Маршрут автівкою від Бук до Бердичева

Jul 14, 2016 10:13



Триденна подорож автівкою Черкащиною, Вінниччиною та Житомирщиною. Ідеально для подорожі на довгі вихідні влітку чи навесні - травневі свята, Трійця, День конституції чи День незалежності, або на середину жовтня, якщо вдало збігається з вихідними свято Покрова - осінні пейзажі цього краю точно не залишать вас байдужими.


Як завжди, подорож автівкою краще розділяти з друзями чи попутниками: менше витрати на бензин (якщо їде 4 людини у авто, то витрати на бензин дорівнюються витратам на маршрутки за аналогічним маршрутом) та на житло, якщо винаймати подобові квартири (двокімнатні лише трохи дорожчі однокімнатних).

Дуже раджу завчасно знайти всі gps-координати всіх пунктів призначення (якщо вирішите змінити маршрут), а також перевірити стан доріг, якими ви будете рушити (бо українські дороги здатні неприємно дивувати).

Тож починаємо: триденний маршрут автівкою Буки - Умань - Тульчин - с.Печери - с.Соколець - Немирів - Вороновиця - Вінниця - "Вервольф"- с.Стара прилука - Хмільник - Бердичів.

Перший пункт: Буцький каньйон 49°5'48.81''N, 30°23'47.94''E



До Бук ми виїжджали з Києва: одеською трасою до Василькова а там міжсільськими дорогами сумнівної якості та надзвичайної краси. Але більш швидкий варіант доїхати до Жашкова і там повернути на Буки. Якщо їхати з Черкас, то через Смілу-Звенигородку, але ще навесні там була дуже-дуже погана дорога.



Буцький каньйон, справді, дуже красивий і незвичний для наших ландшафтів. Ще він дуже різноманітний, вздовж 800 метрів течеї можна зробити десятки різноманітних фото. Однією з родзинок Буцького каньйону є покинута Буцька ГЕС.



Ми радимо провести у Буках більшу частину дня: валятися на сонечку або у тіньку, сплавлятися річкою, займатися скелолазанням та досліджувати руїни електростанції. Зауважимо, що у Буках ми бачили лише одне кафе, та, можливо, там є якісь невеликі магазини. Раджу їжу везти з собою.

Другий пункт: Умань, Софіївка 48°45'46.76''N, 30°13'18.52''E



Виїхати до Умані краще після 3-4 вечора, заселитися там у орендованій квартирі та піти гуляти вечірньою Софієвкою, яка майже не має туристичного натовпу.



Умань досить велике і цікаве у архітектурному плані місто, у якому є і цілодобові магазини, і кафе з ресторанами, і просто місця, де можна приємно провести вечір.

Зранку краще виїхати близько 8-ї години ранку, щоб встигнути заїхати по всіх запланованих місцях.

Третій пункт: Тульчин, палац Потоцьких 48°40'35''N, 28°51'31''E



Великий палацевий комплекс (найбільший у східній Європі), який, на жаль, зараз знаходиться у занедбаному стані. Зараз у палаці розміщується Тульчинське училище культури. Саме місто досить цікаве, має багато красивих старовинних будинків, кафе, магазинів, є де перекусити.





Четвертий пункт: с. Печери, усипальниця Потоцьких 48°51'41.79''N, 28°42'34.92''E



Тут треба бути дуже уважними і придивитися до доріг, які вам запропонує навігатор, бо нам було запропоновано дорогу, якою ще, мабуть, сам Потоцький їздив. Усипальниця побудована за проектом відомого архітектора В. Городецького, вона, дійсно, дуже красива і заради неї варто було трястися 15 кілометрів бруківкою. Зараз усипальниця використовується католицькою громадою як храм. Знаходиться у сквері якогось санаторію, де можна зустріти артефакти більш пізньої епохи.



П'ятий пункт: с. Соколець, водяний млин 48°51'35.04''N, 28°43'41.2''E

Дорогою з Печер на Немирів можна зупинитися біля величезного комплексу споруд старовинного закинутого водяного млина.



