Сьогодні у Львові за підтримки GDG Lviv та компанії Lohika відбувся Google I/O Recap-івент. На ньому розглядали попередню конференцію I/O, говорили про нові продукти Google та ще багато чого. Але основною фішкою події стала презентація львів’янам Google Glass - того, про що усі так багато говорять. Учасники змогли не лише дізнатись багато нового, а й власноруч випробувати славнозвісний гаджет. Нам теж пощастило бути в числі запрошених та одними з перших в Україні протестувати цей пристрій. Тож спеціально для вас презентуємо 12 поширених міфів про Google Glass, які були спростовані на івенті.
Про це багато говорилось та писалось, велика кількість ЗМІ згадувала про цю функцію у своїх матеріалах. Також ви, мабуть, бачили новину про те, що японські вчені розробили анти-окуляри із діодами, які не дозволяють Google Glass розпізнавати ваше обличчя. Так от, Google Glass не розпізнають вашого лиця. Тестери намагались розробити спеціальний додаток, проте поки безуспішно. Японські окуляри справді блокують розпізнавання фізіономії, яке можуть робити веб-камери та фотоапарати. Однак в самих Google Glass функції детектора немає.
2. Google Glass заборонені в Україні.
В мережі ходили чутки про те, що чудо-окуляри заборонені в Україні, оскільки СБУ класифікувала їх як шпигунський пристрій. Навесні цього року працівники служби безпеки здійснили детальну експертизу та віднесли Glass до категорії безпечних товарів. Тобто як тільки окуляри з’являться в продажу - їх можна буде безперешкодно замовити.
3. Google Glass зараз має тільки "еліта".
Неправда. В світі зараз є близько 10.000 штук ґуґл-окулярів, і ними користуються як звичайні вчителі, так і спортсмени, блогери чи ІТ-шники. Взимку Google оголосила конкурс «If i had a Glass». Люди писали за відповідним хештегом про те, що б вони зробили, якщо мали окуляри. Пізніше Google визначив переможців, які отримали можливість одними з перших придбати пристрій. І щасливчиками виявились люди абсолютно різних національностей та професій. Більше того - є інформація, що вкінці 2013 року Google оголосить ще один схожий конкурс, в якому зможуть взяти участь усі охочі.
4. Кожен, хто знаходиться поруч, може голосом керувати вашими Google Glass.
Фактично це так, але не зовсім. Голосові команди окулярам може задавати будь-хто, хто знаходиться у радіусі двох метрів від них. Але для цього потрібно розуміти саму специфіку роботи окулярів. Йдеться про те, що команди слід говорити в чітко визначений момент, коли ця функція висвітлюється на екрані. Якщо влучити, то цілком реально, що окуляри тебе послухають. Але вирахувати той момент дійсно непросто.
5. З Google Glass можна непомітно робити фотографії та знімати відео.
Багато користувачів хвилювались через те, що за ними можуть шпигувати та у будь-який момент непомітно зробити світлину чи записати відео. Брехня. Щоб зафіксувати зображення, потрібно або доторкнутись зверху до тачпаду на дужці окулярів (зробивши характерний для усіх фотоапаратів жест-натиск на кнопку), або доволі голосно наказати своєму пристрою: «Glass, take a picture». Непоміченим носій окулярів точно не залишиться.
6. Google Glass не можна одягати водіям.
Доля здорового глузду у таких міркуваннях, звісно, є. Але зображення на екрані насправді зовсім не відволікає, і якщо окуляри не використовувати, воно автоматично зникає протягом декількох секунд. Тобто картинка не світиться перед очима весь час. Тим більше, на YouTube зараз можна знайти повно роликів, які власники Google Glass записали під час свого кермування автомобілем. І ніхто, слава Богу, ще не помер.
7. Оточуючі відразу помічають окуляри.
По-перше, пересічні люди не дуже приглядаються, що ви там маєте в себе на голові. А якщо на Glass одягнути спеціальні сонцезахисні лінзи, то ваш гаджет взагалі виглядатиме як звичайні окуляри. Тестери пристрою запевняють, що 99% людей не впізнають Google Glass з тими лінзами.
