади роботи університету, про три духовні динаміки: свідчення, служіння та спілкування. Наприкінці промови ректор подарував патріархові посох великого канцлера УКУ.
Звертаючись до студентів та викладачів, Блаженнійший Святослав нагадав, що брав участь в наукових читаннях з нагоди відкриття університету, під час яких говорив про богослов’я особи, бажав, щоб університет став місцем зустрічей багатьох людей, ідей та культур, бо "у цих зустрічах народжується іскра, яка може багато чого перемінити".
Блаженнійший Святослав зазначив, що такі інституції як УКУ, “який переймає все багатство церковного життя, є саме тим світлом, яке може показати позитив на майбутнє". Він також наголосив , що перше в історії церкви було прийнято стратегію її розвитку на 10 років, підсумувавши її для слухачів у гаслі: "жива парафія - місце зустрічі з живим Христом". Ключовою ланкою стратегії, на його думку, є виховання та освіта священників, монахів та монахинь і мирян. "2012 рік ми проголосили роком мирянина у нашій церкві" - сказав патріарх.
Глава УГКЦ запропонував науковцям зосередити всі свої зусилля на вивченні спадщини київського християнства. "Ми мусимо пізнати обличчя церкви", - сказав Патріарх, він також розповів про зустріч з предстоятелем УПЦ МП митрополитом Володимиром (Сабоданом), співпрацівники якого: «дали чітко і ясно зрозуміти, що вони дуже хочуть використовувати термін київське церква, хочуть її вивчати і цією спадщиною жити». Патріарх переконаний, що це допоможе нашому буттю в його екуменічному вимірі. Завданням номер один для інтелектуальної еліти УГКЦ Блаженнійший назвав розвиток душпастирського богослов’я.
Звертаючись до представників влади, глава УГКЦ закликав до підтримки і розуміння, щоб "університет чувся вільно, вдома, серед своїх людей".
В урочистостях взяли участь члени ректорату, духовенство, міський голова та голова обласної адміністрації, викладачі, студенти, міжнародна делегація та доброчинці університету.
Матеріал підготував Богдан Ворон, кореспондент молодіжного журналу "ХІД"