Шостий пункт: Немирів, палац Щербатової 48°58'5''N, 28°50'31''E

На в'їзді у місто можна побачити ще один млин (Брацлавський) та славетний горілчаний завод (48°57'41.4''N, 28°50'25.44''E).



А основна пам'ятка Немирова - палац княгині Щербатової - успішної бізнесвумен (вона успішно вправлялася з тим самим спиртовим заводом, який працює досі) і меценатки, доля якої, на жаль, склалася трагічно під час Громадянської війни. Зараз на території маєтку розташований санаторій "Авангард".





Сьомий пункт: с. Вороновиця, палац Грохольських 49°6'43.74''N, 28°40'46.38''E

У палаці розміщується музей авіації та космонавтики, але ми приїхали вже досить пізно, тож не потрапили до нього (майте це на увазі, якщо музей - ваша основна мета). Палац зараз знаходиться на реконструкції, а ще нас дуже вразив незвичайний його декор: маскаронів у вигляді коров'ячих або конячих черепів я ще не бачила.





Восьмий пункт: Вінниця, водограй "Рошен" 49°13'54.64''N, 28°29'12.14''E



Ми хотіли встигнути на шоу водограїв, яке починається о 21:30. Тому розрахували час мандрівки (з Немиріва потрібно було виїхати о 19:00 з розрахунком на Вороновицю, проїзд містом, заселення і тп. Майте на увазі, що треба зайняти зручні місця за 30-40 хвилин до початку шоу. У Вінниці нам не пощастило з подобовою квартирою, тому зупинилися у готелі, що вийшло трохи дорожче.

Наступного дня з ранку вирішили зайти у автомотовелофототелерадіомузей 49°14'0.7''N, 28°28'44.63''E.



Та прогулялися містом. Саме місто не дарма стає постійним переможцем конкурсу найбільш комфортних для життя міст країни. Тут гарний громадський транспорт, дороги, зупинки, розклад роботи транспорту і тп.



Дев'ятий пункт: Вервольф, ставка Гітлера 49°18'29.51''N, 28°29'46''E



З початку здається, що особливо нема чого дивитися, адже об'єкт вщент зруйнований, а підземні приміщення затоплені водою і не досліджуються. Але непогано оформлені інфостенди і приємний чистий ліс навколо роблять свою справу, виявляється досить цікаво гуляти місциною.

Десятий пункт: с. Стара Прилука, палац Мерінга 49°22'58''N, 28°42'25''E



Дуже занедбаний, трохи схожий чимось на Маріїнський палац у Києві, зараз у ньому розміщено інтернат. Вдалося зфотографувати трохи автентичних інтер'єрів.



Одинадцятий пункт: м. Хмільник, палац графа Ксидо 49°33'18''N, 27°56'46.68''E



Дуже цікава споруда: з фасадної частини класицизм, з непарадної - справжня фортеця. З литовських часів залишилася вежа, яка за турецьких часів слугувала мінаретом. Саму гору активно копають археологи.



Дванадцятий пункт: Бердичів, костьол кармелітів босих 49°53'50.86''N, 28°34'29.82''E та єврейське кладовище 49°54'34.05''N, 28°35'17.78''E



Доля єврейського кладовища, як і всієї бердичевської єврейської громади, дуже сумна: під час війни знищено майже все єврейське населення міста, надгробки з кладовища було викопано, ними хотіли вимостити дорогу на Вінницю. До нещодавна надгробки було хаотично розкидані кладовищем, заросли деревами та кущами. У 2013 році єврейська громада розчистила кладовище.



З Бердичева ми поїхали до Києва, але ви можете скористатися нашою мапою пам'яток Житомирщини і продовжити мандрівку. Теж саме можна зробити і на початку подорожі - подивитися, які є цікаві місця на Черкащині.

У підсумку: 3 дні, 2 ночівлі, близько 900 км автошляхів, 12 пунктів призначення та пам'яток, купа гарного настрою та вражень:)

Оригінал статті

Надихайтеся, плануйте та мандруйте Україною!

Житомирська область, Бердичів, Вінниця, Вінничина, Умань, путеводитель UA-TRAVELS, Черкащина

Previous post Next post
Up