Тільки у Львові...Ч.1

Nov 28, 2012 22:48

Вирішив я трохи Львовом "занятись"-впорядкувати те що назбиралось,дозбирати те,чого немаю,і з усього цього потихеньку "ліпити" невеликі "вінегретні" ,на подобі цього,фотозвіти...



Станція "Підзамче",виходимо на платформу та й човгаємо собі потихеньку в сторону,протилежну центру міста-до лікеро-горілчаного заводу(1928-31рр.Зареєстрований у 1940р).Орієнтир-труба.
За лікеро-горілчаним розташувався склозавод.
Водонапірна вежа біля Львівського склозаводу


А вже зовсім поряд-через дорогу від склозаводу розкинувся старознесінський цвинтар-памятка історії  археології та мистецтва місцевого значення(19ст.).
Вхід на кладовище


Цвинтар належить до історико-меморіальних поховань Східної Галичини,  тут містяться недосліджені мистецькі пам’ятки ХІХ ст., а також історико-меморіальні поховання з Першої світової війни та українсько-польської війни 1918-1919 рр.
Маскування


На  початку 1990-х рр. цвинтар на Знесінні закрили для поховань. В радянські часи  хотіли ліквідувати і саме кладовище. Частину поховань усунули в 1980-х рр. при спорудженні лещетарського з’їзду спортивної зони «Динамо». Від 1990 р. цвинтар взято під охорону.
Родинні склепи


Сьогодні  цвинтар на Знесінні займає невелику, прямокутну  в плані територію, розділену посередині центральною алеєю.  Попри заборону поховання тут відбуваються і надалі(видно по датах на надгробках).
Різновиди плюща


"Родина Лунів"


Монастир сестер Свщм.Йосафата (перша пол. 20 ст.)


Рухаємось вниз по вул.Старознесенській і за мить перед нами виростає ось така красуня!
Церква Вознесіння Господнього з дзвіницею


Ну,для правдивості-храм видно здалелу,та зблизька він виглядає ще краще.
Сучасний храм знаходиться на місці давнішого дерев'яного, що походив із початку 17ст.(1602р).У сер.19ст.через поганий стан церква потребувала вагомих ремонтних робіт.З'явились плани будівництва нової.Тоді й з'явились плани будівництва нової святині.
Церква Вознесіння Господнього.Південно-західний кут


Новий храм постав за проектом В.Галицького протягом 1897-1901рр.Стару церкву було зруйновано не відразу. Її поступово оббудовували новими стінами і розібрали вже після завершення будівництва. У 1922р. над входом до церковного двора збудовано стрільчасту неоготичну арку, а пізніше у 1924р.стінну двоярусну дзвіницю із півциркульними арковими прорізами для дзвонів.
Церква Вознесіння Господнього.Південна сторона


Щодо стилю побудови-тут поєднались неороманські та неоготичні риси,обєднані у сукупний архітектурний стиль-історизм.
Храм знаходиться на високому пагорбі. Хрестовидного плану( із слабо вираженими раменами). Увінчаний одним великим восьмериком із куполом вкритим бляхою та високою бляшаною сигнатуркою, разом із якою загальна висота сягає 31 м. Матеріалом послужила цегла, зовні обмурована грубо обробленим пісковиком. Для архітектурних елементів застосовано дрібнозернистий пісковик.
Церква Вознесіння Господнього


В інтерєрі знаходиться низький одноярусний іконостас із різьбленими царськими та дияконськими вратами.Престоли перед іконостасом та бічним вівтарем (при південній стіні) оздоблені рельєфами Андрія Коверка. Цьому ж авторові належить кафедра під головним престолом, та рельєф «Добрий Пастир» у головній наві.
Церква Вознесіння Господнього."Античний" вхід


Був недільний ранок і до храму саме підїхав священник.Він любязно запропонував нам оглянути храм зсередини,завів із сторони вівтаря та показав старовинну біблію,яка зберігається в церкві(погортати на жаль не получилось-книга була за склом)).
Церква Вознесіння Господнього


Наостанок отець вручив нам брошурку з історією самого храму та запропонував залишитись на службу...
Церква Вознесіння Господнього


Інтерєр


Інтерєр


Церква Вознесіння Господнього


І на закінчення-вид на монастир сестер Свщм.Йосафата


Далі буде...

Львів, храми

Previous post Next post
Up