У Лівадії проходив черговий саміт...В деяких місцях навіть таблички понаставляли з забороною фотозйомки.На територію парку я попав з сторони нетипової для туристів,-через мури від дороги.Був ранок.Безлюдно.Тільки у церкві декілька вірян вже замолювали свої гріхи...
Світський(Пажеський)корпус
У 1834 р. землі у Лівадії викупив польський магнат Потоцький. Він будує перший палац за проектом арх-ра Ешлімана. Відомий садівник Делінгер розбиває тут сад. У 1860 р. Лівадію купує Олександр II для своєї дружини. У маєток направляють арх-ра Іполіта Монігетті, якому було доручено складання проекту забудови нового царського маєтку. Будівництво велося з 1862 по 1866рр.
Палац Фредирікса
Будинок Потоцького, реконструйований І. Монігетті, отримав назву Великого палацу. Був побудований ще один палац - малий( в східному стилі), дві церкви, а також різні службові будівлі - всього біля 70 будівель. Проводилися роботи з покращення природного ландшафту раніше закладеного Лівадійського парку.
Фото
З часом вид Лівадії мінявся, старі споруди перебудовувалися, замінювались новими. Згодом в Лівадії будується багато будівель іншими архітекторами, але всі вони повною мірою використовували ідеї, втілені в 60-их рр.
Світський корпус палацового комплексу
З 1866р. Лівадія була літньою царською резиденцією. У 1891 р.територія маєтку збільшилася за рахунок придбаних земель Ореанди. У 1894 р. літня резиденція перейшла в спадок російському імператору - Миколі II.
Церква Воздвиження Чесного Хреста
Інтерєр церкви
У 1904 р., після обстеження Великого палацу, вирішено було знести його вщент і на його місці побудувати абсолютно новий. Проектування і будівництво нового Великого палацу доручили ялтинському арх-ру Н. П. Краснову.
Храм
Палац по праву вважається вершиною творіння Н.П. Краснова. До цієї роботи в 1910 р. були притягнені десятки московських і петербурзьких фірм, будівництво закінчили менш ніж за півтора роки.
Фото
У палаці 58 художньо оброблених кімнат. Головний вхід оформлений колонами з голубувато-білого мармуру і прикрашений тонким художнім різьбленням по каменю, виконаним російськими і італійськими майстрами. З обох сторін від входу встановлені великі вази з уральської яшми.
Сонячна стежка.Вказівник
Сам палац побудований з інкерманського каменю і покритий розчином, що захищає його від потемніння. На спорудження палацу витрачено бл.2,6 млн. крб.
Бювет(?)/фонтан
Одночасно з Білим палацом зводилися два інших - для міністра двору барона Фредерікса і поштовий корпус. Тоді ж була оновлена вся господарсько-технічна база маєтку, побудовані електростанція, завод по виробництву льоду, гараж, зведений зимовий театр. Також були побудовані казарми для солдатів і козаків, що охороняли царську сім'ю.
Мармурова лавочка
Напередодні першої світової війни в Лівадії налічувалося до 400 будівель, з них близько 100 житлових будинків.
Дзвіниця
Після Лютневої і Жовтневої революцій в 1917 рр. в маєток перемістилися установи міністерства землеробства поваленого Тимчасового уряду. 16 січня 1918р. в Лівадії була встановлена Радянська влада.
Корпус №4
30 квітня 1918р. Лівадію зайняли німецькі окупанти. Вони розграбували палаци. Велика кількість меблів була вивезена до Сімферополя для резиденції командувача військами генерала фон Коша. У листопаді 1918 р. німецьких окупантів змінили англо-французькі війська і білогвардійці.
Світський(Пажеський) корпус
У листопаді 1920р. зі встановленням радянської влади в Криму року Лівадія була націоналізована і перетворена на перший селянський санаторій, в якому селяни не лише відпочивали і лікувалися, але і вчилися, а на його землях був створений радгосп "Лівадія".
Фото
Під час другої світової війни гітлерівці завдали санаторію величезних збитків: було вивезено медичне і господарське устаткування, розграбований Великий палац, знищений малий палац..
Химера
У лютому 1945 р. тут відбулася Ялтинська (Кримська) конференція глав урядів коаліції - СРСР, США і Великобританії. В період роботи конференції в Лівадійськом палаці розміщувалася вся американська делегація на чолі з президентом США Франкліном Рузвельтом.
Лівадійський(Білий)палац.Фасад
Лівадійський(Білий) палац.Панорама
Після тривалої перерви в Лівадії знов відкривається профспілковий санаторій. Цій події передувала напружена робота по відновленню господарських споруд, електростанції, лікувального пляжу, устаткуванню діагностичних і процедурних кабінетів. 16 вересня 1953р. відбулося відкриття першої черги санаторію, розрахованої на 400 чол.
Готель(?)
З липня 1974 р. Білий палац відкритий для екскурсій.
Інформація з
http://www.thisisukraine.org/index.php .
Панорама