Кременеччина за два дні (7-8 червня)

May 27, 2014 08:39

Авторський тур Романа Маленкова.


Маршрут: Київ - Кременець - Почаїв - Кременець - Київ

Екскурсія «Кременеччина за два дні» - це насичена об'єктами та оповідями подорож у світ Кременеччини - неповторної частини Південної Волині, світ її духовних, історичних, культурних та природних скарбів. У цій подорожі ми попрямуємо до сивочолого Кременця. Кременець - одне з найдавніших міст України. Його початки губляться у глибині віків, сягаючи часів Давньої Руси-України. Надзвичайно багата історія цього древнього міста:

У Кременці при місяці - вночі
Скриплять ворота, брязкають ключі.
В руїнах замку, у житті уявнім,
Реджіни Бони фосфорична тінь,
І голос Ірви - гомін поколінь,
І шум століть над городищем давнім...
В.Цибульський.

Місто Кременець одне з унікальних міст України, що вирізняється своєю історичною, архітектурною та культурною спадщиною. Надбання різних століть відобразилось на його культурному та архітектурному обличчі. З плином часу архітектура міста змінювалась, але Кременець і до нині залишається неповторним куточком України. На схилах Кременецьких гір збереглися старовинні цвинтарі, за якими можна дослідити всю історію міста. У Кременці є кілька некрополів, зокрема Туницьке, військове та Монастирське кладовища, старовинний польський цвинтар. А також П'ятницький (Козацький) цвинтар з могилами українських козаків, що загинули в боях за звільнення Кременця від влади Польщі (1648-51 рр.) та єврейський кірхут.

Історична й архітектурна спадщина Кременця має значну цінність. Міська забудова відображає як загальноєвропейський процес розвитку архітектури, так і розвиток своєрідної традиційної забудови. Поряд з існуванням того чи іншого стилю, в місті будувались характерні для Кременця будинки. Це  традиційна містечкова забудова, основні риси якої сягають давніх часів. Поряд зі збереженням характерних рис, вона дещо змінювалась під впливом часу та пануючого стилю. Забудова, яку ми відносимо до традиційної містечкової архітектури, створює своєрідність і неповторність міського середовища.

Місто Кременець багате на історико-архітектурні пам`ятки. Це Богоявленський монастир, пам`ятка архітектури та культури ХVIII століття, різноманітний своїми стилями, комплекс Волинського ліцею (інша назва - Єзуїтський колегіум), що включає сучасний педагогічний інститут, внутрішній двір, унікальну балюстраду, бібліотеку - зразок архітектурного бароко та пам`ятка архітектури XVIIІ століття - Василіанський монастир. Цікавим для туристів буде огляд давнього Францисканського монастиря, що зберіг готико-ренесансні елементи, адже був побудований у XVII ст., а сьогодні це собор св. Миколая. У Кременці можна побачити типовий житловий будинок «Близнята» з ренесансними елементами, який цікавий тим, що відображає собою загальноєвропейську середньовічну практику забудови центральних площ міст.

Окремої уваги заслуговують ботанічний сад, що прославив у XIX столітті Кременець на весь світ, завдяки тому, що у часи свого піднесення нараховував понад 12 тисяч екземплярів рослин, в тому числі реліктових та ендемічних.
Садиба - музей Ю. Словацького, в приміщеннях якої шанувальники поетичного слова матимуть змогу перейнятись духом XIX століття, побувають у тогочасному типовому салоні, де збиралася еліта для світських бесід. Ми також побуваємо у костелі Святого Станіслава - одному із небагатьох костелів, діючих у радянські часи. Цікавим є пам`ятник Юліушу Словацькому, який приурочений 100-річчю від дня народження поета, що знаходиться всередині цього приміщення.

Закінчується програма першого дня на Замковій горі, з якої відкривається неповторна панорама міста та навколишніх гір, і яка є німим свідком героїчних подій нашої минувшини: укріплений замок на вершині став стіною на завойовницькому шляху хана Батия у далекому ХІІІ столітті, це єдина фортеця на території України, яка не піддалася чужинцям і мужньо відбила напади ординських військ. Замкова гора оповита захоплюючими розповідями, переказами та легендами про мужніх воїнів, відважну королеву Бону, козаків. Лише з вершини гори можна побачити повністю панораму історичної частини міста з висоти пташиного польоту (адже відносна висота гори 104 метри). Окрім того, Замок є найдавнішою будівлею Кременця.

Екскурсійна програма другого дня розпочнеться з відвідин всесвітньо відомого центру поклоніння Пресвятій Богородиці - Почаївської Свято-Упенської лаври. Тут і собори, побудовані коштом Миколи Потоцького, і розписи Луки Долинського, і живопис представників петербурзької академії живопису 19 ст, тут і фрески Реріха, архітектура Щусєва та багато іншого. Далі -  Святодухівський скит-монастир, який своєю історією сягає ще середньовічного ХІІ століття.

Дорогою до цілющого джерела Праведної Анни буде змога помилувати око пейзажами Кременецьких гір та піднятися на Божу гору - феномен природи, унікальну своєю флорою та розташуванням. Загадкою є джерельце, що б`є на вершині гори.

Відвідайте чарівний куточок Волині - неповторну Кременеччину!

День 1

7:50 - Виїзд із Києва (метро «Житомирська»)

13:00 Прибуття у Кременець. Обід



14:00 Оглядова екскурсія Кременцем, архітектурні пам’ятки міста та історична забудова, Єзуїтський колегіум, Музей-садиба Юліуша Словацького, Кременецький ботанічний сад, П’ятницьке (козацьке) кладовище, Замкова гора







19:30 Поселення. Вечеря

День 2

8:30 Сніданок
9:30 Переїзд у Почаїв. Екскурсія Почаївською Свято-Успенською лаврою, ознайомлення з пам`ятками архітектури 18-20 ст.



11:45 Переїзд та огляд Свято-Духівського монастиря
12:45 Підйом на Божу гору, знайомство із природою Кременецького кряжу (або, за бажанням, переїзд до джерела праведної Анни)
14:00 Переїзд у Кременець. Обід.
19:30 Повернення в Київ

Місце збору групи: Місце збору групи: Метро "Житомирська"
Місце та час завершення: Місце та час завершення: Метро "Житомирська", 19:30
Кількість учасників в групі: 8

Вартість туру: 890 грн

До вартості включено: Транспорт (комфортний мікроавтобус), екскурсійний супровід по всьому маршруту, вхідні квитки, харчування, ночівля.
Реєстрація: dobre.poixaly@gmail.com
Примітки:


Наш транспорт

переглянути календар мандрівок на літо

Кременець, тури вихідного дня

Previous post Next post
Up