Древнє місто Керч.Ч2

Jan 23, 2013 18:32

Продовжимо наші літні невимушені походеньки містом,яке знаходиться на самісінькому краю карти України,містом з багатою історією та чудовими людьми...Місто Керч.
Друга частина звіту буде присвячена(як і перша),звичайним рядовим будівлям та стилю їх побудови,не буде ні Царського кургану,ні Аджимушкайських каменоломень ні Єні-Кале.Хто проти-"давай досвидания",хто зацікавився-запрошую прогулятись разом!


Радянський шедевр "а-ля прапор,а-ля факел"


Прогулюючись містом натрапив на цікавий памятник-майже 5-ти метрове генеалогічне дерево підрихтоване "під старовину"(насправді-крашене оцинковане залізо).На гілках чудо-дерева крикріплені таблички з древніми назвами міста.Встановили памятник у липні 2012р.
"Керч-Дерево"


Прямуємо далі...Звідкись до вух доноситься музика."Що за меломан розважає людей музикою"-думаю собі.Покрутивши головою зрозумів-музика лунає звідкись знизу.Дійсно,музика лунає з купи каменів,які виконують роль декорації поблизу доріжки.З-поміж каменюк виглядає вдало замаскована колонказ якої й лине музика.І така купа не одна!Сподобалось!)
"Дарунок меломанам"


Прогулюватись- одна насолода,погода супер,літне сонечко вранці ще зовсім не жарить,легенька музика розслабляє,то тут то там цвітуть...мммм...не знаю,що це-такі от рожеві квіти):
Рожеві квіти)


АВ обєктив попадає й перша архітектурна цікавинка-декоративно оформлена арочна(з купольним завершенням)брама 1894р(так вказано).
Брама


Вулиця Свердлова ще не повністю відкрилась нам у першій частині звіту.Пропоную пройтись по ній ще раз.
Синя будівля військомату ще в 2004р була червоною..Що це-зміна влади чи просто фарба вицвіла?)
Військомат


Симпатичний житловий будинок з цікавими,оформленими ліпниною,вікнами(19ст)


Мега-будівля місцевого казначейства.Дешевий варіант палацу шейха)


А ця симпатична зелено-біла споруда знаходиться на вул.Театральній.Для небагатої ліпниною керченської вуличної архітектури псевдо-античні  дами на фасаді одразу ж впадають у вічі.
Готель(?)на Театральній


По сусідству з "зеленим" розмістився більш відомий екземпляр,а якщо без скромності-одна з міських памяток-картинна галерея,на базі Керченського історико-культурного заповідника.Тут зібрані об'єкти мистецтва і культури Керчі від античного періоду до сучасності.
Картинна галерея розташовується в красивій двоповерховій будівлі в стилі класицизму. Це будівля - частина архітектурного ансамблю Великих Мітрідатських сходів. Світлий, легкий міні-палац з чотирьохколонним портиком - пам'ятник архітектури XIX століття. Свої двері вже як художня галерея він вперше відкрив у 1985 році, хоча історія картинної галереї почалася набагато раніше.
Картинна галерея


Типовими для старої частини міста є невисокі одно-двоповерхові постройки з переважно гарно оформленими віконними та дверними отворами а також карнизами.Кольори різні,як то кажуть-"до кольору до вибору").
Кримжитлобуд на Ціалковського("Крымжилстрой")


"Будинок з устрицями"(суто моя назва)


А ще на вул.Ціолковського знаходиться синагога.Єдина синогода яка дожила до наших днів.
Синагога євреїв-ремісників(пер.пол.19ст)


Будівля КСРЗ(КЕРЧЕНСКИЙ СУДОРЕМОНТНЫЙ ЗАВОД)


Взагалі колись я вже писав,що Керч-місто контрастів-тут тобі і Ленін і Шевченко,і столітні памятки і новобуди,"вилизані" фасади межують з обідраними стінами.Скажу відверто-потрібно немало часу щоб полюбити це місто.Здається мені це вдалося!)
Будиночок


Поліклініка Багеровської районної лікарні(1963р)


Памятайте-зелений колір знімає напругу очей!)
Зелені "палацики":
а)


б)


Одна з керченських святинь,хоча й немаленька розмірами,та настільки добре замаскувалась,що довго залишалась поза нашою увагою.Та врешті-решт ми її розсекретили-костел Успіння Богородиці на вул.Театральній 22.Правда фасад знати просто нереально-ніякого доступу немає,щей дерева заважають...
Костел Успіння Богородиці


