Здавалось би, про Боярку написав стільки, що писати вже нема про що. Але лишалась ще одна «біла пляма» - парк ім. Тараса Шевченка. Я й сам про нього майже забув - бо не ходив там, мабуть, років 12-15. Однак цього року у місті відбулося багато змін: зробили стелу з назвою міста, облаштували зупинку, побудували таунхауси, реконструювали тротуар на Молодіжній, організовали новий маршрут маршруток, переасфальтували давнішні дороги з ямами. А ще - зробили нову алею у парку ім. Шевченко. Непоганий привід написати про парк і прогулятись. Тим паче, що давно там не був. Отож, після чергових виборів, 25-го жовтня, пройшовся парковими доріжками і подивився на нову алею/вхід до парку.
1. Стара «центральна» алея (з боку вул. Б.Хмельницького). Яскраве осіннє листя кленів прикрашає похмурий пейзаж необлаштованого парку.
Сам парк нічим не примітний і захаращений. Сам по собі складає гнітюче враження. Особливо в осінню пору. І надодачу з поганою славою. Кажуть, що там грабували і навіть орудували маньяки (нічого дивного, бо парк майже не освітлювався). Тому багато містян (і я в тому числі) старалися обходити парк десятою дорогою. Передусім у темну пору доби. Але з ним пов'язано багато спогадів: дитинство, перші студентські роки. І уроки там проводили, і прогулювали уроки там же. І в дитячу поліклініку, на базар і на електричку - шлях пролягав через цей парк. Потім, через небезпеку та відсутность необхідності ходити в дитячу поліклініку, на базар і залізничну платформу про парк забув. Однак перед виборами одна політична партія (називати, чи ні? Ну добре, це - заслуга партії «Нові обличчя») зробила нову вхідну алею до парку і поставила дитячий майданчик. Можливо, подія не глобальна, але в місцевому масштабі досить визначна. Та й мені було цікаво поринути у давні спогади.
Між іншим, це 200й фотозвіт. Може й невипадково, що перший і ювілейний фотозвіти присвячені Боярці. Я не підтасовував - крайні звіти публікував в хронологічному порядку і так вийшло, що 200й випуск випав на Боярку.
А ще уважні читачі помітять, що фотки «широкоформатні» не 1200х850 пікселів, а 1200х800. А от це - випадковість. Хоча, це зіграло на руку, бо фотки вийшли важкими - до півмегабайту. А А може такий формат зручніший, ніж звичний 1200х850 пікс.?
2. Тут барви жовто-зелені. І крізь дерева проглядається нова алея.
3. А ось і сама алея. Раніше тут був просто пустир. Тепер же - облаштований вхід до парку. І не на периферійну вулицю - а до перехрестя вулиць Молодіжної та Хмельницького.
Нормально сфоткати не вдалося, бо стояло багато машин.
4. Біля входу на огорожі таблички з цитатами Тараса Шевченка.
5. Можливо, алея зроблена без вишикувань («изысков» - російською). Однак для нашого міста це шик.
6. Дитячий майданчик.
7. На прапорах - також вислови Кобзаря.
8. Ну і державні прапори з гербом міста.
9. Чим ближче до стадіону - тим менше лавок та дерев:) Але добре, що алею зробили до самого стадіону. Чомусь думав, що алея буде закінчуватись тупиком.
10. Алея, вигляд в бік входу.
11. Лише траншея псує картину. Хоча ця яма така давня, що до неї всі звикли.
12. Стадіон.
13. Якраз тренувались футболісти.
14. Місток через ставок. Раніше переправа й справді була потрібна.
15. Та потім ставок обмілів (здається, після спроби його почистити).
16. Берізки. Я вже й забув, що у парку буває так красиво.
17. Жовтні та оранжеві клени. Вибачайте, що фотка змазалась.
18. Іще різнокольорові клени.
19. Раніше фотошпалери (не на робочий стіл на комп'ютер, а на стіну в помешканні) такого плану були на «Ура». Пам'ятаєте ще ті часи?
20. Яка краса!
21. Раптово! Майданчик для дресирування собак. Раніше був у іншій частині парку. А я й не знав, що його перенесли.
22. З іншої сторони - нова каналізаційно-насосна станція. Побудована на території парку:(
23. Стара КНСка. Кругла.
До речі, про КНСки колись писав.
24. Знову той місток. До речі, в 90х користувався попитом для фотосесій.
25. Бічна алея.
26. Знову листя клену. Може й банально, зате красиво!
27. А це шо? Якийсь сортир:)
28. Несподівано! Залишки будівництва. В 1990х недобудова була огорожена. В 2014му почалось і закінчилось нове будівництво житлового комплексу.
29. Хоча тут тільки фундамент і пів-поверху, формально - заброшка:)
30. При бажанні можна знайти урбаністичні куточки для селфі.
31. Хтось влаштував пікнік:)
32. А на землі купи оплого листя сріблястого клену.
33. А це якийсь інший вид клену. Красиво!
Не втримався і взяв листки на пам'ять.
34. Різнокольорові.
35. А це звичайний клен.
36. Наче картинка з фотошпалер!
37. Місце для посиденьок.
38. Футбольний майданчик.
39. Добре, що хоч урни для сміття з'явились.
Ну от майже і все. Нам час на вихід.
40. Якщо в Броварах «Прометей» - це кінотеатр. То у Боярці з такою назвою басейн. Зараз там що завгодно, тільки не басейн. Радує, що ззовні підремонтували.
41. Ну а біля парку - зупинка 742 маршрутки. Свого часу знаки зупинки розмістили по місту (що рідко коли роблять).
Завдяки прогулянці настрій покращився. А давні спогади не викликали сум, але трохи розчулили. Ну і було трохи сумно через те, що в дитинстві (читай - раніше) парк виглядав краще.
А ще випробував антидепресивну терапію - перебивати останні спогади більш давніми спогадами. Що можу сказати: діє. Коли сумно, можна прогулюватись там, де давно не бували.