8. Звук від Google Glass чує лише їх носій.
Технологія передачі звуку в окулярах досить цікава. Через одну з дужок вони передають вібрації до кістки черепа, а уже звідти хвилі потрапляють до середнього вуха. Відтак, можна чути звук. Однак насправді його чує не лише носій Google Glass, що в принципі дивно. Музику можна почути і на відстані 5 метрів, якщо, звісно, навколо не буде надто шумно. Словом, так, як це зазвичай буває з навушниками. До речі, якість звуку в Google Glass геть погана. Тобто для відео цього вистарчає, однак слухати музику краще навіть через найдешевші китайські навушники.
9. З ґуґл-окулярами можна непомітно серфити Інтернетом.
Ви НЕ можете робити вигляд, ніби слухаєте боса, а в той час переглядати картинки в Інтернеті. Вашому співрозмовнику одразу буде помітно, чи використовуєте ви Google Glass. На мікроекрані, що розташовується перед правим оком, відображається зображення. Воно світиться і одразу ж кидається в очі людям, які є поруч та дивляться вам у обличчя. Якщо придивитись, то можна навіть розгледіти, що саме показують Google Glass. Картинка, щоправда, буде дзеркальною, але все ж. І не забуваємо про голосове керування, яке теж вас видасть.
10. Зображення в Google Glass - майже на усе поле зору.
Дурниці! Міні-екран перед оком показує вам лише невелике прямокутне зображення. Принаймні, значно менше, ніж можна уявити собі з промо-роликів. Але його цілком вистарчає для зручного користування, і головне - воно не так відволікає.
11. Google Glass довго працюють без підзарядки.
Насправді достатньо переглянути 40 хвилин відео - і заряд батареї з максимуму опуститься до нуля. Окуляри доволі швидко розряджаються, якщо їх постійно використовувати. Власники Glass навіть жартують, що тепер почали більше часу проводити біля розеток. Та в принципі, цього й слід було очікувати від пристрою на базі Android :)
12. Google Glass полегшують життя.
Навряд. Суттєвого полегшення життя (як багато хто собі уявляє) тестери не відчули. Вони кажуть: «Ну, це прикольна штука. Але щоб вона робила моє життя простішим? Ні». Можливо, хіба блогерам та фотографам в якійсь мірі краще. Google Glass - це радше дорога іграшка, яку, однак, усі хочуть мати.
Остап Яриш, Спеціально для Be-Sparkle
Попробую перевести с манипулятивного на русский предложенные тезисы. 1. Гуглоочки распознают лица. Про это много говорилось и писалось, однако в интерфейсе гуглоочков работа этой функции не отображена. Но успокойтесь, она есть, давно и успешно работает. Достаточно вспомнить приложение «Альбом» первых телефонов-андроидов, где эта функция с легкостью находила всех ваших друзей (вернее, все контакты из телефонной книги) на сделанных вами же фотках, любезно помечая координаты на карте. Потом функцию скрыли, но не нужно думать, что она не работает - просто эти результаты сохраняются на серверах компании.
2. Гуглоочки запрещены в Украине СБУ классифицировала, классифицировала, да невыклассифицировала. Эта организация работает на ту же страну, в которой родились гуглоочки, поэтому запретить их не может по определению. С другой стороны, возможно у них уже тоже есть доступ к прослушке микрофонов и просмотру камер смартфонов, в таком случае гуглоочки - дар небесный и для наших спецслужбистов.
3. Гуглоочки сейчас имеет только «элита» На практике, по замыслу ББ Google, через несколько лет эти очки должно носить 95 процентов мирового быдла. Но есть приятный бонус. С гуглоочками - ТЫ сразу - «Элита»! Будь ты спортсмен, блоггер или айтишник - ты счастливчик, красавец и вообще удавшийся человек!
