Є в Сумській області місто Ворожба (Білопільський р-н), а в ньому одноіменна станція, яка має порівняно давню історію і є потужним залізничним вузлом. Але характерного для таких місць паротяга/локомотива-пам'ятника тут немає. Не склалось з цим чомусь.
Мені доводилось доволі часто бувати в цьому населеному пункті, відповідно виникло зацікавлення до його історії. Якось в мережі (тут:
http://parovoz.com/AbandonedRails/index.php?ID=475 і тут:
https://vk.com/wall-80308537?offset=100&own=1&z=photo-80308537_406422098%2Fwall-80308537_1913) надибав фото старовинного залізничного вагона, який знаходиться десь на просторах станції. Ця знахідка першопочатково ні до чого не призвела, аж ось на початку травня будучи у Ворожбі і виїжджаючі зі станції помітив цей ретро-вагон. ділюсь фото і коментарями:
1. Вагон стоїть на території Ворожбянського ХПП (про це далі), за парканом. Мені вдалось підійти, все роздивитись і пофотографувати. Теоретичної охорони за весь час, що там був - не помітив.
***
Вокзал станції "Ворожба", про який тут йдеться. Фото з Вікіпедії (
https://uk.wikipedia.org/wiki/Ворожба_(станція)).
***
2. Вікна у вагоні засклені і загратовані.
3. Фарба мабуть ще з часів, коли він "вільно" рухався коліями.
4. Елементи зчеплювання з іншими вагонами демонтовано. На корпусі частково лишились ще старі записи.
5.
6. Але їх стан такий, що теж важко щось ідентифікувати.
7. Ходова, деталі старого візка.
8.
9. Стан вагону в середині (фото з витягнутої руки).
10. З цієї сторони його ще можно до чогось підчепити.
11. Біля вагону залишки цікавої споруди, імовірно - льох. Мурований з каменю та цегли.
12. Об'єм і його нинішнє призначення:(
13. Що він в цьому місці робить і яке його призначення - сказати важко. Стоїть він у своєрідному тупіку, перед ним між коліями є щось типу оглядової ями. Ті місцеві, у кого я питав про вагон, не знають яким чином він тут опинився.
14. Вигляд на вагон з дороги.
Як дійти. Відносно вокзалу територія "Ворожбянского хлібоприймального підприємства (ХПП)" знаходиться по іншу сторону від великого зеленого елеватора і привокзальної площі. Рухатись потрібно по вулиці Новікова, паралельно залізничних колій у напрямку Білопілля (наступна станція. Районний центр). На Вікімапії/картах Гугл можете детально роздивитись. Словом будете у Ворожбі і захочете з користтю вийти з потяга, а вони тут в переважній більшості тривалий час стоять, то можете пройтись до цього технічного артефакту.