1 вересня цього року в Києві починає свою роботу перша у світі експериментальна електростанція, заснована на русі підземних стічних вод. Унікальна розробка Інституту загальної енергетики названа фекоелектростанцією (ФЕС). Електрична потужність станції - 250 МВт, що майже вдвічі менше за електричну потужність ТЕЦ. Зате фекостанція не потребує невідтворюваних ресурсів для свого функціонування і не забруднює навколишнє середовище.
Як пояснив журналістам
UaReview академік НАН України Кулик М.М., Інститут загальної енергетики вже давно займається пошуком альтернативних джерел енергії. “Винайдена методика отримання електоенергії за рахунок руху стічних вод тримається в суворій таємниці, але вже зараз можна із впевненістю сказати, що фекостанція більш відповідає вимогам екологічності ніж сонячні електростанції. Крім того, схожі за типом сонячні та повітряні електростанції залежать від мінливості погоди, а ФЕС буде працювати завжди, оскільки люди не припиняють виробляти відходи та користуватись каналізацією“, розповідає Кулик.
За інформацією прес-центру Київського КМДА, перша експериментальна фекостанція (а це ноу-хау не лише для України, але і усього світу!) вже будується в Позняках, одному із районів Києва, а міська інфраструктура зараз вдосконалюється для отримання значного приросту електроенергії. Водночас спеціалісти переконують, що ніякої шкоди для мешканців сусідніх будинків фекостанція не завдасть. Імовірно, функціонування вказаної станції кияни зможуть помітити лише за характерним запахом у теплу пору року.
Олег Пилипенко спеціально для
UaReview Читати статтю
на сайті UaReview.