Василівка ч. ІІІ. Музей в садибі Попова

Mar 14, 2017 21:19

   Завершивши архітектурну частину, вирішив виокремити музей в садибі. Як вже й писав, розташований він у північному (№2) флігелі маєтку. Здійснимо невеличку екскурсію.



1. Макет північного флігеля й оглядової башти з огорожею (якої нині немає). Засновник музею В. В. Мєшков був завзятим прихильником цієї справи, тому макетів у музеї вистачає.



2. 1940-ф рік. Вже йде ДСВ. Випускникимісцевої середньої школи разом з тодішніми першими обличчами, тодішньої держави.



3. Великий макет населеного пункту.



4. Фрагмент де видно маєток. бачите палац, з багатьма круглими вежами? Також помітно і залізницю за садибою, яка є і нині.



5. А ось, і ті самі трофейні балки з турецьких галер!



6. Тут, знову ж таки, відсилаю всіх до першої нотатки про Василівку.



7. Ще один макет.



8. Ключ від одного з місцевих храмів.



9.



10.



11. Будівельні й оздоблювальні матеріали. Можемо тут побачити плитку відомого на той час графа Бергенгейма, місцеву цеглу та севастопольську черепицю фабрики Ф.О. Шталя (детальніше про нього і вироби тут: https://forum.sevastopol.info/viewtopic.php?f=27&t=201090)



12. Здається, шкатулка.



13. Ще предмети побуту.



14. Різний посуд дореволюційних часів (між іншим, цікаво виходить, в річницю Лютневої революції пишу про поміщицьке "гніздо":)



15. Скоріш за все для цукерок/солодощів.



16. І сантехніка тут є)



17. В прямому сенсі, залишки буллої величі.



18. Ось вони, ті самі плавні, на мапі. На березі їх, а точніше Каховського водосховища і розташована ниі зал. станція Плавні, про яку вже писалось. Ну і голова щуки додає фото атмосфери. Знято було в залі присвяченій етнографії села.



19. Зала присвячена ДСВ. З одного боку, тут можна посидіти й відпочити, бо є стільці, з іншого боку атмосфера дещо серйозна для відпочинку. Плакати-стенди про місцеве підпілля ОУН.



20. Матеріальне "ехо війни" та стенди про окупацію.



21. Ось і кінець нетривалої екскурсії. Вибачте за якість фото, але нотатку вважав за потрібне зробити. Музей є дуже приємним доповненням до процесу огляду власне маєтку. І якщо ви думаєте чи витрачати 15 грн. (квиток на фото, дивіться, який красивий, не якийсь там чек (як в Софії Київській зараз !!!), чи ні, то звісно витрачати. Експозиція дозволяє побачити те, що крім будівель вціліло від маєтку у буремному для нього 20 ст. У попередньому записі я користувався планом комплексу розташованому у бррошурі "Замок Попова". Також в касі вдалось придбати листівку (магнітів на жаль не буо, хоча фактурні споруди маєтку непогано б на них вийшли). Касир була доволі зворушена тим, що до них завітали мандрівники із Києва. Ще один з напрямків діяльності заповідника видавничий. На фото перший випуск "Василівської старовини" зі споагадами родини Лущинських (Спогади Лущинських: дворянська родина на зламі епох / Упор.: А.Г. Олененко, В.М. Стойчев, В.М. Філас, Г.І. Шаповалов. - Василівка-Запоріжжя, 2013. - 214 с. (Серія "Василівська старовина"; Вип. 1.) Що ж подякуємо за збережене, й побажаємо натхнення працівникам заповідника, щоб в них експонати тримались міцно й не падали на відвідуувачів)))
   Будуте у Василівці - до садиби Попова - обов'язково !!!
***
   Ось такий вигляд мають пам'ятки у Василівці. В усіх трьох записах фото станом на середину жовтня 2016 р. Так не звично, відтоді як зникла попередня модерація, записи відразу з'являються.

палаци, замки, Запорізька область, музеї, Запоріжжя, Василівка

Previous post Next post
Up