Доречі,з п'яти збережених історичних будівель католицької церкви на півострові,повернуті католицьким громадам лише два.Керченський храм один з них.
Храм Успіння Богородиці побудований італійською громадою в 1840р у стилі класицизму.За радянських часів храм був перетворений в спортивний зал. Після повернення будинку,громада відновлювала його протягом 6-ти років.
Костел Успіння Богородиці.Інтерєр


Фігура Богородиці(?)при вході у храм


У центральному парку Керчі стоїть масивний мармуровий куб з написом "Фонтань В. Я. Гущина". Це залишки фонтану пам'яті В.Гущину, єдиний уцілілий меморіальний пам'ятник дореволюційної Керчі, споруджений на честь керченського першої гільдії купця.
До революції в місті було два фонтани-Царський і фонтан Гущина.
Фонтан В.Я.Гущина не обділений увагою


В кінці XIX століття, вже після смерті Гущина,міська дума вирішила на згадку про нього спорудити на місці фонтану пам'ятник. В 1903 р. проект пам'ятника був готовий. Пам'ятник повинен був складатися з 4-х цілісних частин: цоколя з раковиною, центральної частини у вигляді колони, карниза і гранованого куполу.Центральну частину повинна була прикрасити голова лева, з відкритої пащі якого виливалася б вода. Водопровідна труба розташовувалася так, щоб відстань від неї до раковини дозволяла підставити відро. Для водопровідної труби усередині пам'ятника у вертикальному напрямі з гранітної підстави на висоту крану було пробито отвір. Над головою лева передбачалося розмістити напис, зроблений золотими літерами, - «Фонтан В.Я. Гущина».
"І як її дістати звідти?"))


На початку 1903 року міська управа звернулася до Септімія Вернетту, власника магазину мармурових виробів в Одесі,із замовленням виготовити по кресленнях фонтан-пам'ятник з кращого карарського мармуру. Проте, виписані з Італії мармурові глиби виявилися в тріщинах і пам'ятник не був готовий до заданого терміну. Мармур, згідно з новим замовленням, був отриманий лише весною 1904 р., а сам пам'ятник зроблений літом того ж року.
Церква Іоана Предтечі-мій керченський фаворит!


Церква Іоана Предтечи - унікальний пам'ятник візантійської архітектури, що класифікується як хрестово-купольний храм, виконаний в традиціях східно-християнської архітектурної школи. Найбільш близькі аналогії пам'ятника існували в азіатських областях Візантійської імперії і її столиці - Константинополі.
Церква Іоана Предтечі.Головний вхід


Храм Іоана Предтечі є чотирьохстовповий хрестово-купольний храм, увінчаний плоским куполом. Купол за допомогою вітрил спирається на хрестоподібні зведення, які підтримуються чотирма хрестовими в плані стовпами. Всю конструкцію несуть на собі чотири мармурові колони з візантійськими капітеліями, узятими з попереднього храму.
Древня (східна) частина церкви складена з рядів білого каменя і плоскої цегли (плінфи), створюючих характерну для візантійських споруд смугасту біло-рожеву кладку. Такий будівельний хід, окрім своєї художньої привабливості, має чисто конструктивне призначення - антисейсмічне.
Церква Іоана Предтечі.Інтерєр


Церква Іоана Предтечі.Інтерєр
Вважають, що церква була побудована в VIII-IX століттях. Підтвердженням тому служить грецький напис на одній з колон, що підтримують склепіння церкви: «Тут покоїться раб Божий, син Георгія. Помер місяця мумія 3 (дня) години 10 від Адама 6260 (від Р.Х. 752)». У кладці храму виявлені амфори VIII-IX століть, які використовували як голосники.


Церква Іоана Предтечи складається з двох частин: древньої церкви і прибудови, зробленої в XIX столітті.Древній храм був невеликим, тому в 1834 році розібрали нартекс і західну стіну і прибудували трьохнефний притвор, зроблений в псевдовізантійському стилі. У 1845 році до церкви прибудували ще двох'ярусну дзвіницю, а пізніше північний притвор. Під час реконструкції церкви Іоана Предтечи в 30 роках XIX століття під куполом були виявлені фрески, на яких змальовані двоє святих. Академік І. Грабарь передбачив, що вони написані учнями відомого художника середньовіччя Феофана Грека.
Церква Іоана Предтечі


На початку 30 років XX століття церкву Іоана Предтечи закрили «через відсутність приходу». Знов пригадали про храм в 1957 році. Він привернув увагу дослідників як пам'ятник візантійської архітектури. Нарешті, в 70 роках церкву Іоана Предтечи вирішили реставрувати. Роботи по його реставрації проводилися в 1974-1978 роках.
У червні 1990 року храм передали керченському православному релігійному суспільству.
І на кінець-бонус:блискавиця і тигр)

Крим, Керч, храми

Previous post Next post
Up