4. Каждый прохожий может голосом управлять твоими очками Увы, голосовые технологии очень сложны, и гугл должен признаться, что детекция «хозяйского» голоса все еще работает не очень хорошо. Вспомните первые андроиды - на них нужно было сначала надиктовать фразу, потом запрос с 50-процентной точностью давал результат распознавания всей фразы (и то ли угадывал, то ли нет). Сейчас распознавание идет всего с 1-2-секундной задержкой - слова появляются в строке поиска вслед за тем, как ты произносишь фразу, и точность определения увеличилась на порядок! Такими темпами уже через пяток лет своим андроидом можно будет управлять, позвонив ему с любого таксофона мира, без ввода паролей и кодовых фраз! А пока гугл тихо-мирно пишет все произносимое тобой на свои безразмерные сервера и постепенно доводит систему до идеала.
5. С гуглоочков можно незаметно делать фотографии и видео … а также слушать микрофон, смотреть на гуглокарте местонахождение девайса в реальном времени и видеть его положение в пространстве (благодаря показаниям сенсоров). Если не верите - поставьте на своем смартфоне любую из нескольких десятков таких программ. Наверняка, вы быстро найдете их на маркете, а если нет - то 4pda.ru в помощь. Но это все детские игрушки, на самом деле (не путать с п.2 - там все то ли на уровне ядра, то ли на аппаратном уровне). Эти приложения просто ставят httpd на ваш андроид, простейший скрипт генерирует страницу с показаниями всей периферии. Чтобы работало не только в локальной сети - используйте DynDNS (тоже есть приложения на маркете, в т.ч. официальные)
6. Гуглоочки нельзя одевать водителям Точно так же, как нельзя разговаривать по телефону во время вождения. Кстати, ББ Google уже разрабатывает андроида-водителя - машины с андроидом на борту уже вовсю катаются по Калифорнийским дорогам. Пока в тестовом режиме, но уже скоро вы сможете использовать интерфейс гуглоочков, чтобы приказать вашей машине отвезти вас домой после очередного корпоратива.
7. Окружающие сразу замечают гуглоочки «Гуглоочки есть? Нет? А если найду?» ;) Не бойтесь, все увидят издалека, какой вы крутой и успешный (см. п.3). А выйдя из трамвая в недры родного микрорайона можно и солнцезащитные стекла одеть - типа «у меня очки с соседнего рынка» - гопники спокойно вас пропустят к родному дому.
8. Звук от гуглоочков слышит только их носитель Технология передачи звука в гуглоочках довольно старая - ее изобрели еще в советское время. Правда, реализация пока не на высоте, но это ведь только первая версия! И да, воспользуйтесь лучше вашими китайскими наушниками…
9. В гуглоочках можно незаметно серфить в интернете Да, если специфические цвета фейсбука и очередные пляжные сиськи вконтактика еще как-то можно прикрывать (либо рукой в позе а-ля «Задумчивый эксперт», либо все теми же темными линзами, плюс уменьшение яркости и контрастности), то безальтернативность голосового управления шансов не оставляет.
10. Изображение в гуглоочках - почти на все поле зрения. Как бы не так. Может, прямиком в мозг картинку транслировать? :)
11. Гуглоочки долго работают без подзарядки Помните парня из Ералаша с двумя чемоданами батареек? Гуглоочки - это такой же андроид, как и ваш телефон, вот только места под аккумулятор там практически нет, а биотоки головы пока что еще снимать не научились. Хорошо еще, что у гуглоочков нет 4-10-дюймового дисплея с подсветкой, иначе аккумулятор бы действительно пришлось носить где-нибудь под одеждой. Вообще, не стоит верить в ленивые холивары на тему «какой смартфон Google Glass дольше держит» - все зависит от режима использования ПО девайса.
12. Гуглоочки облегчают жизнь Гуглоочки - это «прикольная штука, которую все хотят иметь». Да, это именно та формула, под которую выращен современный потребитель, а большего (пользы, например) хотеть не нужно.