«Блогер Дмитрий Зимин обвинил
Королевскую в нарушении порядка проведения предвыборной агитации», -
сообщается в блоге
genshtab-info.
«Согласно нового Закона «О выборах народных депутатов Украины» предвыборная агитация начинается со следующего дня после оглашения избирательной комиссией решения о регистрации народных депутатов. Об этом четко гласит ст. 70.
В случае нарушения порядка, пунктом 2 ст. 61 предусматривается предупреждение со стороны избиркома.
Не считается нарушением агитационная деятельность партии, которая не имеет статуса субъекта избирательного процесса и популяризирует свои позиции исключительно без какого-либо упоминания на партии-субъекты избирательного процесса.
Что то на манер популяризации ответил блог
Наталья Королевской блогеру Зимину - мол совершенно не агитируем, а просто так ездим, встречаемся, беседуем, рассказываем, ролики разные крутим по всем телеканалам...
P.S. Старый закон о выборах был жестче - за такое нарушение кандидату просто могли аннулировать регистрацию.
З А К О Н У К Р А Ї Н И
Про вибори народних депутатів України
( Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, N 10-11, ст.73 )
Стаття 61. Попередження та скасування реєстрації кандидата (кандидатів) у депутати
1. Центральна виборча комісія приймає рішення про попередження партії, кандидати у депутати від якої включені до виборчого списку партії, або окремому кандидату у депутати.
2. Попередження оголошується у разі:
5) порушення партією, кандидатом у депутати обмежень щодо проведення передвиборної агітації, у тому числі за проведення агітації після 24 години останньої п'ятниці перед днем голосування.
Розділ IX
ПЕРЕДВИБОРНА АГІТАЦІЯ
Стаття 70. Строки проведення передвиборної агітації
1. Партія, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидати у депутати мають право розпочати свою передвиборну агітацію з дня, наступного за днем прийняття виборчою комісією рішення про реєстрацію кандидатів у депутати.
Стаття 68. Форми і засоби передвиборної агітації
1. Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу. Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України ( 254к/96-ВР ) та законам України.
5. Не вважається передвиборною агітацією здійснення партією, яка не має статусу суб'єкта виборчого процесу, заходів, зазначених у пунктах 1-7, 9 частини другої цієї статті, з метою популяризації власної діяльності чи роз'яснення своєї позиції за умови, що під час таких заходів жодним чином не згадуються партії - суб'єкти виборчого процесу та кандидати у депутати, а також положення передвиборних програм», -
сообщается в блоге.
КОРОЛЕВСКАЯ НАТАЛИЯ ЮРЬЕВНА. ДОСЬЕ UAINFO